УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Кіровоградська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 58 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


КІРОВОГРАД. У день пам’яті святого великомученика Пантелеімона подарунки отримали вихованці дитячих будинків

  14 серпня 2007Кожен приїзд гостей до дитбудинку - це свято для його мешканців. Діти дуже зраділи, коли побачили знайомі обличчя «просвітян» та ще й великі пакунки яскравих іграшок і солодощів.  Член правління товариства А.Павловська розповіла дітлахам про святого великомученика і цілителя Пантелеімона, пам'ять якого вшановувалась цього дня, 9 серпня, а священник Ігор Тереза окропив їх святою водою і помазав єлеєм. Малюків пригостили солодощами й апельсинами і вручили надувні басейни та комплекти кеглів для рухливих ігор і занять фізкультурою.

Наступним був Знам'янський дитячий будинок-інтернат для дітей-інвалідів. Таких закладів для малюків зі складними патологіями в Україні лише декілька. На гостей там вже чекали і, як завжди, радо зустріли.

Члени «Православної просвіти» ходили по палатах і пригощали діточок  - більшість з них - лежачі, лише деякі можуть повзати. Малюки тяглися за ласощами, а потім одразу кричали: «І Миколаївні дайте! І Іванівні дайте» - відповідно до того, хто з робітників дитбудинку опікується цією палатою. Дітей тут справді люблять і вони відповідають своїм лікарям та вихователям тим же.

Святий отець помазав кожну дитину освяченим єлеєм і окропив святою водою, а працівників дитбудинку благословив на подальшу роботу з дітьми.

Хоч раз побувавши в такому закладі, непросто буде переступити його поріг вдруге. В Знам'янському будинку-інтернаті живуть 120 дітей, 68 з яких - сироти (від них відмовилися батьки), інших зрідка відвідують родичі. Сім'єю цих дітлахів є персонал закладу. Їхню любов, доброту і турботу малюки відчувають повсякчасно. Всі працівники намагаються хоч трохи зігріти дитячі душі теплом і ласкою.

Багато малюків роками не виходять із палат і весь час бачать одні й ті самі обличчя, тож нова людина для них - це незвичайна подія, у той час як  «Православна просвіта» тут частий гість.

 

В Єлисаветграді (нині Кіровоград) благочинність завжди була звичною справою. Всі жителі міста й області брали активну участь у справах милосердя. На жаль, з часом ці добрі традиції занепали. Знаменною подією у світле свято Благовіщення 1997 року стало створення регіонального громадського товариства «Православна просвіта».

2007 рік - ювілейний для «просвітян» - за плечима 10 років невтомної щоденної праці, надій і сподівань, віри та радості...

Робота цієї організації - це, мабуть, єдиний в Україні досвід добровільної благодійної діяльності й утвердження духовних цінностей християнства.

За словами голови товариства Є.Бахмача, він і не сподівався, що більшість його мрій та сподівань здійсняться. За цей час зроблено чимало: благодійні акції «Різдвяний Ангел», «Свято Білої Квітки», «З долоньки в долоньку». Їх добре знають не лише на Кіровоградщині, але й в Україні. Під опікою «Православної просвіти» багатодітні й малозабезпечені сім'ї, дитячі будинки, притулки для неповнолітніх, інтернати, спецшколи, психіатрична лікарня.

Впродовж кількох останніх років благодійна організація бере участь у проведенні науково-практичних семінарів та конференцій духовно-етичного спрямування. При товаристві «Православна просвіта» створено молодіжний клуб «Путь отцов», організовуються паломницькі поїздки, працює бібліотека з багатим фондом відеотеки.

Ангеліна Несен