УЖГОРОД. Побачило світ нове православне періодичне видання | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Мукачівська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 29 відвідувачів

Теги
Церква і влада церква та політика Мазепа Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков милосердя Церква і медицина Ющенко церква і суспільство шляхи єднання Церква і політика краєзнавство УПЦ КП монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі Голодомор забобони Католицька Церква конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну педагогіка Священний Синод УПЦ УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис розкол в Україні автокефалія Археологія та реставрація Патріарх Алексій II вибори церковна журналістика діаспора українська християнська культура Києво-Печерська Лавра постать у Церкві секти Доброчинність комуністи та Церква молодь


Рейтинг@Mail.ru


УЖГОРОД. Побачило світ нове православне періодичне видання

  06 січня 2008В інформаційно-видавничому центрі Ужгородської Української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія побачив світ перший номер "Кирило-мефодіївського академічного листка". Головна ідея створення періодичного видання належить ректору УУБА, проф.-прот. В.Бедю та проректору з Богословської наукової роботи, диякону О.Моничу.

На Закарпатті православна конфесія посідає домінуюче місце, але періодичних церковних видань є не так і багато. Останнім часом лише у Хусті регулярно виходить газета "Духовна криниця Карпат".

Нове періодичне видання має невеликий обсяг - 8 сторінок (формат А4). Умовно "Кирило-мефодіївський академічний листок" розділяється на п'ять рубрик: "Богословські студії", "Мученики, сповідники та подвижники благочестя Православної Церкви на Закарпатті ХХ ст.", "Сучасне становище православної церкви", "Із життя академії", "Наші вітання". За словами проректора УУБА, диякона О.Монича найближчим часом планується розширити обсяг газети до 12 сторінок та включити рубрики "Сектознавство і православ'я" і "На допомогу вчителям недільних шкіл". До роботи в газеті залучено також студентів УУБА.

Ідея створення церковного періодичного видання зародилася серед православного духовенства ще з 1920-х рр. У 1921-1922 рр. в Ужгороді виходив "Русскій православный вестник". Газета друкувала чимало богословських та історичних статей, розміщувала інформацію про поширення православного руху та діяльність єпископів. З утворенням духовної місії в Ладомирові на Пряшівщині архімандрит Віталій (Максименко) почав видавати православні календарі та газету "Православная Карпатская Русь" (згодом назва змінена на "Православная Русь"). У другій половині 1920-х рр. за ініціативи прот. Д.Бєлякова була заснована газета "Церковная правда". У 1935 р. з благословення єпископа Дамаскина (Грданічки) було засновано офіційне видання Мукачівсько-Пряшівської єпархії - "Православный Карпаторусскій вестник". У 1990-х рр. в Мукачеві та Ужгороді друкувалися "Єпархіальний вісник" ("Єпархіальні вісті") та "Християнська родина". Однак ці видання припинили своє існування з різних причин.

Юрій Данилець