УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 52 відвідувачів

Теги
Мазепа УГКЦ Президент Віктор Ющенко Доброчинність Голодомор автокефалія Предстоятелі Помісних Церков секти Церква і медицина комуністи та Церква Церква і політика краєзнавство постать у Церкві церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ церква та політика шляхи єднання церковна журналістика Церква і влада Католицька Церква розкол в Україні вибори педагогіка Києво-Печерська Лавра милосердя Вселенський Патріархат молодь українська християнська культура забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну УПЦ КП іконопис Археологія та реставрація монастирі та храми України діаспора конфлікти Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбулася VII Міжнародна наукова конференція «Православ’я – наука – суспільство»

  01 June 2009Сьома Міжнародна наукова конференція «Православ'я - наука - суспільство» проходила 27-29 травня у Києві. Організатор заходу - Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник - зібрав біля 70 науковців, які ділилися дослідженнями з історії відносин православної Церкви і суспільства, повідомив оргкомітет.

На чергову конференцію, присвячену митрополиту Євгенію (Болховітінову), приїхали економісти, історики, філософи, археологи, працівники архівів з України та сусідніх Росії і Польщі. Вони презентували дослідження матеріальних джерел з історії Церкви.

«Кожна конференція має свою підтему: в перший рік ми займалися питаннями духовної освіти в світських установах; наступна була краєзнавчою - дослідження пам'яток сакральної культури; попередня розглядала питання щодо правил та стандартів публікації джерел», - розповів член оргкомітету конференції, кандидат історичних наук Костянтин Крайній.

Головна мета конференцій - дослідити історію відносин релігійних організацій і суспільства, а також відображення цієї історії в науці. Щоб уникнути мішанини науковці вирішили зосередити увагу саме на Православ'ї. «Україна має три православні Церкви, наявність складних стосунків між собою цих Церков - накладає унікальну специфіку на релігійне життя в країні», - пояснює вибір вчених член оргкомітету, професор, д.і.н. Валерій Лостовський. Проте наступного року планується розширити формат - охопити християнство в цілому.

Цьогорічна конференція розглядала теми з історіографічних, джерелознавчих та методологічних проблем дослідження історії Церкви, археологічних досліджень пам'яток церковної давнини; розгляд історії Церкви в біографіях видатних діячів; правових аспектів діяльності християнської Церкви тощо. На наступній очікується розширити розгляд правових питань зі створенням окремої правової секції, оскільки сьогодні не з'ясовано багато юридичних питань в діяльності Церкви, зокрема, майнових, повідомили організатори.

Оскільки в Україні є інститути з досліджень Другої світової війни, тоталітаризму, проте немає подібних закладів з дослідження Церкви - інституції, що мала величезний вплив на історію Церкви, значущість подібної конференції суто зростає, вважає Костянтин Крайній. Щоб майбутні дослідження не були або антинауковими, або недоступними за своїм змістом широкому колу людей, важливо налагодити діалог між науковцями, які сьогодні працюють окремо - самі по собі, додає до слів колеги Валерій Лостовський.

За словами організаторів, матеріали конференції вийдуть у другому випуску збірника наукових праць «Болховітіновський щорічник».

RISU