УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 252 відвідувачів

Теги
Священний Синод УПЦ постать у Церкві секти краєзнавство милосердя 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ Патріарх Алексій II конфлікти Голодомор церковна журналістика Мазепа українська християнська культура педагогіка УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина молодь Доброчинність Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія діаспора Вселенський Патріархат вибори Ющенко церква і суспільство Президент Віктор Ющенко розкол в Україні комуністи та Церква Церква і політика Католицька Церква монастирі та храми України Археологія та реставрація церква та політика іконопис забобони Києво-Печерська Лавра шляхи єднання Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Дев’ять з десяти українців називають себе віруючими

  27 березня 2009Опитування населення України щодо самооцінки власної релігійності, ставлення до релігії, залучення до релігійних практик тощо проводилося у 2008 році, а його результати було репрезентовано під час прес-конференції 26 березня в інформаційній агенції УНІАН.

Відповідно до результатів опитування, релігійність українців є однією з найвищих у Європі.

53% респондентів погодилися з тим, що твердження «Я вірю у Бога зараз і завжди вірив» найкращим чином змальовує їхні переконання. Кожний п'ятий (21%) не вірив раніше, проте став віруючим зараз. Тобто, три чверті населення України вважають себе віруючими людьми.

Більш релігійними в Україні є жінки. До категорії тієї чи іншої релігійної громади віднесли себе 95% опитаних жінок, у той час як серед чоловіків - 83%. Невіруючими назвали себе 16% опитаних чоловіків, тоді як серед жінок таких лише 5%.

Дані дослідження також свідчать про те, що серед мешканців західного регіону країни до категорії віруючих віднесли себе 97% респондентів; менша частка віруючих - на сході країни - 84%.

Тих, хто не вірить, значно менше: кожний дев'ятий (11%) або ж ніколи не вірив у Бога чи перестав вірити, і це, скоріше за все, констатація твердого переконання (15% не відповіли).

При цьому 62% громадян назвали православним релігійне оточення, в якому вони виховувалися, 6% - греко-католицьке, а 27% росли й спілкувалися поза будь-яким релігійним впливом (5% - усі інші відповіді).

Громадянам України притаманне толерантне ставлення до представників інших релігійних поглядів: 71% респондентів повністю чи скоріше погоджуються з твердженням, що різні релігійні групи мають рівні права в Україні; 75% з тим, що необхідно поважати всі релігії. При цьому 66% безумовно підтримають чи скоріше підтримають людину інших релігійних переконань в тому випадку, якщо вона одружуватиметься з кимось з родичів опитаних, а 63% - людину іншого віросповідання на виборах від партії, яку підтримує респондент.

Про проект.

Опитування 2036 респондентів за випадковою репрезентативною вибіркою, що відповідає стандартам ISSP і представляє доросле населення України старше 18 років, проведене 11-20 жовтня 2008 року Київським міжнародним інститутом соціології і Центром «Соціальні індикатори». Воно виконане за фінансової підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні та Фонду Open Ukraine в рамках програми «Міжнародний діалог» (за сприяння Фонду Віктора Пінчука).

Програма Міжнародного соціального дослідження (ISSP - International Social Survey Programme) була започаткована 1984 року дослідницькими університетськими центрами чотирьох країн - Західної Німеччини (ZUMA, Mангайм), США (NORC, Чикаго), Великої Британії (SCPR, Лондон) та Австралійського національного університету як щорічна програма крос-національної науково-дослідницької співпраці в галузі емпіричних порівняльних соціальних опитувань. Впродовж двадцяти п'яти років ISSP стала однією з найвідоміших і найпоширеніших міжнародних програм серед тривалих моніторингових соціальних досліджень світового рівня, налічуючи на сьогодні вже 45 країн-учасниць Європи, Північної та Південної Америки, Азії та Південної Африки.

Щорічні опитування за програмою ISSP здійснюються за тематикою на три роки вперед узгоджених і визначених модулів, зміст яких частково модифікується, а самі тематичні модулі повторюються з метою фіксації динаміки соціальних процесів, тенденцій змін у настроях, очікуваннях і оцінках респондентів.

Ініціаторами приєднання України до міжнародного проекту виступили Інститут політики та Київський міжнародний інститут соціології із залученням фахівців Інституту соціології НАН України. Першим досвідом  міжнародної співпраці вітчизняних соціологів у 2008 році став модуль релігії, котрий в проекті ISSP з'являється вже втретє (перед тим у 1991 та 1998 роках). 60 запитань тематичного модуля опитувальника стосуються самооцінки власної релігійності, ставлення до релігії, залучення до релігійних практик тощо.