УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 98 відвідувачів

Теги
Голодомор УГКЦ Вселенський Патріархат милосердя іконопис краєзнавство розкол в Україні Президент Віктор Ющенко Католицька Церква Доброчинність шляхи єднання церква та політика педагогіка секти вибори українська християнська культура Ющенко конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква Священний Синод УПЦ Археологія та реставрація Церква і політика Патріарх Алексій II Мазепа Митрополит Володимир (Сабодан) забобони молодь постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика діаспора УПЦ КП церква і суспільство монастирі та храми України автокефалія Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Державно-церковні та міжцерковні взаємовідносини повинні будуватися на засадах партнерства та взаємоповаги»

  08 жовтня 2009У четвер, 8 жовтня Державний комітет України у справах національностей та релігій виступив із заявою з приводу зустрічі робочих груп Української Православної Церкви та УПЦ КП з підготовки міжцерковного діалогу

 

У документі йдеться зокрема про те, що «в релігійних та світських засобах масової інформації, серед широкого віруючого та суспільного загалу активно і зацікавлено обговорюються результати першої зустрічі повноважних представників Української православної церкви та Української православної церкви Київського патріархату з підготовки міжцерковного діалогу, яка відбулася 2 жовтня цього року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Сьогодні ні в кого немає сумнівів в тому, що стабільний стан суспільства і його гармонійний розвиток неможливі без бажання будувати життя в Україні на основі пріоритету духовних цінностей, побудови державно-церковних і міжцерковних взаємовідносин на засадах партнерства та взаємоповаги. І в Церкві, і в суспільстві діалог може відбуватися лише в умовах взаємної довіри, пошуку компромісів, взаємного бажання слухати і бути почутим».

Тому Державний комітет України у справах національностей та релігій схвально сприймає усвідомлення ієрархами Українських Православних Церков необхідності подолання розділення Українського Православ'я, готовність розпочати діалог з метою спільного пошуку шляхів полагодження міжцерковних відносин, бажання започаткувати новий етап своїх взаємовідносин на тих духовних засадах, що об'єднують православні церкви України - єдина віра, єдина історія, єдина традиція, і, що не менш важливо, бажання служити українському народові і суспільству.

У документі також зазначено: «Розпочатий діалог є ініціативою самих українських церков, наслідком їх прагнення до порозуміння та міжцерковного миру. Вочевидь, що такий діалог має надзвичайно важливе суспільне значення, сприятиме утвердженню миру та злагоди не лише у міжцерковних відносинах, але й в українському суспільстві в цілому. Вважаємо за потрібне підкреслити, що позитивно оцінюючи розпочате церквами опрацювання механізму міжцерковного діалогу між ними, підтримуючи прагнення церков до порозуміння, держава не втручатиметься у відносини між ними.

Разом з тим держава, і зокрема Державний комітет України у справах національностей та релігій, готові надавати усіляке необхідне сприяння такому міжцерковному діалогу. Це може відбуватися як у формі спільних круглих столів та конференцій, так і в подальшому спільному опрацюванні механізмів співпраці держави і релігійних організацій у різних сферах - освітній, соціальній тощо, до чого залучені усі церкви України. Впевнені, що така спільна робота щодо подальшої гармонізації державно-церковних відносин сприятиме і поглибленню міжцерковних зв'язків».

У заяві сказано: «Відзначаючи позитивний досвід співпраці представників православних церков України в рамках Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Наради представників християнських церков України, слід констатувати, що він засвідчив користь такої співпраці, яка багато в чому сприяла зближенню сторін у визначенні богословських та історичних аспектів, заклала основи формування спільної православної позиції щодо суспільно важливих питань.

Держкомнацрелігій підтримує ініціативи УПЦ і УПЦ КП започаткувати конструктивний діалог, покликаний закласти надійне підґрунтя міжцерковному порозумінню через можливості переговорного процесу, формувати конкретні пропозиції, спрямовані на подолання розділення Українського Православ'я. Високо оціновуючи добру волю учасників розпочатого діалогу, закликаємо усіх небайдужих до долі Української Церкви та українського суспільства всіляко сприяти суспільно значимій ініціативі православних церков України».