УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 130 відвідувачів

Теги
конфлікти комуністи та Церква педагогіка іконопис розкол в Україні церковна журналістика Президент Віктор Ющенко діаспора краєзнавство Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ церква та політика Католицька Церква Вселенський Патріархат українська християнська культура УГКЦ молодь милосердя Доброчинність забобони Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) секти Мазепа Церква і влада Ющенко автокефалія Голодомор постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП монастирі та храми України вибори Патріарх Алексій II Церква і політика церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


«Музейний простір України»: Музей і туризм. Стежками Гоголя«Музейний простір України», Наталія Самохіна, завідуюча науково-освітнім відділом Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, 11-06-2009

 

Гаслом Дня Музеїв 2009 року ICOM запропонувала “Музей і туризм”. Важко підрахувати хто більш від кого залежить – музеї від туристичних фірм або навпаки. Головне, що обидва напрямки співпрацюють задля популяризації національної культурної спадщини. 

Любов до рідної країни неможлива без знання її історії та культури – ці слова всім добре відомі, і навряд щоб викликали заперечення. Зазвичай минувшину та сучасність вивчаємо за підручниками, переглядаємо кінохроніку, мріючи коли-небудь побувати в тих чи інших містах, частіше закордонних. 

“Мій краю розкішний, прекрасний багатий” – ці шевченкові рядки стали епіграфом екскурсійного проекту “Дорогами рідного краю”, створеного 2007 року Чернігівським історичний музеєм імені В.В. Тарновського. 

Метою проекту є залучення широких верств населення до вивчення історії краю та України, виховання патріотизму, пошани до великої історичної спадщини нашого народу, знайомство з визначними пам’ятками архітектури та природи, духовне збагачення та відпочинок від професійної діяльності. Кожна виїзна екскурсія має тематичне спрямування, науковий коментар з використанням наочності та музичного супроводу. 

Виїзний лекторій працює під гаслом “Від музею до музею”, тому в його програмі передбачено не тільки знайомство із архітектурними пам’ятками, а й з різноманітними музейними колекціями Києва, Полтави, Ніжина, Прилук, Глухова, Гомеля, Сосниці, Новгорода-Сіверського, Качанівки. 

Пріоритетами цьогорічних програм були святкування 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя

Як відомо, майбутній письменник навчався в Ніжинській гімназії віщих наук протягом семи років. 

Тому не дивно, що Ніжину часів Гоголя було присвячено два окремих виїзди “лекторію на колесах”. З великою зацікавленістю оглянули експонати музею М.Гоголя в приміщенні університету, унікальну Поштову станцію, звідки Гоголь-юнак направляв листи до рідної Василівки, перший в Росії пам’ятник письменнику. 

Через два місяці ця екскурсія мала продовження на Полтавщині

Незабутні враження залишились від знайомства з Миргородом, курортним містом, де свого часу посварились гоголівські герої; селом Великі Сорочинці, відомим не тільки знаменитим українським ярмарком, а й тим, що в Спасо-Преображенській церкві, збудованій коштом миргородського полковника Д. Апостола хрестили Миколу Васильовича. Гоголеве – колишня Василівка – колиска письменника, його родинний маєток, а неподалік – Диканька, про яку оповів світу Рудий Панько. 


Повертались далеко за північ, сповнені вражень, духовно збагачені, мали змогу помилуватись чудовими українськими краєвидами Полтавської, Сумської та Чернігівської областей. 


З часу створення в роботі лекторію взяли участь понад 7000 учасників, серед яких представники інтелігенції, робітники, студенти, учні середніх спеціальних навчальних закладів, школярі міста. 

Діяльність лекторію здійснюються завдяки спільним зусиллям музею імені Василя Тарновського та транспортної фірми “Сівер-пас-авто” сучасними комфортабельними автобусами. 

На сьогоднішній день Музей пропонує такі лекційні маршрути: 

- Чернігів – місто 13 століть

- Ніжин часів М.В. Гоголя

- Качанівка – маєток Тарновських: Традиції благодійництва на Чернігівщині в кінці 19 століття

- І. Скоропадський – фундатор Тростянецького дендропарку

- Прилуки-Сокиринці-Густинський монастир: Духовні традиції краю

- Сосниця – батьківщина видатного письменника, кінодраматурга та режисера О.Довженка

- Чернігів-Седнів: Рід Лизогубів та їхній внесок у розвиток вітчизняної культури

- Новгород–Сіверський – центр давньоруського князівства. “Слово о полку Ігоревім” та розвиток культури княжої доби

- Батурин-Глухів: Гетьманські столиці Лівобережної України

- Чернігів-Гомель: Спільні етапи історичного розвитку. Палацово-парковий комплекс Румянцевих-Паскевичів у Гомелі

- Прилуки-Березова Рудка (Пирятинський район Полтавської області): Шляхами Великого Кобзаря

- Седнів-Борзна-Мотронівка: Сторінки життя відомих українських письменників В. Забіли та П.Куліша

- Біла Церква: Державний дендропарк “Олександрія”. Традиції садово-паркового мистецтва України 

- Козелець-Київ: Родина Розумовських та її внесок у розбудову української державності. Києво-Печерська Лавра – національна святиня України

- Чернігів-Лубни-Полтава (2-денний): Історичні пам’ятки та видатні діячі Полтавщини

Сподіваємося на широку музейну підтримку нашого проекту. Мріємо про зустрічний рух, який, зрештою об’єднає музеї і заповідники в єдиний маршрут “Дорогами рідного краю” – Музейний простір України. 

Дізнатися про графік поїздок можна телефоном (0462) 699-930 
 

 

   
УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.