УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 130 відвідувачів

Теги
краєзнавство милосердя автокефалія молодь УГКЦ 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві розкол в Україні Києво-Печерська Лавра українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України секти вибори іконопис комуністи та Церква Ющенко Мазепа УПЦ КП церква та політика Доброчинність Патріарх Алексій II Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ педагогіка забобони церковна журналістика церква і суспільство Президент Віктор Ющенко конфлікти Церква і влада Церква і медицина Голодомор Вселенський Патріархат шляхи єднання діаспора Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


ОДЕСА. «Як віруюча людина, я ціную всі Ваші зусилля, спрямовані на відновлення зруйнованих храмів»

У неділю, 30 липня, митрополит Одеський і Ізмаїльській Агафангел прийняв Президента Парламентської асамблеї Ради Європи Рене ван дер Ліндена з дружиною, що перебували в Одесі з офіційним візитом. Перед початком прийому, який відбувся в Андріївському залі Спасо-Преображенського Одеського кафедрального собору, високі гості оглянули верхній храм відроджуваного собору, в якому ведуться внутрішні будівельні роботи, і відвідали нижній - діючий - храм на честь одеського святителя Інокентія (Борисова).

В Андріївському залі собору гостей з Ради Європи і супроводжуючих їх осіб тепло вітав владика Агафангел.

«Ваше Превосходительство, пан Рене ван дер Лінден і пані Тері Девіс! - сказав зокрема Одеський архіпастир. - Від імені духовенства і віруючих Одеської єпархії Української Православної Церкви і від себе особисто сердечно вітаю Вас на Одеській землі в стінах цього відновленого Спасо-Преображенського собору. Наш собор є свідоцтвом перемоги Віри Христової над комуністичним тоталітаризмом. У роки більшовицького терору, в 1936-му, він був зруйнований. На його місці довгі роки була площа, яка в народі зберегла назву «Соборна», і парк. І лише після падіння тоталітарної системи на пожертви всіх одеситів святиня нашого краю - Спасо-Преображенській собор - був відновлений.

У Вашій особі сьогодні ми вітаємо міжурядову політичну організацію «Рада Європи». Ця організація є авторитетним міжнародним органом, гарантом дотримання загальнолюдських цінностей, що займається найважливішими питаннями життя суспільства і його членів. Це і дотримання прав людини, складні питання біоетики, проблеми наркоманії, боротьби з тероризмом. Це й питання освіти, культури, збереження духовної спадщини, молоді та навколишнього середовища.

Україна є членом Ради Європи з 9 листопада 1995 року. Наша держава взяла на себе обов'язок у сфері реформування чинного законодавства на підставі норм і стандартів Ради Європи. Вступ України до Ради Європи свідчить про її демократичний вибір, спрямованість на захист прав людини і зміцнення демократичних інститутів. Проте, процес виконання узятих на себе зобов'язань був дуже повільним, та й часто відбувався під серйозним тиском урядовців Ради Європи. Співпраця з Радою Європи і Європейською комісією продовжується і нині в рамках сумісних програм. Залишаються актуальними питання перспектив конституційної реформи в Україні, формування складу Конституційного суду.

Пане ван дер Лінден, я знаю, що Ви вчилися в Католицькому університеті міста Брабант і одержали ступінь магістра економіки. Вам, як віруючій людині,  небайдужі  питання духовного розвитку нашої країни, співпраці і в цій сфері з Радою Європи.

Християнству на Україні більше тисячі років. Українська Православна Церква, яку духовно окормляє Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, є найчисленнішою в нашій країні, до її святинь відносяться такі прославлені обителі, як Києво-Печерська, Свято-Успенська Почаївська і Свято-Успенська Святогірська Лаври. Безліч чудотворних ікон, нетлінних мощей угодників Божих знаходяться на всій території країни в стародавніх і нових православних храмах. Серед насельників монастирів, прихожан наших храмів є істинні духовні подвижники, що живуть праведним і богоугодним життям. Сьогодні Українська Православна Церква є однією з важливих складових українського суспільства, одним із гарантів суспільної стабільності. Суспільна і соціальна роль Української Православної Церкви в наші дні значно зросла. Рівень довіри до неї серед різних верств суспільства є доволі високим. Здобутий авторитет сприяє розширенню сфери служіння Церкви, яка в нинішніх умовах ставить перед собою найважливіші для України задачі консолідації основних діючих сил сучасного українського суспільства на користь всього народу, підвищення ролі й значущості Української держави на міжнародній арені, сприяння і розвитку української економіки, підтримки національної культури і мистецтва, широкого соціального служіння і добродійності. Віруючі Української Православної Церкви трудяться у всіх сферах церковно-суспільного і політичного життя країни. Україна сьогодні перетворюється, не дивлячись ні на які труднощі і випробування, йде вперед, спираючись на відвічні історичні духовні і культурні традиції Святої Русі.

Бажаю Вам, пане Рене ван дер Лінден, подальших успіхів по створенню і зміцненню співдружності між Європейськими країнами, Україною і Радою Європи в усіх сферах нашої загальної діяльності. Бажаю Вам особисто успіхів на терені Вашої діяльності на посадах голови Парламентської асамблеї Ради Європи і Генерального Секретаря Міжнародного Секретаріату.

«Молися і трудися» (Orum et laborum) - такий заповіт залишили нам Святі Отці. За допомогою цих двох складових, я упевнений, ми створимо справжнє демократичне суспільство».

У відповідь у слові Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Рене Ван дер Лінден  підкреслив, що «дуже зворушений таким серцевим прийомом і теплими словами митрополита Агафангела. Я дуже щасливий тим, що місто повертає свої зруйновані тоталітаризмом святині. Свідоцтвом тому - цей прекрасний собор. Сподіваюся, що наступного року будуть закінчені і роботи у верхньому храмі.

Україна пережила темні часи - тоталітарний режим пригнічував права людини і гнобив віруючих. Нині ми радіємо, що країна відроджується, відроджується духовність, віра.

Як віруюча людина, я ціную всі Ваші зусилля, спрямовані на відновлення зруйнованих храмів. І в Раді Європи ми виступаємо за права людини, за свободу віросповідань. Ми хочемо зберегти християнську систему цінностей, які об'єднують народи Європи. Рада Європи і надалі докладатиме зусилля для забезпечення прав віруючих в різних країнах. Ще раз сердечно дякую за такий теплий прийом».

Потім виступив голова Одеської обласної Ради Н.Скорик, який також подякував митрополиту Агафангелу за його працю по відродженню духовності в регіоні і обіцяв надалі сприяти в усіх благих церковних починах.

На згадку про теплу дружню зустріч владика Агафангел подарував Рене ван дер Ліндену і його дружині книги про князя Воронцова і пам'ятний подарунок.

Біля головного входу в Спасо-Преображенський кафедральний собор митрополита Агафангела і пана Рене ван дер Ліндена чекали численні журналісти. Відповідаючи на їх питання, владика підкреслив, що сьогодні відбулася важлива подія, яка увійде в історію Одеської митрополії.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи підкреслив, що європейці чекають від України подальших демократичних змін, відмови від тоталітаризму, пошани прав людини і прав віруючих. Він відзначив, що відмінність віросповідань не повинна порушувати мир і стабільність, а проблеми, які виникають, повинні розв'язуватися демократичним шляхом.

Прес-служба Одеської єпархії