УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 79 відвідувачів

Теги
милосердя церква та політика Католицька Церква Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада комуністи та Церква шляхи єднання Церква і медицина церква і суспільство краєзнавство Президент Віктор Ющенко монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра Доброчинність Голодомор Ющенко Мазепа постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура молодь автокефалія забобони Церква і політика УГКЦ розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков педагогіка Священний Синод УПЦ конфлікти Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II вибори Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора церковна журналістика іконопис секти УПЦ КП


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Парламентарі знову не дозволили релігійним організаціям засновувати свої навчальні заклади

  05 березня 2009Члени парламентського Комітету з питань культури і духовності на засіданні, що відбулося 4 березня 2009 року, знову не змогли ухвалити жодного рішення за результатами розгляду законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів» (реєстр. № 2729), повідомляє Інститут релігійної свободи.

Члени Комітету - народні депутати М.Косів, Я.Кендзьор та П.Мовчан - висловили низку зауважень до законопроекту, які, на думку його авторів, не стосувались юридичних формулювань власне тексту чи механізмів реалізації, проте полягали лише у сумнівах щодо доцільності такої законодавчої ініціативи. Зі свого боку пропозицію щодо надання релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади різних форм та рівнів акредитації відстоювали присутні на засіданні співавтори законопроекту - В.Стретович, В.Марущенко та В.Малишев. Співавтором законопроекту також виступила народний депутат О.Боднар.

Зокрема, В.Стретович у своєму виступі наголосив на тому, що «держава і церква - це партнери», тому треба належним чином оцінювати великий потенціал духовного та морального виховання, який мають релігійні організації. На його думку, засновані ними навчальні заклади дозволять забезпечити високодуховну атмосферу в освітньому процесі та високий рівень моральності у вчинках та взаємовідносинах між учнями.

Продовжуючи цю тезу, В.Марущенко відзначив, що законодавець повинен усунути наявну дискримінацію Церков у цьому питанні порівняно з громадськими організаціями та фізичними особами, зауваживши, що законопроект створить умови для віруючих батьків вибору такого навчального закладу для своїх дітей, який відповідатиме їх світогляду та переконанням. При цьому державні органи освіти зможуть здійснювати державний контроль за діяльністю таких приватних закладів відповідно до наявної практики ліцензування й перевірки якості освіти у приватних школах та інших навчальних закладах.

У свою чергу, народний депутат В.Малишев звернув увагу членів Комітету на необхідності повернення до витоків християнських цінностей та доцільності їх покладення в основу навчального процесу хоча б у приватних школах, заснованих релігійними організаціями, що стане запорукою формування нового покоління освіченої та моральної молоді.

Не зважаючи на аргументи ініціаторів законопроекту та листи на його підтримку від Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також повторних звернень від п'ятьох провідних конфесій України, члени Комітету з питань культури і духовності утримались від ухвалення будь-якого рішення та домовилися про продовження розгляду цього питання на наступному засіданні з метою проведення додаткових консультацій у релігійному середовищі.

Разом із цим, заплановане того ж дня засідання профільного Комітету з питань науки і освіти, на якому також планувалося розглянути даний законопроект № 2729, було перенесено. Як очікується, обидва парламентських комітети повернуться до розгляду цього законопроекту за два тижні.