ПОЧАЇВ-КИЇВ. «Просимо не приймати поспішних рішень і не повторювати помилок історії», — намісник Почаївської Лаври Прем’єр-міністру України | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 166 відвідувачів

Теги
конфлікти вибори УГКЦ Археологія та реставрація Церква і влада краєзнавство Патріарх Алексій II Церква і медицина церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика українська християнська культура автокефалія розкол в Україні Священний Синод УПЦ церква та політика монастирі та храми України Вселенський Патріархат постать у Церкві Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков Ющенко Голодомор Католицька Церква милосердя секти діаспора забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну Мазепа шляхи єднання Президент Віктор Ющенко молодь Доброчинність комуністи та Церква церковна журналістика іконопис педагогіка УПЦ КП 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


ПОЧАЇВ-КИЇВ. «Просимо не приймати поспішних рішень і не повторювати помилок історії», — намісник Почаївської Лаври Прем’єр-міністру України

  24 лютого 2010У вівторок, 23 лютого, намісник Святої Успенської Почаївської Лаври архієпископ Почаївський Володимир направив листа на ім'я Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, в якому виклав своє бачення ініційованого Тернопільською обласною радою процесу повернення монастирю статусу заповідника.
 

Як ідеться в документі, Тернопільська обласна рада звернулася до голови Уряду з вимогою скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 438-р «Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври», спираючись на інформацію тимчасової контрольної комісії обласної ради. «Але всупереч висновків, поданих комісією, в інформації наводяться безпідставні звинувачення в сторону Лаври економічного, політичного, національного та релігійного характеру», - зазначив владика Володимир.

На думку намісника, для об'єктивної оцінки діяльності монастиря поряд з доходами необхідно розглянути і витрати, які йдуть на утримання споруд, проведення ремонтно-реставраційних робіт, оплату за електроенергію, за газ для опалення, за комунальні послуги та інші витрати, пов'язані з життєзабезпеченням монастиря. Стан, в якому перебувають споруди і будівлі Лаври, свідчить, як братія турбується про національну українську святиню.

Архієпископ Володимир також стверджує, що звинувачення в антидержавній пропаганді чи підбурюванні людей до війни, як це сказано в заяві та відкритому листі, є безпідставними. «Усі ми є громадяни України, - йдеться в листі. - На цій землі народилися, виросли й живемо, це наша Батьківщина - це нам дав Бог. І якщо ми прийняли й оберігаємо Православну віру, яку приніс на Київську Русь святий рівноапостольний князь Володимир, а інші люди від цієї віри відійшли, то це не може бути підставою до звинувачення в антидержавній та антиукраїнській пропаганді».

Владика наголошує, що у своєму духовному житті монастир керується Святим Письмом та Канонами Церкви, які закликають любити ближніх і на яких будується вчення про спасіння душі. «Тих людей, котрі належать до інших конфесій  і приїжджають до Лаври ми, як християни, не зневажаємо, а ведемо з ними діалог, роз'яснюючи, щоб вони повернулися до Віри, котру отримала при хрещенні Свята Русь».

Служби в Лаврі, відзначає намісник монастиря, здійснюються церковно-слов'янською мовою, яку принесли нам рівноапостольні Кирило і Мефодій. Але окремі люди свідомо або несвідомо називають її російською і на цій підставі будують свої звинувачення. Під час Богослужіння щоденно в Лаврі підноситься молитва до Бога за державу, владу і народ Божий.

Щодо звинувачень з приводу російськомовних видань, то за твердженням архієпископа Володимира, з книг, які знаходяться в лавці, 46 видань - українською мовою. З них братією Лаври перекладено на українську мову 22 видання, на які отримано благословення Блаженнішого Митрополита Володимира.

У цілому, йдеться в листі, якщо порівняти інформацію, котру подала контрольна комісія на розгляд сесії Тернопільської обласної ради, з прийнятим рішенням, то видно явну невідповідність змісту інформації та висновків, до яких дійшла облрада. Вищевикладене свідчить про упереджене ставлення Тернопільської обласної ради до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

«Враховуючи все це, просимо Вас, шановна Юліє Володимирівно, не приймати поспішних рішень і не повторювати помилок історії, які були зроблені безбожниками по відношенню до Церкви за радянських часів в 1917-1939 р.р. та 1959-1962 р.р» - йдеться наприкінці листа.

 

Також насельники Успенської Почаївської Лаври звернулися до Блаженнішого Митрополита Володимира з приводу нещодавніх протизаконних дій Тернопільської обласної ради по відношенню до Святині. 

   
Намісник Святої Успенської Почаївської Лаври архієпископ Почаївський Володимир

Намісник Святої Успенської Почаївської Лаври архієпископ Почаївський Володимир