УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 349 відвідувачів

Теги
комуністи та Церква Вселенський Патріархат розкол в Україні автокефалія УГКЦ 1020-річчя Хрещення Русі діаспора церква і суспільство молодь шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков педагогіка Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) вибори УПЦ КП Католицька Церква Церква і медицина постать у Церкві Доброчинність забобони Києво-Печерська Лавра церковна журналістика Ющенко Мазепа Церква і політика Церква і влада українська християнська культура монастирі та храми України іконопис Голодомор Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ краєзнавство конфлікти церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти Патріарх Алексій II милосердя


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Державний комітет у справах національностей та релігій вказав на неточності у доповіді Патріарха Алексія стосовно Статуту УПЦ

  25 June 2008Сьогодні, 25 червня, Державний комітет у справах національностей та релігій оприлюднив заяву, у якій вказав на деякі помилки в доповіді Святішого Патріарха Алексія на засіданні Архієрейського Собору Руської Православної Церкви.

Вчора, 24 червня, у своєму виступі Патріарх Алексій заявив: "Згідно із нормами Статуту Руської Православної Церкви, що був прийнятий на Ювілейному Архієрейському Соборі у 2000 році за участю архієреїв України, нова редакція Статуту Української Православної Церкви набирає чинності після ухвалення її Священним Синодом Руської Православної Церкви та затвердження її Предстоятелем".

Втім, як йдеться у заяві Держкомнацрелігій, у Статуті Руської Православної Церкви засади правового та канонічного статусу  УПЦ сформульовано таким чином: "Українська Православна Церква є самокерованою із правами широкої автономії. У своєму житті та діяльності вона керується Томосом Патріарха Московського і всієї Русі 1990 року та Статутом Української Православної Церкви, що затверджується її Предстоятелем і схвалюється Патріархом Московським і всієї Русі".

Оскільки така заява Предстоятеля РПЦ ставить під сумнів компетентність органу, який реєстрував зміни та доповнення до Статуту Української Православної Церкви, Держкомнацрелігій заявив, що Предстоятель РПЦ  припустився у своєму виступі щонайменше двох помилок.

По-перше, згідно Статутів РПЦ та УПЦ, Священний Синод РПЦ не має компетенції затверджувати, схвалювати чи погоджувати Статут УПЦ.

По-друге, Патріарх не затверджує, а схвалює Статут, що під юридичним кутом зору не одне й теж.

Крім того, Держкомнацрелігій звернув увагу на те, що схвалення Статуту не тотожне схваленню його нової редакції, а тим більше змін і доповнень до нього.

На Соборі єпископів 21 грудня 2007 року УПЦ прийняла не новий Статут і не нову редакцію Статуту, а саме виправлення зміни та доповнення до нього, які й зареєстрував Державний комітет у справах національностей та релігій згідно з вимогами чинного законодавства України. Відповідно, і собор єпископів УПЦ, і Держкомнацрелігій діяли в межах своєї компетенції.

Держкомнацрелігій висловив жаль з приводу того, що, співробітники Московської Патріархії, які готували матеріали до виступу Патріарха, виявили брак професійної компетентності, внаслідок чого поставили під сумнів обізнаність Предстоятеля РПЦ із церковними актами, що регулюють статус Української Православної Церкви.