УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 101 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко Вселенський Патріархат Церква і медицина УПЦ КП монастирі та храми України церква та політика іконопис Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада молодь Священний Синод УПЦ церква і суспільство комуністи та Церква Голодомор забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство Мазепа автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі секти церковна журналістика діаспора вибори Археологія та реставрація постать у Церкві українська християнська культура УГКЦ Церква і політика шляхи єднання конфлікти розкол в Україні Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра милосердя Доброчинність Католицька Церква педагогіка Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Громадська рада при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями провела підсумкове засідання

  21 December 2009Громадська рада при Міністерстві освіти і науки з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями 15 грудня провела своє підсумкове засідання, на якому проаналізувала результати своєї діяльності протягом 2009 року. Учасники засідання обмінялись думками щодо стану опрацювання питань, розглянутих на минулих засіданнях, та обговорили план роботи Громадської ради на наступний рік.

Серед питань порядку денного члени Громадської ради також ознайомились зі станом впровадження викладання предметів духовно-морального спрямування, зокрема «Християнської етики», в загальноосвітніх навчальних закладах. У цьому контексті присутні звернули увагу і на концептуальні засади підготовки вчителя предметів морально-духовного спрямування.

Під час засідання голова Громадської ради, народний депутат України Володимир Марущенко представив присутнім звіт про проведену Громадською радою роботу протягом поточного року, а також оголосив план роботи на 2010 рік.

Володимир Марущенко підкреслив, що надалі треба докладати ще більше зусиль, щоб співпраця Міносвіти з Церквами і релігійними організаціями вийшла на ще більш ефективний рівень. За його словами, ще є багато проблемних питань у сфері виховання молоді як високоморальних та освічених громадян, які можна вирішити шляхом об'єднання зусиль Міністерства, освітян та релігійної спільноти.

Протягом 2009 року Громадська рада провела 6 засідань, на яких розглянула 23 питання: із них 14 - концептуальних, 6 - організаційних, 3 - інформаційних. У цей період також розпочався процес оптимізації процесу впровадження предметів духовно-морального спрямування в школах України, в тому числі в частині підготовки необхідних викладацьких кадрів.

У цьому році розпочато роботу по створенню спеціалізованої вченої ради  з присвоєння вчених ступенів кандидата та доктора богослов'я, відновлено діяльність робочої групи з розробки галузевого стандарту вищої освіти зі спеціальності «богослов'я». За участі фахівців з духовних навчальних закладів проводиться робота з формування науково-методичної комісії щодо підготовки підручників зі спеціальності «Богослов'я». Створено робочу групу, яка опрацьовує  проекти нормативно-правових актів щодо вирівняння у соціальних та професійних правах студентів та науково-педагогічних кадрів духовних навчальних закладів із відповідними категоріями осіб державних та приватних вищих навчальних закладів системи Міносвіти України.

Громадською радою ініційовано включення предметів духовно-морального спрямування до переліку предметів, з яких проводяться олімпіади та конкурси, а саме запровадження конкурсу «Вчитель року» для вчителів з «Християнської етики» та олімпіаду «Юні знавці Біблії». У цей період представники Церков і релігійних організацій також взяли участь у кількох освітянських конференціях, на яких представили власне бачення на проблемні питання виховання підростаючого покоління та долучились до суспільної дискусії з даної теми.

За результатами аналізу діяльності Громадської ради протягом року її члени схвально оцінили стан виконання опрацьованих питань та схвалили роботу керівництва та Громадської ради в цілому. Після цього учасники засідання обговорили напрямки діяльності на наступний 2010 рік з врахуванням пропозицій кожного з членів ради.

У засіданні Громадської ради при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями окрім її членів взяли участь представники державних та церковних вищих навчальних закладів та провідні фахівці у галузі освіти.

Сайт ІРС