КИЇВ. «Київське Релігійно-філософське товариство (1908-1919). Нарис історії» ― побачила світ унікальна монографія Наталії Філіппенко | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 132 відвідувачів

Теги
Доброчинність постать у Церкві Католицька Церква монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат молодь УГКЦ Церква і влада українська християнська культура краєзнавство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина забобони УПЦ КП Ющенко діаспора педагогіка вибори секти Патріарх Алексій II іконопис Мазепа Церква і політика комуністи та Церква автокефалія Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ розкол в Україні шляхи єднання конфлікти церковна журналістика церква та політика церква і суспільство милосердя Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Київське Релігійно-філософське товариство (1908-1919). Нарис історії» ― побачила світ унікальна монографія Наталії Філіппенко

  02 June 2009У видавництві «Парапан» нещодавно побачила світ книга «Київське Релігійно-філософське товариство (1908-1919). Нарис історії». Автор монографії - кандидат філософських наук Наталія Філіппенко.

До цього часу на тему історії київського товариства існувала лише одна стаття, написана істориком С.Шурляковим у журналі «Філософська та соціологічна думка». Тому ця книга є власне першою реконструкцією історії Київського Релігійно-філософського товариства - забутого явища релігійно-філософського відродження в дореволюційній Росії початку XX століття.

Робота над книгою тривала 6 років. Авторка працювала в архівах Києва та Москви, досліджувала численні публікації в пресі та переписку учасників товариства.

Наталії Філіппенко вдалося зібрати унікальну інформацію, повністю відновити тематику засідань товариства (більше 60 тем) та склад їх учасників (близько 45). Були знайдені Устав товариства та документи про його заснування.

Проте сама дослідниця говорить: «Головне - не історичні події, а ті проблеми, які обговорювалися на засіданнях товариства. Бо вони актуальні й у наш час. Історія Київського Релігійно-філософського товариства є для нас важливою як історія ідей, які можуть допомогти нам у багатьох сучасних питаннях».

Свою монографію вчений секретар відродженого Київського Релігійно-філософського товариства Наталія Філіппенко розпочинає роздумами про те, що «стрижнем його існування було прагнення усвідомити, що є Православ'я, та визначити своє відношення до нього». Книга складається з чотирьох розділів, які охоплюють різні періоди історії товариства під керівництвом П.В.Тихомирова, П.П.Кудрявцева, В.І.Екземплярського та В.В.Зеньковського.

У 2003 році  з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира Київське Релігійно-філософське товариство було відроджено. За його ініціативи на початку травня у Києво-Печерській Лаврі відбулася Міжнародна наукова конференція «Православ'я та сучасність: досвід зустрічі». Окрім того, учасники товариства регулярно проводять свої засідання з актуальних церковних і богословських питань.    

Придбати книгу  можна у видавництві «Парапан» (вул. Фролівська, 1/6), або у книгарні «Наукова думка» (вул. Грушевського, 4).

Олег Карпенко