КИЇВ. Побачив світ новий номер православного журналу для молоді «Отрок.ua» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 116 відвідувачів

Теги
Церква і влада діаспора автокефалія Церква і політика Вселенський Патріархат комуністи та Церква шляхи єднання УПЦ КП церква і суспільство краєзнавство секти розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) українська християнська культура Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Священний Синод УПЦ конфлікти УГКЦ церковна журналістика милосердя монастирі та храми України Археологія та реставрація Церква і медицина іконопис 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков Президент Віктор Ющенко вибори постать у Церкві Патріарх Алексій II Мазепа Католицька Церква Голодомор молодь Києво-Печерська Лавра педагогіка Доброчинність церква та політика забобони


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Побачив світ новий номер православного журналу для молоді «Отрок.ua»

  05 березня 2009Нове число «Отрока», видане у священні дні Великого посту, пропонує читачам поміркувати про наближення кінця часів, есхатологічність християнства та спосіб життя для людини, яка звертає свій погляд у Вічність.

Піднімаючи тему кінця світу, творці журналу звертають увагу читачів на «безліч спекуляцій і брехливих пророкувань», породжуваних темою наближення кінця часів. «Розмірковуючи про прийдешні катастрофи, навіть мислячі люди найчастіше, на жаль, переносять «центр ваги» на технічну сторону подій, що відбуваються, забуваючи про духовні причини кончини світу, плутаючи причини й наслідки, - зазначає в авторській колонці головний редактор «Отрока» архімандрит Іона (Черепанов). - Навіть ті, хто читає Євангеліє та любить храм Божий, часом забувають про те, що антихрист буде породженням не високих технологій, але сином розбещеного, брехливого та пересиченого людства. Єдиним засобом устояти проти його обману буде не відсутність удома Інтернету, а живе, досвідчене знання Христа, яке є можливим тільки завдяки Таїнствам і зосередженому життю всередині Церкви».

«Прохолоджуватися й жити «на чернетку» уже немає коли, - пише отець Іона. -  З іншого боку, риси антихриста упізнавалися християнами й в імператорі Нероні, і в Леніні, і навіть апостол Іоанн Богослов у своєму посланні говорив: «Діти! Останні часи...» Тут немає протиріччя. Християнство за суттю своєю є есхатологічним, тобто, зверненим поглядом до кінця часів, до славного Другого Пришестя Христа Спасителя. Найбільш природний спосіб життя для християнина - проживати кожен день як останній, і це кращий спосіб уникнути гріха та суєти. Здається, саме тому від нас і приховано фатальну дату...»

Редакція «Отрока» зазначає, що тема кінця світу на сторінках журналу, звичайно ж, розкрита не сповна, але все-таки окремих аспектів, які в практичній площині стосуються кожного, автори матеріалів спробували торкнутися. Творці журналу звертають увагу читачів на те, «що ми не безвольні жертви майбутніх катастроф; що душа кожної людини - поле битви між силами добра та зла, і від результату кожної із битв залежить дуже, дуже багато чого». На тлі безтурботності одних і безглуздої паніки інших потрібен орієнтир, і, як зазначає головний редактор «Отрока», «нехай ним будуть для нас заповіді Христа: пильнувати, терпіти та молитися».

Колектив журналу сподівається, що непрості матеріали, які вийшли в новому числі, знайдуть відгук у читацьких серцях, зрошених у дні Великого посту «покаянням, зажурою та молитвою».