КОНОТОП. У Глухові пройшла науково-практична міжнародна конференція «Православна Україна: історія, сучасність, перспективи» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Конотопська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 146 відвідувачів

Теги
Церква і політика українська християнська культура постать у Церкві Доброчинність розкол в Україні діаспора конфлікти милосердя Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат секти церква і суспільство Археологія та реставрація Церква і влада шляхи єднання Мазепа церковна журналістика комуністи та Церква забобони монастирі та храми України педагогіка УПЦ КП 1020-річчя Хрещення Русі Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра Ющенко краєзнавство Католицька Церква автокефалія Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика вибори іконопис Церква і медицина Голодомор УГКЦ молодь


Рейтинг@Mail.ru


КОНОТОП. У Глухові пройшла науково-практична міжнародна конференція «Православна Україна: історія, сучасність, перспективи»

  17 June 2008За ініціативи та з благословення архієпископа Конотопського і Глухівського Луки, намісника ставропігійного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці Глинська пустинь 12-13 червня м. Глухові відбулась міжнародна науково-практична конференція «Православна Україна: історія, сучасність, перспективи», присвячена 1020-річчю Хрещення Русі та 300-річчю проголошення Глухова гетьманською столицею. Співорганізаторами науково-практичної конференції стали Державний історико-культурний заповідник міста та Глухівський державний педагогічний університет, у конференц-залі якого і було проведено пленарне засідання.

 Основні теми роботи конференції передбачали кілька напрямків: історія Глинської пустині; православні святині і їх місце в сучасному суспільстві ( в т.ч. організація і проведення паломницьких поїздок, включення святих місць до туристичних маршрутів); музеї України і православ`я; (експозиції, виставки, колекції); морально-етичні норми Православ'я та сьогодення (співробітництво Церкви і медицини, розробка і втілення в життя питань біоетики, предмет «Християнська етика» у загальноосвітніх школах, робота недільних шкіл та ін.). Більше 50 представників духовенства, науковців, педагогів, працівників музеїв, мистецтвознавців, літераторів, журналістів, краєзнавців запропонували свої теми для обговорення на конференції. Серед них - викладачі Київської духовної академії, клірики Конотопсько-Глухівської єпархії, науковці та дослідники з Донецька, Глухова, Путивля, Краснодара, Калуги, Брянська, Владимира, Торонто.

На початку конференції перед гостями виступили вихованці духовно-просвітницького центру монастиря Глинська пустинь, виконавши «Отче наш». Своє звернення на адресу зібрання направив Блаженніший Володимир, Митрополит Київський та всієї України. В ньому, зокрема, говорилось: «Ювілей Хрещення Русі має стати подією великого об'єднавчого значення. Він повинен засвідчити, що існують одвічні цінності, які згуртовують всю нашу велику родину, нашу народну спільноту, батьком і державотворцем якої є рівноапостольний князь Володимир. Сподіваюсь, що наші дискусії будуть відкритими і корисними для зміцнення історичної правди і добрим продовженням загально церковного святкування 1020-річчя Хрещення Русі». Також свої вітання передали академік НАН україни Петро Толочко, т.в.о. Сумської  голови облдержадміністрації Микола Лаврик.

Відкрив конференцію архієпископ Конотопський і Глухівський Лука: «Ми зібрались сьогодні для того, щоб разом знайти відповідь на питання про те, що ж принесла нашому народові православна віра? Світло Христове просіяло в усіх сферах життя. Але ми є свідками і історично безпрецедентного досвіду - побудова культури без релігії. Цей експеримент пройшов довгий, складний, далеко не безплідний шлях: від світлого гуманізму епохи Відродження до тоталітарного поневолення світу ідеями псевдодемократії на багнетах інформаційної і психологічної зброї. Отже,  головне завдання нашої конференції в тому, щоб згадати уроки історії і спробувати осмислити їх».

З доповіддю про просвічення вірою Христовою виступив єпископ Сумський і Охтирський Іларій, своє бачення розвитку Православ'я на Глухівщині озвучив голова районної ради Микола Васько, виступили і представники Глухівської міської ради та районної державної адміністрації. Ведучий конференції старший викладач Глухівського педагогічного університету Віктор Заїка оголошував теми доповідей, а зал з цікавістю слухав кожного доповідача, адже теми були різні, кожна з дослідницько-пошуковим наголосом, де історія проектувалась на сучасність. Були виголошені доповіді про чудотворні ікони Конотопсько-Глухівської єпархії (ієрей Олександр Чурочкін, Глухів), про репресії проти Церкви на Сумщині (протоієрей Ігор Шевченко, Конотоп), озвучені невідомі сторінки життя великого глинського старця-святителя митрополита Зиновія, в схимі Серафима (протоієрей Олександр Чесноков, м. Краснодар). Кандидат історичних наук з Сергій Ковальов (Донецьк) висвітлив проблеми і здобутки Православ'я в сучасному Донбасі, а науковець з Калуги Василь Пуцко поділився спогадами про життя Глинської пустині в 1950-ті роки. Розробка нових паломницьких маршрутів, досвід роботи у виправній колоніїї, форми і методи роботи з дітьми - кожна тема дієво свідчила про те, що Православ'я сьогодні входить в кожну клітину суспільства, надаючи життєдайної підтримки і розвитку. За результатами роботи конференції буде видана збірка статей.

Підводячи підсумки, архієпископ Лука висловив вдячність всім учасникам конференції, які прибули з різних куточків України та з-за кордону за їхню небайдужість, активну життєву позицію. Наостанок гості завітали до Духовно-просвітницького центру монастиря Глинські пустинь, де на них чекала виставка дзвоників приватного колекціонера Ірини Колтакової. Автор колекції провела екскурсію, розповіла про особливості кожного дзвоника, а чистий і високий звук дзвоників став ніби заключним акордом конференції.

 

Оксана Коваленко, Глухів