УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 169 відвідувачів

Теги
комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко автокефалія УГКЦ розкол в Україні Приїзд Патріарха Кирила в Україну Ющенко Києво-Печерська Лавра Церква і політика Патріарх Алексій II молодь вибори постать у Церкві милосердя Католицька Церква Археологія та реставрація Церква і медицина Голодомор УПЦ КП шляхи єднання українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка церква та політика Священний Синод УПЦ конфлікти іконопис церковна журналістика діаспора Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі забобони Вселенський Патріархат Мазепа секти монастирі та храми України Доброчинність Церква і влада краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Протоієрей Андрій Ткачов прокоментував намір учених Оксфорда пояснити, чому люди вірять у Бога

  12 листопада 2008«Я думаю, що наука може наблизитися до вірних відповідей, але ніколи не зможе дати вичерпних знань. За словами Григорія Нисського, вона вагітна, але ніколи не може народити. Певне наближення до істини можливе, але ніколи не буде повноцінної відповіді на питання буття.

Релігійність можна вважати вродженою в людині, тому що людина споконвічно була створена Богом як істота релігійна, істота багатомірна й спрямована головною частиною своєї сутності до Бога», - заявив в інтерв'ю «Російській лінії» співробітник Синодального відділу релігійної освіти, місіонерства та катехізації Української Православної Церкви, член редколегії журналу «Отрок.ua», настоятель храму преподобного Агапіта Печерського при медичному університеті м. Києва протоієрей Андрій Ткачов, коментуючи рішення вчених Оксфордського університету розпочати широкомасштабні міждисциплінарні дослідження, мета яких - віднайти наукову відповідь на питання: чому люди вірять у Бога.

Як повідомляє портал Кorrespondent.net, у завдання дослідників не входить пошук відповіді на питання, чи є Бог. Учені хочуть з'ясувати, чи є віра у вищу істоту природним явищем, властивим людської ментальності, або ж це продукт виховання чи соціальної еволюції.

Дослідження, які проводить Центр дослідження антропології та свідомості Оксфордського університету, стали можливими завдяки гранту в 1,9 мільйона фунтів, наданому Фондом Темплетона. Проект розрахований на три роки та включає й теоретичні розробки, і польові дослідження із залученням респондентів різного віку, освіченості та соціального статусу. Реалізація цього наукового проекту припускає залучення методів етнології, еволюційної біології, психології, неврології, лінгвістики та комп'ютерних технологій. Особливу увагу вчені будуть приділяти конфліктам на релігійному ґрунті, психологічному механізму виникнення релігійного почуття та соціальної ролі релігії.

За словами протоієрея Андрія Ткачова, «на сьогоднішній день ми знаємо тільки людину, яка згрішила, ми не знаємо безгрішної людини». «У нашому досвіді Христос - безгрішна людина, і він - закваска, яку вклали до борошна людства. Ми маємо досвід постійного спілкування, коли грішники спілкуються із грішниками. У кожній людині наявні боротьба нового та старого, якесь глибоке ядро первинного покликання, а все інше є наносним, грішним, брудним, приреченим на брухт, на знищення. Старе і нове бореться в людині, і правильне виховання допомагає розкрити внутрішнє ядро людини. Це єимподібне до того, як і правильне ведення сільського господарства допомагає збільшити врожай», - зазначив священик.

«Релігійність можна вважати внутрішньою потребою людського духу, головною відмінною рисою людини від усього іншого живого світу, і, якщо завгодно, то це може бути головною антропологічною ознакою. Людина стає людиною в силу релігійності. Якщо перебирати ознаки людини, наприклад, прямоходіння, членороздільна мова тощо, то це речі другого порядку. Я впевнений, що головною антропологічною ознакою, видовою відмінністю людини від усіх живих істот є її релігійність, вроджена й первинна. Без навчання вірі, без правильного об'єкту релігійного поклоніння людина перетворюється на язичника або вона може викривляти своє життя, але імпульс у ньому зберігається», - підкреслив отець Андрій.

«Будемо чекати, що скажуть учені Оксфордського університету, учені часто наближаються до правильних відповідей. Усі науки про людину перебувають у дивному стані; вони витрачають довгі роки на вивчення того, що вже відомо. Один учений говорив: ми ліземо на високу вершину, залазимо на неї, а там сидять богослови. Тому, дай, Боже, їм поставити багато різних дослідів, провести багато різних аналізів і прийти до висновку, про який ми вже говорили, тобто довести, що людина - це вроджена релігійна істота, яка може збільшувати або зменшувати свою релігійність залежно від виховання або соціального середовища», - завершив протоієрей Андрій Ткачов.

Російська лінія