КИЇВ. «Київське Релігійно-філософське товариство (1908-1919). Нарис історії» ― побачила світ унікальна монографія Наталії Філіппенко | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 58 відвідувачів

Теги
Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат церква і суспільство шляхи єднання автокефалія Доброчинність краєзнавство Церква і медицина конфлікти Президент Віктор Ющенко педагогіка Києво-Печерська Лавра УГКЦ Археологія та реставрація церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков секти Церква і політика Патріарх Алексій II розкол в Україні монастирі та храми України Священний Синод УПЦ Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика іконопис Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) українська християнська культура милосердя УПЦ КП постать у Церкві вибори Ющенко діаспора забобони молодь комуністи та Церква Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Київське Релігійно-філософське товариство (1908-1919). Нарис історії» ― побачила світ унікальна монографія Наталії Філіппенко

  02 June 2009У видавництві «Парапан» нещодавно побачила світ книга «Київське Релігійно-філософське товариство (1908-1919). Нарис історії». Автор монографії - кандидат філософських наук Наталія Філіппенко.

До цього часу на тему історії київського товариства існувала лише одна стаття, написана істориком С.Шурляковим у журналі «Філософська та соціологічна думка». Тому ця книга є власне першою реконструкцією історії Київського Релігійно-філософського товариства - забутого явища релігійно-філософського відродження в дореволюційній Росії початку XX століття.

Робота над книгою тривала 6 років. Авторка працювала в архівах Києва та Москви, досліджувала численні публікації в пресі та переписку учасників товариства.

Наталії Філіппенко вдалося зібрати унікальну інформацію, повністю відновити тематику засідань товариства (більше 60 тем) та склад їх учасників (близько 45). Були знайдені Устав товариства та документи про його заснування.

Проте сама дослідниця говорить: «Головне - не історичні події, а ті проблеми, які обговорювалися на засіданнях товариства. Бо вони актуальні й у наш час. Історія Київського Релігійно-філософського товариства є для нас важливою як історія ідей, які можуть допомогти нам у багатьох сучасних питаннях».

Свою монографію вчений секретар відродженого Київського Релігійно-філософського товариства Наталія Філіппенко розпочинає роздумами про те, що «стрижнем його існування було прагнення усвідомити, що є Православ'я, та визначити своє відношення до нього». Книга складається з чотирьох розділів, які охоплюють різні періоди історії товариства під керівництвом П.В.Тихомирова, П.П.Кудрявцева, В.І.Екземплярського та В.В.Зеньковського.

У 2003 році  з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира Київське Релігійно-філософське товариство було відроджено. За його ініціативи на початку травня у Києво-Печерській Лаврі відбулася Міжнародна наукова конференція «Православ'я та сучасність: досвід зустрічі». Окрім того, учасники товариства регулярно проводять свої засідання з актуальних церковних і богословських питань.    

Придбати книгу  можна у видавництві «Парапан» (вул. Фролівська, 1/6), або у книгарні «Наукова думка» (вул. Грушевського, 4).

Олег Карпенко