УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 62 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України розкол в Україні молодь забобони краєзнавство Церква і влада Києво-Печерська Лавра Мазепа вибори діаспора постать у Церкві українська християнська культура комуністи та Церква педагогіка Церква і політика церква і суспільство шляхи єднання Археологія та реставрація Патріарх Алексій II іконопис 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков Голодомор Ющенко церковна журналістика конфлікти Священний Синод УПЦ Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну УПЦ КП УГКЦ церква та політика автокефалія Президент Віктор Ющенко милосердя Католицька Церква секти Вселенський Патріархат Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У парламенті відхилили законопроект, спрямований на обмеження прав віруючих в Україні

  03 березня 2009Комітет із питань культури та духовності на своєму засіданні прийняв рішення, яким рекомендує парламенту відхилити законопроект про внесення змін у Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» (щодо запобігання діяльності релігійних культів деструктивного типу та тоталітарних сект).

Законопроектом (реєстр. № 2419, автор - народний депутат Г.Москаль) пропонується створити Державний реєстр релігійних організацій і впровадити їхню реєстрацію та щорічну перереєстрацію уставів (положень), які існують в Україні менш 10 років, розширити перелік підстав для ліквідації релігійних організацій за рішенням суду, а також установити ряд заборон та обмежень щодо їхньої діяльності.

Під час обговорення члени комітету висловили ряд зауважень до законопроекту, повідомив christusimperat.org. Зокрема, зазначалося, що положення законопроекту не узгоджуються із Конституцією України, ратифікованими Україною міжнародними документами й положеннями діючого Закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

Народні депутати зазначили, що у відповідності зі статтею 22 Конституції України «при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Однак законопроект містить положення, які спрямовані на звуження прав і свобод, наданих Конституцією України та чинним законом. Зокрема, проектом пропонується впровадити ряд заборон щодо діяльності релігійних організацій (орендувати й проводити будь-які заходи в приміщеннях навчальних закладів всіх форм власності; здійснювати культову діяльність за межами території того регіону, де зареєстровані їхні устави (положення).

У той же час, підкреслювали члени комітету, Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про цивільні й політичні права, Конституцією України передбачені лише обмеження права на свободу світогляду та віросповідання в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я, моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

Як зазначили парламентарії, аналіз свідчить про те, що чинний Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» є значно більш демократичним, ніж запропоновані до нього зміни.

Окрім того, на думку членів комітету, сьогодні в істотного оновлення (приведення у відповідність із Конституцією України, міжнародними нормативно-правовими актами) потребує весь Закон «Про свободу совісті та релігійні організації», а не його окремі положення.

НХМ

 

   
Народный депутат Г.Москаль

Народный депутат Г.Москаль