УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 341 відвідувачів

Теги
іконопис вибори Католицька Церква Президент Віктор Ющенко УПЦ КП Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ забобони 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ автокефалія Патріарх Алексій II монастирі та храми України постать у Церкві Митрополит Володимир (Сабодан) секти Церква і медицина церква та політика церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков молодь краєзнавство Голодомор Мазепа Церква і влада церковна журналістика конфлікти педагогіка Археологія та реставрація шляхи єднання українська християнська культура розкол в Україні комуністи та Церква Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя діаспора Ющенко Церква і політика Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


ОДЕСА. «Як віруюча людина, я ціную всі Ваші зусилля, спрямовані на відновлення зруйнованих храмів»

У неділю, 30 липня, митрополит Одеський і Ізмаїльській Агафангел прийняв Президента Парламентської асамблеї Ради Європи Рене ван дер Ліндена з дружиною, що перебували в Одесі з офіційним візитом. Перед початком прийому, який відбувся в Андріївському залі Спасо-Преображенського Одеського кафедрального собору, високі гості оглянули верхній храм відроджуваного собору, в якому ведуться внутрішні будівельні роботи, і відвідали нижній - діючий - храм на честь одеського святителя Інокентія (Борисова).

В Андріївському залі собору гостей з Ради Європи і супроводжуючих їх осіб тепло вітав владика Агафангел.

«Ваше Превосходительство, пан Рене ван дер Лінден і пані Тері Девіс! - сказав зокрема Одеський архіпастир. - Від імені духовенства і віруючих Одеської єпархії Української Православної Церкви і від себе особисто сердечно вітаю Вас на Одеській землі в стінах цього відновленого Спасо-Преображенського собору. Наш собор є свідоцтвом перемоги Віри Христової над комуністичним тоталітаризмом. У роки більшовицького терору, в 1936-му, він був зруйнований. На його місці довгі роки була площа, яка в народі зберегла назву «Соборна», і парк. І лише після падіння тоталітарної системи на пожертви всіх одеситів святиня нашого краю - Спасо-Преображенській собор - був відновлений.

У Вашій особі сьогодні ми вітаємо міжурядову політичну організацію «Рада Європи». Ця організація є авторитетним міжнародним органом, гарантом дотримання загальнолюдських цінностей, що займається найважливішими питаннями життя суспільства і його членів. Це і дотримання прав людини, складні питання біоетики, проблеми наркоманії, боротьби з тероризмом. Це й питання освіти, культури, збереження духовної спадщини, молоді та навколишнього середовища.

Україна є членом Ради Європи з 9 листопада 1995 року. Наша держава взяла на себе обов'язок у сфері реформування чинного законодавства на підставі норм і стандартів Ради Європи. Вступ України до Ради Європи свідчить про її демократичний вибір, спрямованість на захист прав людини і зміцнення демократичних інститутів. Проте, процес виконання узятих на себе зобов'язань був дуже повільним, та й часто відбувався під серйозним тиском урядовців Ради Європи. Співпраця з Радою Європи і Європейською комісією продовжується і нині в рамках сумісних програм. Залишаються актуальними питання перспектив конституційної реформи в Україні, формування складу Конституційного суду.

Пане ван дер Лінден, я знаю, що Ви вчилися в Католицькому університеті міста Брабант і одержали ступінь магістра економіки. Вам, як віруючій людині,  небайдужі  питання духовного розвитку нашої країни, співпраці і в цій сфері з Радою Європи.

Християнству на Україні більше тисячі років. Українська Православна Церква, яку духовно окормляє Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, є найчисленнішою в нашій країні, до її святинь відносяться такі прославлені обителі, як Києво-Печерська, Свято-Успенська Почаївська і Свято-Успенська Святогірська Лаври. Безліч чудотворних ікон, нетлінних мощей угодників Божих знаходяться на всій території країни в стародавніх і нових православних храмах. Серед насельників монастирів, прихожан наших храмів є істинні духовні подвижники, що живуть праведним і богоугодним життям. Сьогодні Українська Православна Церква є однією з важливих складових українського суспільства, одним із гарантів суспільної стабільності. Суспільна і соціальна роль Української Православної Церкви в наші дні значно зросла. Рівень довіри до неї серед різних верств суспільства є доволі високим. Здобутий авторитет сприяє розширенню сфери служіння Церкви, яка в нинішніх умовах ставить перед собою найважливіші для України задачі консолідації основних діючих сил сучасного українського суспільства на користь всього народу, підвищення ролі й значущості Української держави на міжнародній арені, сприяння і розвитку української економіки, підтримки національної культури і мистецтва, широкого соціального служіння і добродійності. Віруючі Української Православної Церкви трудяться у всіх сферах церковно-суспільного і політичного життя країни. Україна сьогодні перетворюється, не дивлячись ні на які труднощі і випробування, йде вперед, спираючись на відвічні історичні духовні і культурні традиції Святої Русі.

Бажаю Вам, пане Рене ван дер Лінден, подальших успіхів по створенню і зміцненню співдружності між Європейськими країнами, Україною і Радою Європи в усіх сферах нашої загальної діяльності. Бажаю Вам особисто успіхів на терені Вашої діяльності на посадах голови Парламентської асамблеї Ради Європи і Генерального Секретаря Міжнародного Секретаріату.

«Молися і трудися» (Orum et laborum) - такий заповіт залишили нам Святі Отці. За допомогою цих двох складових, я упевнений, ми створимо справжнє демократичне суспільство».

У відповідь у слові Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Рене Ван дер Лінден  підкреслив, що «дуже зворушений таким серцевим прийомом і теплими словами митрополита Агафангела. Я дуже щасливий тим, що місто повертає свої зруйновані тоталітаризмом святині. Свідоцтвом тому - цей прекрасний собор. Сподіваюся, що наступного року будуть закінчені і роботи у верхньому храмі.

Україна пережила темні часи - тоталітарний режим пригнічував права людини і гнобив віруючих. Нині ми радіємо, що країна відроджується, відроджується духовність, віра.

Як віруюча людина, я ціную всі Ваші зусилля, спрямовані на відновлення зруйнованих храмів. І в Раді Європи ми виступаємо за права людини, за свободу віросповідань. Ми хочемо зберегти християнську систему цінностей, які об'єднують народи Європи. Рада Європи і надалі докладатиме зусилля для забезпечення прав віруючих в різних країнах. Ще раз сердечно дякую за такий теплий прийом».

Потім виступив голова Одеської обласної Ради Н.Скорик, який також подякував митрополиту Агафангелу за його працю по відродженню духовності в регіоні і обіцяв надалі сприяти в усіх благих церковних починах.

На згадку про теплу дружню зустріч владика Агафангел подарував Рене ван дер Ліндену і його дружині книги про князя Воронцова і пам'ятний подарунок.

Біля головного входу в Спасо-Преображенський кафедральний собор митрополита Агафангела і пана Рене ван дер Ліндена чекали численні журналісти. Відповідаючи на їх питання, владика підкреслив, що сьогодні відбулася важлива подія, яка увійде в історію Одеської митрополії.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи підкреслив, що європейці чекають від України подальших демократичних змін, відмови від тоталітаризму, пошани прав людини і прав віруючих. Він відзначив, що відмінність віросповідань не повинна порушувати мир і стабільність, а проблеми, які виникають, повинні розв'язуватися демократичним шляхом.

Прес-служба Одеської єпархії