УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Міжконфесійні відносини  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 70 відвідувачів

Теги
церковна журналістика краєзнавство Вселенський Патріархат педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков монастирі та храми України Католицька Церква Ющенко милосердя вибори українська християнська культура Археологія та реставрація постать у Церкві Києво-Печерська Лавра забобони конфлікти іконопис церква і суспільство автокефалія УГКЦ Мазепа Церква і медицина Церква і влада Доброчинність шляхи єднання діаспора Патріарх Алексій II Церква і політика комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко УПЦ КП Священний Синод УПЦ Митрополит Володимир (Сабодан) молодь 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика секти Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


ОДЕСА. Відбулося чергове засідання Одеського богословського товариства13 січня відбулося чергове засідання Одеського богословського товариства (ОБТ) - перше в 2007 році. На зустрічі богослови - представники різних Церков і християнських спільнот Одеси - обговорювали проблеми, що постали сьогодні перед християнським світом.

Головним завданням зібрання був пошук можливості відновлення спілкування в таїнствах між Українською Греко-Католицькою Церквою та Православними Церквами київської традиції.

На Конгресі зазначалося, що вже сьогодні доступне часткове сопричастя між православними й греко-католиками - так зване сопричастя життя, тобто спільне служіння суспільству та свідчення про Христа. Конгрес богословів УГКЦ розглядав два шляхи до єдності. Перший - спочатку відновлення євхаристичного спілкування, а потім богословський діалог з метою залагодити всі розбіжності; другий - знаходження консенсусу в усіх важливих богословських розбіжностях, і тільки потім відновлення спілкування в таїнствах. Прихильники першого шляху посилалися на ті часи, коли незважаючи на богословські розбіжності між Римом і Східними Церквами, Євхаристія все-таки була спільно. На їхню думку, причиною розколу 1054 року була політика, а не розбіжності у вірі. Прихильники другого шляху закликали не допускати інструменталізації Євхаристії. Вона - вінець єдності, а не засоби його знаходження.

Після подання тез Конгресу, почалося їхнє обговорення. «Справжня єдність повинна ґрунтуватися на єдиній догматиці», - сказав Юрій Педяш, який представляв Українську Православну Церкву.

Заключною частиною зустрічі богословського товариства стало обговорення питань співробітництва між Церквами, а також перспектив діяльності товариства. За підсумками обговорення було вирішено зробити наступне засідання ОБТ відкритим, у вигляді конференції, і присвятити його темі посту - універсальній християнській практиці, що є в усіх Церквах і деномінаціях. Представники різних Церков і традицій підготують доповіді про історію та практики посту, про індивідуальне розуміння доповідачами цього інструменту праведності, і це, на думку учасників обговорення, може стати практичним кроком уперед у справі міжхристиянського діалогу.

Одеське богословське товариство було засноване 1 квітня 2006 року, його члени - богослови та проповідники християнських конфесій м. Одеси.

РІСУ