УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 161 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ПОЛТАВА. Архієпископ Филип освятив Свято-Миколаївський храм

У неділю, 19 листопада, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Филип освятив новоспоруджений Свято-Миколаївський храм у селищі Решетилівка. Владиці співслужили клірики Решетилівського благочиння й Полтави.

Невеличкий затишний храм не зміг умістити всіх прочан, які заповнили й церковний двір, куди богослужіння транслювалося через спеціальну апаратуру. Співав чоловічий хор Місіонерського духовного училища Української Православної Церкви (м. Комсомольск Полтавської єпархії) під керуванням Івана Савченко.

Після богослужіння владика вручив церковні нагороди активним учасникам будівництва храму й настоятелеві протоієрею Стефану Паляниці.

«Це освячення для мене - особливе, - сказав архієпископ Филип. - Адже хрест на місці будівництва Миколаївської церкви я освятив у квітні 2002 року, і він був першим, освяченим мною після висвячення в сан єпископа й призначення на Полтавську кафедру. Тоді на будівництво храму не було ні засобів, ні можливостей - так здавалося... Але Господь бачив віру парафіян, старання отця Стефана і тому явив чудо. Знайшлися і благодійники, і помічники...»

Настоятель Свято-Миколаївської церкви протоієрей Стефан Паляниця: «Колись у Решетилівці - маленькому селищі - було кілька храмів: древня Успенська церква, відтворена після пожежі уродженцем Решетилівки Арсенієм (Могилянським), митрополитом Київським; Архангело-Михайлівська, дерев'яна Преображенська, Покровська й Введенська церкви. При них діяли земські школи та школи грамотності. У роки войовничого атеїзму всі святині були знищені. І з 1992 року парафіяни молилися в пристосованому приміщенні - Микільському молитовному будинку. Всі мріяли про справжній храм, і Господь благословив наші добрі наміри».

«Я рада, що Господь дав мені можливість потрудитися для будівництва церкви, - сказала благодійниця Любов Ушакова. - Ми працювали, аби не себе прославити, а допомогти відтворити Дім Божий, і я просто рада, що й моя праця є в цьому».

Владислава Карпова - інший меценат, яка вкладала душу й кошти в будівництво церкви - відзначила, що для справ милосердя двері відкриті кожному, і тільки від нашого бажання залежить, чи захочемо ми прийняти від Бога великий дарунок - можливість комусь допомогти, зробити щось корисне. «Молюся, щоб Господь давав сили й надалі робити добрі справи, адже всі вони потрібні для порятунку душ наш і наших близьких», - сказала вона.

Прес-служба Полтавської єпархії