УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 180 відвідувачів

Теги
УГКЦ монастирі та храми України церква та політика Мазепа Церква і політика українська християнська культура Вселенський Патріархат Голодомор Католицька Церква комуністи та Церква іконопис секти краєзнавство милосердя педагогіка конфлікти шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада церковна журналістика розкол в Україні вибори Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі забобони Церква і медицина постать у Церкві церква і суспільство молодь Києво-Печерська Лавра Доброчинність Ющенко Священний Синод УПЦ УПЦ КП Археологія та реставрація автокефалія діаспора Президент Віктор Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У Києво-Печерському заповіднику відбудеться конференція „Православ'я – наука – суспільство: питання взаємодії”

  20 травня 2009З 27 по 29 травня Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник запрошує на Сьому Міжнародну наукову конференцію „Православ'я - наука - суспільство: питання взаємодії". За словами організаторів, головним спрямуванням конференції буде дослідження матеріальних джерел з історії Церкви.

Завідувач відділу наукових видань Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Костянтин Крайній, розповів, що цього року науковий форум присвячено пам'яті митрополита Євгенія Болховітінова. На думку науковця, археологічна та історична спадщина митрополита Євгенія була незаслужено забута. Тепер настав час по-справжньому оцінити праці видатного православного ієрарха, богослова та археолога.

Конференція розгляне низку питань:

- історіографічні, джерелознавчі та методологічні проблеми дослідження історії Церкви;

- археологічні дослідження пам'яток церковної давнини;

- історія Церкви в біографіях видатних діячів;

- правові аспекти діяльності християнської Церкви: історія і сучасність.

До оргкомітету конференції надійшло близько 60 заявок на участь від науковців з різних регіонів України, а також з Росії та Польщі.

Учасників та гостей форуму неодмінно зацікавлять доповіді, присвячені новим знахідкам у печерах Києво-Печерської Лаври та дослідження з історії Церкви у 30-ті роки XX століття.

У рамках щорічної конференції організатори видадуть „Болховітіновський щорічник" з доповідями учасників та власними науковими працями.

Сьома Міжнародна наукова конференція „Православ'я - наука - суспільство: питання взаємодії" відкриється 27 травня о 10-00. Того ж дня відбудеться презентація нових наукових видань та пленарне засідання.

У перший день форуму будуть працювати секції - „Історіографічні, джерелознавчі та методологічні проблеми дослідження історії Церкви" та „Історія та правові аспекти діяльності Церкви".

На другий день (28 травня) запланована робота секції „Археологічні дослідження пам'яток церковної давнини" та виїзне засідання на археологічних розкопках.

У останній день конференції (29 травня) відбудеться засідання „круглого столу" „Публікація джерел з історії Церкви: проблеми та перспективи".

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: (044) 254-52-65; (097) 245-55-15, або на сайті http://www.kplavra.kiev.ua/.

Олег Карпенко