УЖГОРОД. Побачило світ нове православне періодичне видання | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Мукачівська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 199 відвідувачів

Теги
Церква і політика шляхи єднання краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат Ющенко педагогіка церква та політика забобони Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада Церква і медицина Патріарх Алексій II церковна журналістика Президент Віктор Ющенко Голодомор УГКЦ діаспора вибори іконопис Доброчинність постать у Церкві церква і суспільство розкол в Україні монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра секти милосердя УПЦ КП Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія Католицька Церква комуністи та Церква українська християнська культура молодь


Рейтинг@Mail.ru


УЖГОРОД. Побачило світ нове православне періодичне видання

  06 січня 2008В інформаційно-видавничому центрі Ужгородської Української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія побачив світ перший номер "Кирило-мефодіївського академічного листка". Головна ідея створення періодичного видання належить ректору УУБА, проф.-прот. В.Бедю та проректору з Богословської наукової роботи, диякону О.Моничу.

На Закарпатті православна конфесія посідає домінуюче місце, але періодичних церковних видань є не так і багато. Останнім часом лише у Хусті регулярно виходить газета "Духовна криниця Карпат".

Нове періодичне видання має невеликий обсяг - 8 сторінок (формат А4). Умовно "Кирило-мефодіївський академічний листок" розділяється на п'ять рубрик: "Богословські студії", "Мученики, сповідники та подвижники благочестя Православної Церкви на Закарпатті ХХ ст.", "Сучасне становище православної церкви", "Із життя академії", "Наші вітання". За словами проректора УУБА, диякона О.Монича найближчим часом планується розширити обсяг газети до 12 сторінок та включити рубрики "Сектознавство і православ'я" і "На допомогу вчителям недільних шкіл". До роботи в газеті залучено також студентів УУБА.

Ідея створення церковного періодичного видання зародилася серед православного духовенства ще з 1920-х рр. У 1921-1922 рр. в Ужгороді виходив "Русскій православный вестник". Газета друкувала чимало богословських та історичних статей, розміщувала інформацію про поширення православного руху та діяльність єпископів. З утворенням духовної місії в Ладомирові на Пряшівщині архімандрит Віталій (Максименко) почав видавати православні календарі та газету "Православная Карпатская Русь" (згодом назва змінена на "Православная Русь"). У другій половині 1920-х рр. за ініціативи прот. Д.Бєлякова була заснована газета "Церковная правда". У 1935 р. з благословення єпископа Дамаскина (Грданічки) було засновано офіційне видання Мукачівсько-Пряшівської єпархії - "Православный Карпаторусскій вестник". У 1990-х рр. в Мукачеві та Ужгороді друкувалися "Єпархіальний вісник" ("Єпархіальні вісті") та "Християнська родина". Однак ці видання припинили своє існування з різних причин.

Юрій Данилець