УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 70 відвідувачів

Теги
діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) Предстоятелі Помісних Церков забобони вибори УПЦ КП конфлікти автокефалія Доброчинність монастирі та храми України шляхи єднання Археологія та реставрація Мазепа секти педагогіка 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ Церква і влада українська християнська культура церква та політика Ющенко Церква і політика Священний Синод УПЦ Церква і медицина Києво-Печерська Лавра розкол в Україні церковна журналістика Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство іконопис милосердя комуністи та Церква краєзнавство постать у Церкві Католицька Церква Президент Віктор Ющенко Голодомор Вселенський Патріархат молодь






Рейтинг@Mail.ru






СІМФЕРОПОЛЬ. Видатні світські та церковні діячі України обговорили питання, присвячені духовному відродженню Криму

14-16 липня в Партеніті, з благословення Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря, відбулася II-а Міжнародна церковно-історична конференція «Духовна спадщина Криму», присвячена пам'яті преподобного Іоанна, єпископа Готфського, та 150-річчю Свято-Косьмо-Даміанівського монастиря.

На урочистості в монастир прийшло понад 6000 чоловік. Серед них були віруючі не тільки з України, а й з Росії - з Нижнього Тагілу, Тюмені, Єкатеринбургу. У конференції взяли участь представники духовенства, міністерств і відомств АР Крим, органів місцевого самоврядування, вчені, медики, вчителі, бібліотекарі та парафіяни православних храмів - більше 600 чоловік.

Перед початком роботи конференції у п'ятницю, 14 липня, в день пам'яті святих Косьми і Даміана після Божественної літургії в Свято-Косьмо-Даміанівському монастирі та водосвятного молебню відбувся хресний хід з чудотворною іконою святих безсрібників, під час якого владика Лазар окропив освяченою водою всю території обителі. Потім відбулося урочисте відкриття пам'ятного знаку на честь 150-річчя монастиря.

Після богослужіння і святкової трапези учасники конференції переїхали в селище Партеніт, де знаходиться подвор'є обителі, й 15 липня в зимовому кінотеатрі санаторію «Крим», розташованого біля підніжжя Аю-Дага поряд зі стародавньою базилікою святих апостолів Петра і Павла, конференція розпочала свою роботу. Дорогою в Партеніт для доповідачів була організована автобусна екскурсія живописними місцями Алуштинського заповідника в так звану альтанку вітрів, розташовану на краю гори Роман-Кош.

Учасники конференції обговорили питання, пов'язані з історією православ'я в Криму, з духовним та моральним відродженням суспільства. Вони дійшли висновків, що необхідно:

- клопотати перед державними структурами про продовження археологічних досліджень православних святинь у селищі Партеніт;

- просити Міністерство освіти й науки АР Крим активізувати роботу зі створення системи безперервної православної освіти: дитячі садочки, школи, ПТУ, вузи і так далі (у рамках вивчення факультативного культурологічного курсу «Основ православної культури Криму»). Рекомендувати включити в програми навчальних закладів матеріали про життя і діяльність святителя Луки (Войно-Ясенецького) та його наукові праці; святого Стефана Сурожського; інформацію про історію і відродження православних святинь Криму;

- клопотати перед Сімферопольською і Кримською єпархією про організацію щорічних архієрейських зустрічей з науковою інтелігенцією та про відродження релігійно-філософських товариств у Криму;

- схвалити діяльність створеної при Сімферопольській і Кримській єпархії УПЦ громадської церковно-історичної комісії з питань відродження стародавніх і середньовічних, а також новітніх православних монастирів і храмів з метою збереження їхнього історичного вигляду. Силами комісії проводити нові церковно-історичні конференції, семінари та круглі столи;

- клопотати перед державними структурами про передачу Сімферопольській і Кримській єпархії УПЦ стародавніх та середньовічних православних монастирів з метою відновлення в них регулярних богослужінь;

- клопотати перед керівництвом Таврійського Національного університету імені Вернадського про повернення Сімферопольській і Кримській єпархії УПЦ бібліотеки Таврійської духовної семінарії, що знаходиться нині в бібліотечних фондах Таврійського Національного університету.

Було вирішено звернутися в секретаріат Президента України з проханням вжити заходів для виконання доручення Президента України Віктора Ющенка від 9 грудня 2005 року «Щодо виділення земельної ділянки для потреб Свято-Косьмо-Даміанівського монастиря».

Учасники конференції «Духовна спадщина Криму», звертаючись до Священного Синоду Руської Православної Церкви, висловлюють надію на позитивне рішення Синоду про причислення до лику святих архієпископа Таврійського і Сімферопольського Гурія (Карпова) та ігумені Параскеви (Родимцевої). Вони також звернулися до учених, істориків і археологів Криму з проханням активізувати роботу з дослідження середньовічних православних святинь і роз'ясненню в ЗМІ громадськості про право Канонічної Православної Церкви на успадкування цих святинь.

Наприкінці конференції її учасники заявили, що відродження стародавніх святинь, а також святинь нового часу, монастирів і храмів, вимагає уваги і спільної участі Церкви, науки й держави. На їхню думку, відроджуючи святині, ми тим самим відроджуємо історичну пам'ять, зберігаємо Церковне Передання, християнські цінності та традиції нашого народу.

Прес-служба Сімферопольської єпархії