ПОЧАЇВ-КИЇВ. «Просимо не приймати поспішних рішень і не повторювати помилок історії», — намісник Почаївської Лаври Прем’єр-міністру України | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 127 відвідувачів

Теги
Ющенко шляхи єднання Вселенський Патріархат українська християнська культура монастирі та храми України Доброчинність діаспора вибори Президент Віктор Ющенко милосердя Голодомор іконопис автокефалія Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ УПЦ КП педагогіка молодь розкол в Україні постать у Церкві комуністи та Церква Церква і медицина конфлікти забобони Церква і політика Католицька Церква Патріарх Алексій II краєзнавство церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа Предстоятелі Помісних Церков УГКЦ Києво-Печерська Лавра секти Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


ПОЧАЇВ-КИЇВ. «Просимо не приймати поспішних рішень і не повторювати помилок історії», — намісник Почаївської Лаври Прем’єр-міністру України

  24 лютого 2010У вівторок, 23 лютого, намісник Святої Успенської Почаївської Лаври архієпископ Почаївський Володимир направив листа на ім'я Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, в якому виклав своє бачення ініційованого Тернопільською обласною радою процесу повернення монастирю статусу заповідника.
 

Як ідеться в документі, Тернопільська обласна рада звернулася до голови Уряду з вимогою скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 438-р «Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври», спираючись на інформацію тимчасової контрольної комісії обласної ради. «Але всупереч висновків, поданих комісією, в інформації наводяться безпідставні звинувачення в сторону Лаври економічного, політичного, національного та релігійного характеру», - зазначив владика Володимир.

На думку намісника, для об'єктивної оцінки діяльності монастиря поряд з доходами необхідно розглянути і витрати, які йдуть на утримання споруд, проведення ремонтно-реставраційних робіт, оплату за електроенергію, за газ для опалення, за комунальні послуги та інші витрати, пов'язані з життєзабезпеченням монастиря. Стан, в якому перебувають споруди і будівлі Лаври, свідчить, як братія турбується про національну українську святиню.

Архієпископ Володимир також стверджує, що звинувачення в антидержавній пропаганді чи підбурюванні людей до війни, як це сказано в заяві та відкритому листі, є безпідставними. «Усі ми є громадяни України, - йдеться в листі. - На цій землі народилися, виросли й живемо, це наша Батьківщина - це нам дав Бог. І якщо ми прийняли й оберігаємо Православну віру, яку приніс на Київську Русь святий рівноапостольний князь Володимир, а інші люди від цієї віри відійшли, то це не може бути підставою до звинувачення в антидержавній та антиукраїнській пропаганді».

Владика наголошує, що у своєму духовному житті монастир керується Святим Письмом та Канонами Церкви, які закликають любити ближніх і на яких будується вчення про спасіння душі. «Тих людей, котрі належать до інших конфесій  і приїжджають до Лаври ми, як християни, не зневажаємо, а ведемо з ними діалог, роз'яснюючи, щоб вони повернулися до Віри, котру отримала при хрещенні Свята Русь».

Служби в Лаврі, відзначає намісник монастиря, здійснюються церковно-слов'янською мовою, яку принесли нам рівноапостольні Кирило і Мефодій. Але окремі люди свідомо або несвідомо називають її російською і на цій підставі будують свої звинувачення. Під час Богослужіння щоденно в Лаврі підноситься молитва до Бога за державу, владу і народ Божий.

Щодо звинувачень з приводу російськомовних видань, то за твердженням архієпископа Володимира, з книг, які знаходяться в лавці, 46 видань - українською мовою. З них братією Лаври перекладено на українську мову 22 видання, на які отримано благословення Блаженнішого Митрополита Володимира.

У цілому, йдеться в листі, якщо порівняти інформацію, котру подала контрольна комісія на розгляд сесії Тернопільської обласної ради, з прийнятим рішенням, то видно явну невідповідність змісту інформації та висновків, до яких дійшла облрада. Вищевикладене свідчить про упереджене ставлення Тернопільської обласної ради до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

«Враховуючи все це, просимо Вас, шановна Юліє Володимирівно, не приймати поспішних рішень і не повторювати помилок історії, які були зроблені безбожниками по відношенню до Церкви за радянських часів в 1917-1939 р.р. та 1959-1962 р.р» - йдеться наприкінці листа.

 

Також насельники Успенської Почаївської Лаври звернулися до Блаженнішого Митрополита Володимира з приводу нещодавніх протизаконних дій Тернопільської обласної ради по відношенню до Святині. 

   
Намісник Святої Успенської Почаївської Лаври архієпископ Почаївський Володимир

Намісник Святої Успенської Почаївської Лаври архієпископ Почаївський Володимир