КИЇВ. Єпископ Бориспільський Антоній: святкування 1020-річчя Хрещення Русі стане епохальною подією | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 97 відвідувачів

Теги
1020-річчя Хрещення Русі діаспора Голодомор УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика церковна журналістика Доброчинність Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко шляхи єднання вибори краєзнавство Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II милосердя постать у Церкві Священний Синод УПЦ Археологія та реставрація Католицька Церква секти УПЦ КП конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура Церква і медицина автокефалія молодь церква і суспільство іконопис педагогіка Ющенко монастирі та храми України Церква і влада розкол в Україні Мазепа забобони Церква і політика


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Єпископ Бориспільський Антоній: святкування 1020-річчя Хрещення Русі стане епохальною подією

  01 квітня 2008Ректор Київської духовної академії єпископ Бориспільський Антоній (Паканич), член Організаційного комітету з підготовки та святкування 1020-ліття Хрещення Київської Русі, створеного указом Президента України від 24 березня, висловив думку про те, що нинішнє святкування стане епохальною подією новітньої української історії. Коментар єпископа Антонія опубліковано на офіційному сайті Української Православної Церкви.

Владика Антоній зазначив, що за часи, що минули з попереднього ювілейного святкування (1000-річчя), багато чого змінилося в українському суспільстві. «Загалом українське суспільство за цей період подорослішало», - сказав владика. «Канув у небуття соціалістичний лад, який сповідував тоталітарну атеїстичну ідеологію. Ми вже майже 17 років живемо в незалежній країні, закони якої гарантують волю віросповідання кожному громадянинові - вже немає побоювань, що за відвідування храму можна втратити роботу або одержати якесь стягнення».

Проте владика Антоній вважає, що «пережитки старого» ще відчуваються в суспільстві: «Інакше чим можна пояснити такий затятий опір увести в шкільні загальноосвітні програми курс лекцій, який би знайомив дітей із християнською культурою, з нашою справжньою історією? Держава ніяк не наважиться дати Церкві статус юридичної особи. Це що, страх? Чого боятися - адже Церква відкрито декларує своє невтручання в сферу державного управління, але питання соціального характеру вирішувалися б набагато швидше й ефективніше».
Владика також звернув увагу на те, що, «незважаючи на різні укази й постанови, повною мірою не вирішено питання про повернення Церкві майна, що було експропрійовано більшовицькою владою».
Найболючішим питанням для православного українця, за словами владики Антонія, залишається розкол. «На жаль, процес національного самоствердження призвів до того, що деякі наші співвітчизники пішли за "вождями", які ведуть не до Христа, а вирішують свої особисті, амбіційні завдання, і тому багато хто, називаючи себе православними, опинилися поза Церквою», - додав ректор КДА.
Він також сподівається, що ювілейні урочистості «дадуть поштовх до вирішення якщо не всіх гарячих проблем, то хоча б окреслять їх коло, намітять шляхи подолання».
Владика підкреслив, що ініціатором святкування 1020-річчя Хрещення Русі стала саме Українська Православна Церква, яка зберігає принципи канонічного устрою і вірна вибору святого благовірного князя Володимира. Ювілейні урочистості проводитимуться в усіх єпархіях і торкнуться кожної парафії.
Указ Президента України про створення державної комісії, вважає владика Антоній, «надасть урочистостям державної значущості й засвідчить світові, що Україна цінує свою історію, а значить, ми здатні перебороти всі труднощі».

Владика також застеріг «гарячі голови» не використовувати ювілейну дату для своїх політичних цілей. «Ми повинні пам'ятати, що 1020 років тому русичі прийняли Православну віру, віру апостольську, вистраждану в боротьбі з язичництвом, єретиками й розкольниками», - додав він.

Офіційний сайт УПЦ