КИЇВ. Столичній громадськості презентовано дві православні книги, присвячені актуальним проблемам сучасної цивілізації | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 120 відвідувачів

Теги
Ющенко УПЦ КП Доброчинність діаспора краєзнавство Католицька Церква церква і суспільство вибори Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) секти забобони Президент Віктор Ющенко комуністи та Церква Мазепа УГКЦ українська християнська культура Священний Синод УПЦ Церква і політика Києво-Печерська Лавра Церква і медицина іконопис постать у Церкві Археологія та реставрація молодь конфлікти Вселенський Патріархат монастирі та храми України милосердя Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія церква та політика Голодомор розкол в Україні Патріарх Алексій II церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков педагогіка шляхи єднання 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Столичній громадськості презентовано дві православні книги, присвячені актуальним проблемам сучасної цивілізації

  17 листопада 2008У п'ятницю, 14 листопада, відбулися дві важливі події у літературному житті православного Києва. Було презентовано книги І. П. Сівбо-Белецької «У порога иного бытия» та І. В. Назарова «Свобода против закона: цивилизация на весах спасения».

Перша презентація відбулася у столичному Будинку вчених. Щоб послухати авторку книги «У порога иного бытия» доктора філологічних наук Ірину Платонівну Сівбо-Белецьку та поспілкуватись з приводу актуальних проблем сучасності тут зібралися науковці, православна інтелігенція, студенти та усі вдячні читачі нової книги.

Вечір розпочався зі слів привітань проректора Київських духовних шкіл Української Православної Церкви архімандрита Климента (Вечері). Він подарував авторці останній номер «Праць КДА», а хор студентів Духовної академії виконав їй «Многая літа».

Зворушена письменниця подякувала за несподіваний початок святкового вечора та запросила до слова Ігоря Каневського, директора видавництва «Пролог», у якому вийшла її книга.

Твір готувався до друку протягом трьох років, але то була «дуже цікава та приємна робота», - не  приховував свого задоволення від співпраці з авторкою Ігор Юрієвич. «До того ж 5 тисяч примірників - це непогано для України»,  - додав він.

Втім, настав час розповідати про своє творіння самій Ірині Платонівні. І тут присутнім стало зрозуміло, що Ірина Сівбо-Белецька - оповідач не менш талановитий, аніж письменниця чи мовознавець.

За її словами, книга «У порога иного бытия» розповідає про глобальні «негаразди на нашій планеті». Конфлікт людини та оточуючого середовища максимально загострився з початком інформаційної епохи у розвитку цивілізації. Проте «людина посварилася з природою» ще у раю, після гріхопадіння. І нині вона «затиснута» у лещатах неблагополучної екології та сумнівних досягнень інформаційного прогресу. Усе це викладено у книзі з позиції православного наукового та філософського світогляду.

Запитання до авторки та дискусія, яка виникла серед гостей, торкалися переважно шляхів виходу з сучасної цивілізаційної кризи. Причому під час презентації поважні учені-біологи неодноразово наголошували, що людство вже переступило межу, за якою не має вороття назад, і процеси, які зараз відбуваються, скоріш за все невідворотні. З іншого боку, наводилися приклади побудови екологічно збалансованих зразків господарювання, які існують у гармонії з природою.

Підсумком  розмови стала захоплююча промова проректора КДА і С отця Климента. Просто і від душі він сказав про те, чого зовсім не помічають, чи не хочуть помічати у наш час.

Вирішення глобальних проблем, які порушено презентованою книгою, давно існує. Дві тисячі років Євангеліє слугує тою непереможною силою, яка змінила на краще життя величезної кількості людей і навіть багатьох країн. Соромно не зважати на це у XXI сторіччі та знову «винаходити велосипед».

На завершення презентації усі бажаючі змогли придбати примірник книги Ірини Платонівни Севбо-Белецької. 

Друга презентація, не така багатолюдна, проте не менш важлива, відбулася у Києво-Печерскій Лаврі, а саме, у навчальному приміщенні Київської духовної академії. Тут, з благословення ректора Київських духовних шкіл архієпископа Бориспільського Антонія, відбулося чергове засідання Київського релігійно-філософського товариства. На ньому з доповіддю виступив доцент Київського національного університету ім. Т.Шевченка, секретар Київського релігійно-філософського товариства, Ілля В'ячеславович Назаров.

Це була доповідь-презентація його нової книги «Свобода против закона: цивилизация на весах спасения», яка вийшла у видавництві «Парапан» у 2008 році.

Книга Іллі Назарова намагається осмислити минуле та сьогодення християнських народів з точки зору генезису цивілізацій. Як сказано у її анотації, це «перша спроба побудови цілісної моделі цивілізаційного розвитку, в центрі якої знаходиться людина, покликана до Спасіння у Христі. Провідною була думка, що основні напрями самореалізації особистості - релігія, сім'я, господарство, культура, держава і право, що структурують цивілізацію як неповторний культурно-історичний тип, - «зважені на терезах» її вільного вибору, внаслідок чого цивілізаційний процес є водночас і закономірним, і непередбачуваним, і нелінійним».

Важливі книги, цікаві презентації, шановні зібрання. Прикро лише те, що відбулися вони одночасно. Обидві розпочалися 14 листопада о 18.30.

Православна періодика збагатилася двома серйозними творами, а сучасне студентство, науковці та усі шанувальники серйозної літератури отримали новий привід відвідати книгарню чи бібліотеку, щоб долучитися до актуальної розмови про взаємовідносини Христової Церкви та людської цивілізації.

Книгу І. П. Севбо-Белецької «У порога иного бытия» можна придбати у складі-магазині Київської митрополії, що знаходиться на території Києво-Печерської Лаври.

Монографія І. В. Назарова «Свобода против закона: цивилизация на весах спасения» продається в «Центрі практичної філософії» - Видавництво «Парапан» (вул. Флорівська, 1/6), в магазинах «Академкнига» (Львівська площа), «Наукова думка» (вул. Грушевського), «Знання» (вул. Хрещатик) та  «Книжкова полиця» (Поділ).

 

Олег Карпенко, Київ