УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 260 відвідувачів

Теги
церковна журналістика автокефалія милосердя Церква і медицина церква і суспільство Мазепа конфлікти українська християнська культура Ющенко вибори Голодомор постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання педагогіка комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика діаспора Вселенський Патріархат Доброчинність молодь Археологія та реставрація забобони Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство розкол в Україні УГКЦ Католицька Церква монастирі та храми України секти Священний Синод УПЦ Президент Віктор Ющенко Церква і політика УПЦ КП іконопис Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Чергова громадсько-політична акція проти НАТО пройшла під православними гаслами (репортаж очевидця)

  21 березня 2008У четвер, 20 березня, в Києві відбулася чергова громадсько-політична акція під прикриттям „православних" гасел, мета якої - висловити протест проти вступу України в НАТО. Організатори акції - Союз православних братств України, громадське об'єднання „Православний вибір", братство святого Олександра Невського, діяльність яких координує Юрій Єгоров - знову скористались церковними хоругвами та наївністю деяких православних християн заради задоволення своїх політичних амбіцій. Щоправда, після опитування значної кількості учасників мітингу з'ясувалося, що жоден з них не є членом перерахованих організацій, а це наштовхує на думку, чи не є останні суто віртуальними структурами, за якими, крім керівництва, немає реальних людей. Крім того, більшість учасників, як це виявило опитування, були спеціально привезені для цієї акції - переважно з Криму, Одеси, а також із Дніпропетровська. Були присутні люди й з Росії, про що свідчив їхній відвертий московський акцент. У мітингу взяв участь один із лідерів Прогресивно-соціалістичної партії України Володимир Марченко.

Мітинг розпочався на території Києво-Печерської Лаври, звідти рушив вулицями Мазепи та Грушевського до будівель державних структур - Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, де відбувся молебень за відновлення всеросійського самодержавства, який відслужив один із присутніх священиків. У цей момент деякі ошукані учасники акції, котрі повірили псевдоправославній риториці організаторів й взяли участь в ході, зрозуміли, що відбувається не церковна, а політична акція, і почали голосно протестувати. Молебень зі співом гімну „Боже, Царя храни" відбувався під стінами Верховної Ради під колокольний дзвін з розташованого поблизу наметового храму. На запитання, чи відомо йому про рішення останнього Собору єпископів УПЦ про осуд „політичного Православ'я", настоятель храму отець Олег Cірко нічого відповісти не зміг і лише потиснув плечима, додавши, що підтримує дану акцію. Подібні питання я поставив багатьом клірикам, що брали участь в мітингу в церковному одязі, рясах, з нагрудними священницькими хрестами. У відповідь вони або говорили, що їм незнайоме рішення останнього Собору єпископів УПЦ, або стверджували, що їх ніщо не зупинить, адже вони готові на все заради власних поглядів. Один клірик (швидше за все, монах) зізнався, що вже перебуває поза штатом і тому нічого не боїться. Всі вони вели себе досить грубо й відповідали на питання з погано прихованим презирством.

Біля Верховної Ради, на подвір'ї якої стояв та з сумною посмішкою спостерігав за мітингом лідер партії „Християнсько-демократичний союз" Володимир Стретович, відбулась передача звернення учасників акції до Президента України Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та парламентаріїв, в якому йшлося про хибність обраного політичного курсу, спрямованого на інтеграцію в НАТО. „Православная общественность рассматривает блок НАТО как военную цивилизационную структуру Запада, непосредственно угрожающую восточнославянским народам в результате беспрецедентной экспансии этого блока на восток» (мовою оригіналу) - ось що зазначалось в розповсюджених серед учасників листівках з заявою організації „Православний вибір" - ініціатора акції. Розповсюджувались також й інші матеріали: комп'ютерні диски з фільмами „Економічний терор", „Ні електронним концтаборам!", „Правда про щеплення", „Руський хрест"; звернення нібито монахів з Афону, де йшлося про смертельну загрозу, яку мають для російського народу США, демократія, Інтернет, а також деякі конкретні політики; листівки з інформацію про хресній хід „Під зіркою Богородиці"; листівки під назвою „З чого починається свята Русь", надруковані якимось анонімним братством, в яких написано про необхідність відродження колишньої Російської імперії з царем на чолі; звернення ієросхимонаха Рафаїла (Берестова) з Кавказу, в якому він закликає всіх „істинно православних людей" об'єднатися навколо єпископа Анадирського та Чукотського Російської Православної Церкви Діоміда, що перебуває в глибокій опозиції до Святійшого Патріарха Московського і всія Русі Алексія, та єпископа Іполита, який нещодавно був звільнений з Хустської кафедри Священним Синодом УПЦ за порушення церковної дисципліни; газет „Пасха третього Риму", котра видається з благословення вже зазначених єпископів Діоміда та Іполита; звернення до Блаженнішого Митрополита Володимира з приводу штрих-кодів та „особливих антихристиянських символів", які спеціальною технологією наносяться на предмети церковного вжитку. Роздавались ще листівки, підписані ім'ям митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, в яких висловлюється протест проти автокефалії УПЦ. Запитавши активістів, які розповсюджували листівки, за чиїм благословенням вони видані та хто організував їх видання, я дізнався, що значна їх кількість була спеціально привезена з Москви.

Вдалося поставити кілька питань головному організатору акції Юрію Єгорову. На питання про рішення останнього Собору єпископів УПЦ щодо осуду „політичного Православ'я" він відповів, що не підтримує цього рішення. А коли я зауважив, що у своєму виступі у Варшаві на врученні наукового ступеня почесного доктора "Honoris Causa" варшавської Християнської богословської академії Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир підкреслив, що він особисто не проти ідеї інтеграції України в євроструктури, Єгоров сказав, що не знає про це, але якщо дана інформація підтвердиться, то очолювані ним братства будуть вимушені соборно на своїй нараді вирішувати питання про їхню опозицію до Блаженнішого Володимира. Розговорившись на дану тему з ще одним активістом, я запитав його та його прибічників, чи не бояться вони проявляти непослух єпископату УПЦ, на що почув у відповідь: „Це в католицизмі люди мусять слухати єпископів! В Православ'ї все вирішує народ!".

Насамкінець зауважу, що мітинг пройшов у дуже складній та напруженій психологічній атмосфері. Траплялися й відверто антигуманні ексцеси. Один з молодиків у військовій формі, що брав участь у ході під прапором чергового „православного" братства, на моє прохання дати інтерв'ю почав застосовувати до мене фізичну силу і публічно принижувати мою людську гідність. Лише втручання правоохоронних органів змогло мене захистити.

Іван Верстюк, спеціально для "Православія в Україні"

Автор: Іван Верстюк