КИЇВ. Парламентарі України не підтримали закон на користь християн | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 37 відвідувачів

Теги
Католицька Церква милосердя комуністи та Церква церковна журналістика церква і суспільство Патріарх Алексій II Києво-Печерська Лавра Доброчинність монастирі та храми України Церква і політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання секти вибори Археологія та реставрація Ющенко УПЦ КП забобони Церква і медицина педагогіка 1020-річчя Хрещення Русі Церква і влада Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков конфлікти Президент Віктор Ющенко діаспора молодь Митрополит Володимир (Сабодан) краєзнавство постать у Церкві іконопис Вселенський Патріархат церква та політика розкол в Україні автокефалія Мазепа Голодомор УГКЦ українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Парламентарі України не підтримали закон на користь християн

  24 лютого 2009На засіданні, що відбулося 18 лютого, парламентський Комітет з питань культури та духовності розглянув законопроект щодо надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів (реєстр. № 2729, автори - народні депутати України В.Стретович, В.Марущенко, О.Боднар і В.Малишев). Незважаючи на те, що напередодні розгляду голова Комітету В.Яворівський був оптимістично налаштований щодо позиції Комітету із цього законопроекту та висловлював упевненість щодо його підтримки, реально Комітет так і не спромігся підтримати цю законодавчу ініціативу.

Під час засідання В.Яворівський зазначив, що питання надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів уже не вперше розглядається й очевидно має потребу у своєму законодавчому вирішенні. Активно на підтримку законопроекту виступив народний депутат України М.Косів, який зазначив, що прийняття цього законопроекту повністю відповідало б статті 11 Конституції України, відповідно до якої українська держава прийняла на себе зобов'язання сприяти релігійній самобутності українців, а, отже, і діяльності релігійних організацій. Також М.Косів озвучив позицію Міносвіти щодо підтримки законопроекту.

Участь в обговоренні взяли перший заступник голови Християнсько-демократичного союзу, народний депутат України В.Марущенко та член ради директорів Української асоціації релігійної свободи Ю.Решетніков, які зауважили, що прийняття цього законопроекту є необхідним для забезпечення реалізації права батьків на виховання своїх дітей відповідно до власних переконань, а також для припинення дискримінації релігійних організацій, а, отже, і їх віруючих, в освітній сфері в порівнянні із громадськими організаціями, які мають право засновувати загальноосвітні навчальні заклади.

У той же час проти прийняття законопроекту виступили народні депутати П.Мовчан та Я.Федорчук (БЮТ), на думку яких цей законопроект буде сприяти діяльності деструктивних релігійних організацій. З ними була солідарна й представниця КПУ В. Дем'янчук.

Хоча В.Марущенко і Ю.Решетніков заявили про те, що законопроект підтримується з боку Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, зокрема така позиція була висловлена повноважними представниками провідних церков України під час розширеної колегії Міністерства освіти та науки України 26 червня минулого року, опоненти прийняття законопроекту залишилися непохитними.

Присутні на засіданні члени Комітету Я.Кендзьор і В.Кириленко участі в дискусії не брали.

У цій ситуації голова Комітету В.Яворівський, заявивши про те, що не може допустити рішення щодо непідтримки законопроекту, змушений був перенести розгляд цього питання на наступне засідання Комітету.

Довідка: Проект закону (реєстр. № 2729), що передбачає надання релігійним організаціям права на заснування загальноосвітніх навчальних закладів, внесли на розгляд Верховної Ради України 9 липня 2008 року представники Християнсько-демократичного союзу у ВР В.Стретович і В.Марущенко разом із народними депутатами О.Боднар і В.Малишевим.

Метою запропонованого законопроекту є забезпечення конституційного права віруючих батьків на виховання своїх дітей у відповідності зі своїми власними релігійними переконаннями шляхом надання релігійним організаціям права створювати світські навчальні заклади різних форм і рівнів акредитації.

НХМ