УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 82 відвідувачів

Теги
Вселенський Патріархат Археологія та реставрація іконопис Доброчинність постать у Церкві Католицька Церква секти молодь вибори Києво-Печерська Лавра українська християнська культура церква та політика Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну Предстоятелі Помісних Церков забобони шляхи єднання церковна журналістика монастирі та храми України Мазепа Президент Віктор Ющенко Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти Церква і політика милосердя УГКЦ розкол в Україні Церква і влада педагогіка Церква і медицина діаспора автокефалія краєзнавство церква і суспільство комуністи та Церква УПЦ КП Ющенко Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Громадська рада Міністерства освіти розглянула питання викладання духовно-моральних курсів у школах

  25 June 200923  червня у приміщенні Міносвіти відбулося чергове засідання Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями. На порядку денному стояли питання, пов'язані з викладанням курсів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах України.

Голова Громадської ради, народний депутат Володимир Марущенко у вступній промові до учасників засідання підкреслив важливість викладання курсів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх навчальних закладах задля плекання високих моральних якостей у підростаючого покоління. Він також зазначив, що вже багато зроблено у цій сфері, але ще більше треба буде зробити для вдосконалення та належної організації цього процесу.

Представник Міністерства науки і освіти Раїса Євтушенко навела статистичні дані щодо динаміки викладання таких курсів («Основи християнської етики», «Основи релігійної етики», «Основи ісламської культури Криму» та інших) у розрізі областей України. Відповідно до представлених даних спостерігається зростання кількості учнів, яким на добровільній факультативній основі або за вибором батьків замість загального курсу «Етики» викладається курс духовно-морального спрямування, а також збільшується кількість підготовлених викладачів з цих курсів.

Статистика свідчить, що найбільшою популярністю з боку учнів та їх батьків викладання «Основ християнської етики» користується у Львівській, Івано-Франківській, Волинській та інших західних областях України. При цьому в Луганській та Кіровоградській областях тільки розпочинають викладання цих курсів та підготовку необхідних вчителів. 

У ході зустрічі члени Громадської ради проаналізували стан викладання курсів духовно-морального спрямування у 5-6 класах шкіл, розглянули відповідні навчальні програми та посібники, розроблені Міністерством освіти. Також було обговорено пропозицію щодо впровадження навчальних програм із викладання курсів духовно-морального спрямування у 1-4 та 7-9 класах загальноосвітніх шкіл на підставі наявного досвіду у місті Києві та інших регіонах. Члени Громадської ради дійшли висновку про необхідність додаткового вивчення цього питання та проведення відповідних консультацій.

Поряд із цим, під час дискусії було висловлено підтримку поданого групою парламентарів до Верховної Ради України законопроекту №2729  про надання релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти.

Учасники засідання окремо розглянули питання підготовки вчителів із курсів духовно-морального спрямування в обласних (міських) інститутах післядипломної освіти та участі в цьому процесі провідних вищих духовних навчальних закладів та закладів державного стандарту освіти, що функціонують за підтримки українських Церков. Було приділено увагу питанню про необхідність визначення статусу вчителя з курсів духовно-морального спрямування та розглянуто пропозицію щодо створення у педагогічних вищих навчальних закладах магістерських програм або програм другої вищої освіти для підготовки таких вчителів.

Окрім членів Громадської ради, у засіданні взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, державних та конфесійних вищих навчальних закладів та інші фахівці у галузі освіти.

 

Джерело: IPC