УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 88 відвідувачів

Теги
церква і суспільство Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа Церква і політика краєзнавство постать у Церкві діаспора молодь вибори Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков забобони УГКЦ Священний Синод УПЦ комуністи та Церква церковна журналістика Президент Віктор Ющенко педагогіка монастирі та храми України Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя Ющенко автокефалія українська християнська культура Вселенський Патріархат Церква і медицина конфлікти секти Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання УПЦ КП розкол в Україні Голодомор церква та політика Католицька Церква Патріарх Алексій II Церква і влада іконопис


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕХІЯ-УКРАЇНА. У Чехії видано монографію, написану викладачем Київської Духовної Академії у співавторстві з відомим чеським дослідником

  05 лютого 2009«Центр із вивчення демократії та культури» у місті Брно (Чеська республіка) випустив монографію «Православні у Чехословаччині у 1918-1953 рр.: Нарис історії Православної Церкви в Чеських землях, Словаччині й Підкарпатській Русі». Автори книги - професор Оломоуцького університету Павел Марек і викладач Київської Духовної Академії Володимир Бурега.

Професор Павел Марек є відомим дослідником церковного життя в Чехії та Моравії першої половини ХХ століття. Він випустив кілька монографій, присвячених новітній історії різних конфесій у Чеських землях. Останніми роками особливий інтерес дослідника викликала історія Православної Церкви у міжвоєнній Чехословаччині. У 2004 році він видав своє фундаментальне дослідження «Православні у Чехословаччині у 1918-1942 рр.».

Одночасно із професором Мареком вивченням історії Православ'я у міжвоєнній Чехословаччині займався Володимир Бурега, нині - викладач Київської Духовної Академії. У тому ж 2004 році він захистив у Московській Духовній Академії кандидатську дисертацію на тему: «Православна Церква у Чеських землях у 1918-1938 рр.». Два дослідники працювали незалежно один від одного.

У 2007 році П. Марек і В. Бурега вирішили підготувати спільну монографію, яка б найбільш повно відбила історію Православ'я на території колишньої Чехословацької республіки у першій половині минулого сторіччя. Плодом дворічної спільної праці чеського й українського дослідників стала монографія, що вийшла нині друком чеською мовою. У її основу було покладено суттєво доповнений і перероблений текст книги професора Марека 2004 року. Окрім того, спеціально для нового видання В. Бурегою була написана глава, присвячена церковному життю російської еміграції у Чехії. У ній розпочато першу в існуючій історіографії спробу систематичного викладу історії російської емігрантської парафії у Празі й пов'язаних із нею громадських організацій (зокрема, Успенського братства). Також спеціально для нового видання були підготовлені біографічні нариси про декількох видатних церковних діячів. На додаток до наявних у виданні 2004 року нарисів про єпископа Горазде (Павлика), митрополита Досифея (Васича) і архієпископа Саватієва (Врабце), були написані нариси про митрополита Єлевферія (Воронцова), архієпископа Сергія (Корольова), архієпископа Віталія (Максименка) і архімандрита Андрія (Коломацького). Перші два медальйони підготовлені В. Бурегою, другі два - професором П. Мареком.

Суттєвим доповненням до тексту 2004 року стала також глава, присвячена Православній Церкві у Чехословаччині у 1945-1953 рр. Дослідники написали її разом. Під час роботи над книгою автори використали раніше невідомі дослідникам документи, виявлені в архівах Чехії, Росії, Франції.

У книзі також опубліковано кілька десятків рідкісних фотографій із різних державних, церковних і приватних зібрань.

У результаті такого суттєвого доопрацювання текст монографії 2004 року збільшився рівно у два рази. Загальний обсяг основного тексту книги тепер без малого 500 сторінок.

Спільна робота дослідників, безперечно, заповнить прикру лакуну в історіографії. Один із найважливіших і найбільш складних періодів історії Православ'я в Чехії, Моравії, Словаччині та Закарпатті тепер є досить повно освітленим на підставі великого комплексу джерел. Книга також стала відрадним прикладом плідного співробітництва представників світської та церковної науки, що живуть у різних країнах. Подібне співробітництво сьогодні є необхідним як для взаємного збагачення світських і церковних навчальних і наукових центрів, так і для консолідації зусиль учених, які працюють у різних куточках земної кулі.

Докладний бібліографічний опис книги розміщений на сайті Богослов.Ru.

Інформація про книгу на сайті видання.