УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 70 відвідувачів

Теги
Священний Синод УПЦ Доброчинність Патріарх Алексій II Церква і медицина Католицька Церква УПЦ КП педагогіка молодь Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство конфлікти секти діаспора 1020-річчя Хрещення Русі вибори постать у Церкві Києво-Печерська Лавра Митрополит Володимир (Сабодан) Вселенський Патріархат комуністи та Церква автокефалія церква та політика УГКЦ іконопис церква і суспільство розкол в Україні церковна журналістика Голодомор Церква і влада українська християнська культура Мазепа шляхи єднання Ющенко Археологія та реставрація Церква і політика Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков забобони милосердя монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Голос Церкви ― для суспільства»: підсумки веб-конференції з прес-секретарем Предстоятеля УПЦ протоієреєм Георгієм Коваленком

  17 жовтня 200817 жовтня з 12.00 до 15.00 на сайті Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ) відбулася веб-конференція за участі протоієрея Георгія Коваленка, прес-секретаря Предстоятеля Української Православної Церкви, голови Синодального відділу «Місія духовної просвіти», шеф-редактора Інтернет-порталу «Православіє в Україні».

Серед інтересів Інтернет-аудиторії, яка взяла участь у веб-конференції, виокремився широкий спектр питань: від глобальних («вселенського масштабу», наприклад, результати Всеправославної наради у Стамбулі, сучасний стан ситуації в УПЦ тощо) до конкретних (стосовно особливостей православної журналістики, її місце серед політичних перипетій у державі, зокрема творчі перспективи Інтернет-порталу «Православіє в Україні», зміни в його редакційній політиці).

Відповідаючи на запитання щодо ставлення світового православ'я до релігійного конфлікту в Україні й відсутності реалістичних шляхів подолання розколу, отець Георгій зазначив, що Вселенському Православ'ю «не байдуже до подій в Україні. І свідченням цього є цьогорічний візит в Україну Вселенського і Московського Патріархів».

Більше того, під час Всеправославної наради у Стамбулі Предстоятель УПЦ закликав Світове Православ'я сприяти подоланню розколів православних українців.

Крім того, прес-секретар Предстоятеля УПЦ наголосив, що реалістичним способом подолання розколу є «канонічний шлях відновлення єдності та соборного обговорення питань статусу УПЦ, який лежить через подолання етнофілетичних та ідеологічних спокус». На цьому наголошував і Вселенський Патріарх Варфоломій як у Києві в липні, так і у вересні в Константинополі. Українська Православна Церква готова до соборного обговорення проблем. Але багато залежить і від нас самих.

Окремої уваги заслуговує також питання української діаспори в Америці та Канаді. Відтак, отець Георгій, коментуючи запитання щодо з'єднання Української Православної Церкви з Американською та Канадською під омофором Блаженнішого Митрополита Володимира, відзначив, що нашим православним побратимам слід брати приклад із свого Першоієрарха - Патріарха Константинопольського Варфоломія, адже Його Всесвятість «під час візиту Блаженнішого Митрополита Володимира в Константинополь наочно довів, хто є главою канонічної Церкви в Україні, а значить, і главою материнської для всіх українців діаспори Церкви на Батьківщині».

На думку протоієрея Георгія Коваленка, «для українців канонічних юрисдикцій (УПЦ в Україні і УПЦ в діаспорі) немає жодних перешкод для духовного, культурного та інших видів спілкування та співпраці». Він наголосив, що з цією метою в УПЦ створено Відділ зовнішніх церковних зв'язків, до завдань якого входить опікування проблемами діаспори. Тому УПЦ не ставить за мету створення поза межами України своєї юрисдикції, а готова до співпраці з усіма канонічними структурами заради українців діаспори і відновлення їх зв'язку з православною Батьківщиною, підсумував гість редакції РІСУ.

Щодо ролі православного журналіста в ЗМІ прес-секретар Предстоятеля УПЦ виділив насамперед його місіонерську роль, служіння на благо Церкви. Для журналіста важливим є відповідальне ставлення до своєї праці. Бо саме під впливом ЗМІ формуються цінності та світогляд людей. Як каже Святе Письмо, «від слів своїх виправдаєшся та від слів своїх і засуджений будеш»...

Окреслюючи перспективи своєї роботи на посаді прес-секретаря УПЦ, отець Георгій зазначив, що своїм завданням вважає «зробити голос нашої Церкви гучнішим і зрозумілішим для суспільства. А той, хто має вуха - почує». Крім того, планується збереження та закріплення всіх надбань УПЦ в інформаційно-просвітницькій сфері. Задля цього і був створений Синодальний відділ Української Православної Церкви «Місія духовної просвіти», який повинен координувати інформаційну та просвітницьку діяльність УПЦ. Стосовно посади прес-секретаря Предстоятеля УПЦ, то «головним вважаю, щоби слово Блаженнішого Митрополита Володимира було почуте українським суспільством. А задля цього будемо удосконалювати наявні структури та створювати нові».

Пропонуємо вашій увазі повну версію веб-конференції