УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Місіонерство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 110 відвідувачів

Теги
секти Приїзд Патріарха Кирила в Україну монастирі та храми України Патріарх Алексій II Голодомор комуністи та Церква Доброчинність краєзнавство забобони автокефалія УПЦ КП УГКЦ постать у Церкві Вселенський Патріархат церква та політика діаспора 1020-річчя Хрещення Русі вибори Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра педагогіка Католицька Церква Церква і медицина Церква і політика церква і суспільство Мазепа іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні Археологія та реставрація шляхи єднання українська християнська культура милосердя Священний Синод УПЦ Президент Віктор Ющенко Церква і влада молодь церковна журналістика конфлікти Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


УКРАЇНА – РОСІЯ. Православні шукають шляхи поліпшення місіонерської діяльності

У четвер, 12 жовтня, у конференц-залі Паломницького центру Московського Патріархату в Москві відкрилася науково-практична конференція «Сучасні методи місіонерської діяльності». Організатори форуму - співробітники Місіонерського відділу Руської Православної Церкви (РПЦ) запросили представників християнського руху «Альфа-курс» з Великобританії. У конференції взяли участь 140 представників з 34 єпархій РПЦ з Росії, Білорусі й України, з них понад 40 священнослужителів. На відкритті форуму був присутній архієпископ Полтавський і Кременчуцький Филип (Осадченко). Глава Місіонерського відділу РПЦ архієпископ Білгородський і Старооскольський Іоанн (Попов) дав благословення на проведення конференції, але не зміг взяти у ній участь через хворобу.

Сучасний місіонерський курс «Альфа» розробляється в Англіканській Церкві з кінця 70-х років. Він побудований на євангельських місіонерських принципах і орієнтований, головним чином, на нецерковну аудиторію. У цей час «Альфа-курс» проводиться в 163 країнах світу, в церквах різних деномінацій; у цілому за 10 останніх років у ньому взяли участь понад 8 мільйонів чоловік, багато з яких (30-50%) згодом прийшли до Церкви.

За словами одного з координаторів «Альфа-курсу» англіканського священика Джона Валентайна, цей курс не є конфесійним вченням. На ньому не прийнято обговорювати питання Таїнств, Літургії та інших моментів, що розрізняють християнські деномінації. Саме тому «Альфа-курс» може бути сприйнятий людиною будь-якої конфесії - від православних і католиків до протестантів. «Альфа-курс» може передувати катехізації й підготувати нових місіонерів поза залежністю від форми християнської віри, яку конкретна людина сповідує. Як вважають організатори конференції, «Альфа-курс» може заповнити білу пляму в системних методах місіонерської політики, яких у нашої Церкви поки немає на озброєнні. При цьому мова йде, насамперед, про проповідь Євангелія серед нецерковної аудиторії, яка навіть якщо формально й звертається в православ'я, то далі прийняття таїнства Хрещення їхнє знайомство з вірою не йде.

У РПЦ інтерес до «Альфи» вперше виник у 2004 році, коли «Альфа-конференцію» у Лондоні відвідав митрополит Мінський і Білоруський Філарет, голова Богословської комісії РПЦ. 2005 року на «Альфа-конференції» у Лондоні побував архієпископ Іоанн (Попов), керівник Місіонерського відділу РПЦ, який схвально відгукнувся про «Альфа-курс». Серед православних місіонерів першим взяв на озброєння «Альфа-курс» молодіжний рух «Світло православ'я» при Макаріїв-Решемському чоловічому монастирі в Іванівській області. Керівника цього руху ігумена Євменія (Перистого) у квітні 2006 року архієпископ Іоанн запросив очолити православний «Альфа-проект» при Місіонерському відділі РПЦ.

Ігумен Євменій вів засідання конференції, завдання якої, за його словами, полягає в тому, щоб ознайомити місіонерів РПЦ з методикою «Альфа-курсу» і разом подумати над тим, як використовувати її для православної місії, наповнивши цю форму православним змістом. У числі інформаційних матеріалів, розданих організаторами конференції учасникам, був і  збірник цитат з православних авторів, підібраних спеціально за 15 темами «Альфа-курсу».

Спочатку гість з Великобританії Грем Томлін, доктор богослов'я, директор Теологічного центру в ім'я апостола Павла розповів про створення «Альфа-курсу» у парафії лондонської церкви Святої Трійці в Бромптоні, про завдання й структуру курсу та поширення його у світі. Він підкреслив, що розроблювачі «Альфа-курсу» ніколи не ставили перед собою завдання утворити нову церкву; головне в методиці - використовувати курс як інструмент для розвитку вже існуючих церков. Тому він не бачить жодних перешкод для використання «Альфа-курсу» для місіонерських цілей РПЦ. В окремій доповіді доктор Г.Томлін проаналізував базові богословські принципи «Альфи»: віра в Триєдиного Бога, у втілення Христа, в Його Воскресіння та звернення до Святого Духа. Ці богословські засади, на думку доповідача, приймаються всіма християнами. У процесі викладу він не раз зазначав, що західне богослов'я «може багато чому навчитися у православних». Емма Конлон, директор «Альфа-руху» у великому регіоні (Європа, Близький Схід, Африка), розповіла про те, як курс розповсюджується у світі та набуває у різних країнах національних і конфесіональних особливостей.

Потім відбувся короткий обмін думками між учасниками конференції. Протоієрей Олексій Куренков визнав, що православним час «озброюватися передовими місіонерськими технологіями», але засумнівався, що цю «настільки відмінну від православної», «відкатану» методику можна адаптувати до наших умов. На його думку, треба розробити свій «сучасний православний курс соціального спілкування з невіруючими». Молодий релігієзнавець із Саратова відчув в «Альфа-курсі» небезпеку «духовної принадності», припускаючи, що курс пов'язаний з «єретичним вченням неоп'ятидесятницьких тоталітарних сект». Однак о.Євменій не бачить жодних протипоказань для православних у використанні цього курсу. Він підкреслив, що «Альфа-курс» застрахований від іноземної експансії: «Ми не знаємо англіканського богослов'я, специфічної протестантської мови, тому, природно, будемо наповнювати ці зустрічі православним змістом, тим паче, що вечори відбуватимуться при храмах, відкривати їх буде священик і т. д».

Тема викликала інтерес учасників конференції і жваво обговорювалася на подальших засіданнях, а також на прес-конференції, під час якої ігумен Євменій розповів, що перший досвід використання «Альфа-курсу» у Росії  вже привів у храми 40 молодих парафіян.

Незабаром при Синодальному відділі по взаємодії зі Збройними силами й правоохоронними установами відкриється новий десятитижневий православний «Альфа-курс», що збере 70-80 чоловік. «Мені боляче, що багато молодих людей у Росії, не одержавши відповіді від православних священиків, ідуть у протестантські конфесії», - зазначив отець Євменій, пояснюючи свій інтерес до практики «Альфа-курсу». На думку секретаря-координатора конференції Наталії Пономарьової, використання цієї методики - один зі шляхів, що дасть змогу «наповнити Православну Церкву молоддю».

Прес-служба Полтавської єпархії / Благовіст-інфо