УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 110 відвідувачів

Теги
милосердя комуністи та Церква Мазепа Католицька Церква монастирі та храми України церква і суспільство секти іконопис конфлікти українська християнська культура церковна журналістика Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація автокефалія постать у Церкві забобони УГКЦ Церква і політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада Вселенський Патріархат молодь Президент Віктор Ющенко Доброчинність шляхи єднання діаспора УПЦ КП церква та політика Києво-Печерська Лавра вибори Ющенко краєзнавство педагогіка розкол в Україні Голодомор Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Ющенко сподівається на гідне святкування Хрещення України-Русі

  23 July 2008Президент України Віктор Ющенко сподівається, що 1020-річчя хрещення Київської Русі надасть імпульс об'єднавчим процесам в українському православ'ї. Про це Глава держави сказав сьогодні на зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, яка відбулася в Секретаріаті Президента.

«Не маю жодного сумніву в тому, що єдність православ'я має стати надійною основою єдності української нації, гармонії у взаєминах усіх релігійних громад нашої країни. Я переконаний, що спільними зусиллями ми здолаємо незгоди й негаразди, укріпимо злагоду в наших ділах і віру в наших серцях», - сказав Віктор Ющенко, додавши, що, на його думку, дні спільного святкування будуть використані для пошуку міжцерковного порозуміння, «досягнення більшої толерантності в тих питаннях, де ще такої толерантності ми не спостерігаємо».

Президент підкреслив: усіма цивілізаційними успіхами й досягненнями, сьогоднішньою національною та європейською ідентичністю ми завдячуємо доленосному виборові, який у 988 році був зроблений через хрещення Київської Русі. «Це спільне свято всіх християнських конфесій, кожна з яких в Україні є спадкоємцем Хрещення 988 року, - наголосив В. Ющенко. - Це свято об'єднує нас усіх. Це свято усіх громадян нашої країни, незалежно від їхніх релігійних поглядів. Адже всі ми - єдиний і соборний український народ. Ми разом будуємо нашу спільну Україну, демократичну, розвинуту, багату і матеріально, і духовно».

Віктор Ющенко вважає, що гідне відзначення ювілею Хрещення - справа честі всієї України, і ще раз висловив сподівання, що воно пройде в атмосфері єдності, солідарності та взаєморозуміння.

Глава держави переконаний, що відзначення річниці Хрещення має колосальне значення для національного, духовного і культурного відродження України. Це буде і прекрасна нагода «осмислити пройдений нами тисячолітній шлях, нашу роль в історії Європи та світу». «Ми виходимо з того, що духовне Хрещення спочатку Апостолом Андрієм, а потім і князями Київської Русі привело до духовного переродження русичів, формування релігії єдиного Бога, формування християнських ідеалів на території нашої держави», - сказав Віктор Ющенко. Він додав, що завдяки цьому Київська Русь увійшла в рівноправне коло країн європейської цивілізації як її рівноправний учасник і співтворець, почалося бурхливе становлення не тільки нашої духовності, але й державності, розвиток культури, мистецтва, освіти й науки. «Святкуючи цей ювілей, ми відроджуємо свою історичну пам'ять, повертаємося до святих джерел своєї християнської духовності, біля витоків яких стояли Андрій Первозванний, княгиня Ольга і Святий Володимир. Ми знову відкриваємо для себе могутню духовну спадщину святих Антонія і Феодосія Печерських, Нестора-літописця, митрополита Петра Могили, філософа Григорія Сковороди і тисяч інших подвижників Церкви Христової та православної віри», - сказав Віктор Ющенко.

«Ми з гордістю усвідомлюємо, що саме зі стольного Києва світло православ'я поширилося на безмежні території, заселені східними слов'янами, вивівши їх на історичну сцену й визначивши їхню подальшу долю на сотні років уперед», - зазначив він у виступі.

Президент також вважає, що святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі має важливе міжнародне значення, адже до Києва прибудуть Вселенський Патріарх Варфоломій та найвищі ієрархи Православних Церков з багатьох країн світу. За його словами, Україна вперше на такому високому рівні буде відзначати Хрещення України-Руси. На думку Президента України, таке високе представництво свідчить про важливість Хрещення Русі для історії християнської та європейської цивілізації, «і очевидно підтверджує, що Україна та її духовенство користується високою повагою в сьогоднішньому світі».

Віктор Ющенко також переконаний, що урочистості, які відбудуться в Україні з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі, зміцнять міжнародний авторитет нашої держави.

Звертаючись до присутніх на зустрічі, Віктор Ющенко наголосив, що високо цінує «притаманні їм висоту помислів і устремлінь, мудрість, гуманізм і толерантність, самовіддану щоденну працю, мета якої - поширення в нашому суспільстві духовності та моральних цінностей». «Я щиро вдячний за ваш внесок у відродження української нації, посилення порозуміння і співробітництва між різними конфесіями й релігіями», - сказав він.

Президент закликав їх і далі докладати всіх зусиль для зміцнення міжконфесійного і міжетнічного миру в Україні, налагодження співпраці між релігійними громадами заради нашого спільного майбутнього. «Ми виходимо з того, що культура і традиції кожної громади складають наше безцінне багатство, яким ми по праву пишаємося», - зауважив Президент.

Глава держави також наголосив: українська влада ніколи не втручатиметься у справи Церкви. За його словами, завданням держави є створити належні умови для вільного і безперешкодного розвитку релігій та конфесій, функціонування всіх релігійних громад нашої країни. «Разом з тим, держава готова бути вашим надійним партнером у тих сферах, де цілі влади й релігії збігаються, де вони можуть гармонійно доповнювати одна одну й плідно співробітничати. Це мир і злагода в суспільстві, духовне оздоровлення і збагачення нашого народу, його єдність у розбудові стабільної процвітаючої держави, це утвердження моральних цінностей та ідеалів, піднесення культури, мистецтв та освіти, допомога бідним, хворим та сиротам», - зазначив Віктор Ющенко, додавши, що йому надзвичайно приємно знаходити в колі присутніх розуміння щодо цих цілей. «Я дуже ціную наш діалог і готовий його продовжувати й розвивати», - сказав Президент.

За вагомий особистий внесок у розвиток духовності в Україні, багаторічну плідну церковну діяльність та з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі Глава держави вручив представникам Церков державні нагороди.

Прес-служба Президента України 

Фоторепортаж УНІАН