До дня святкування Казанської ікони Божої Матері з Топловського жіночого монастиря у Феодосію вирушив хресний хід. У вівторок, 1 листопада, після Божественної літургії, отримавши благословення священнослужителів, паломники розпочали урочистий хід. Спочатку прочани прийшли в село Курське, де був відслужений короткий молебень, далі - через селище Грушівка - у Старий Крим. Наступного дня хресний хід увійшов у Першотравневе і після читання акафіста відправився в село Насипне.
3 листопада прочани ввійшли у Феодосію, де їх зустріли учасники іншого хресного ходу, в якому взяли участь усі феодосійські храми.
Історія цього хресного ходу розпочалася 116 років тому, коли колишній староста петербурзького Казанського собору граф М.Ф.Гейден подарував Топловському Свято-Параскевинському жіночому монастирю свою сімейну святиню - прикрашену коштовностями стародавню Казанську ікону Божої Матері. Дарувальник побажав, щоб пожертвувану ікону щорічно переносили з хресним ходом із Топловського монастиря на Казанське подвор'я у Феодосії. Урочисте перенесення ікони Богородиці у Феодосію, проведене за затвердженим місцевим архієреєм церковним церемоніалом, відбувалося до Жовтневої революції, після якої подібні урочистості стали неможливими, а подарована ікона пропала.
У минулому році, з благословення митрополита Сімферопольського й Кримського Лазаря, вперше за багато десятиліть черниці Топловського монастиря й віруючі звершили хресний хід колишнім маршрутом, намагаючись максимально відтворити втрачений церемоніал. У нинішньому році традиція продовжилася.
Казанська ікона Божої Матері - одна з найбільш шанованих православним народом. 21 липня відзначається пам'ять явлення ікони Пресвятої Богородиці в Казані, а 4 листопада - день врятування від поляків. У колишні часи для участі в хресному ході приїздили з усього Криму. День, коли ікону вносили в село або місто, був для місцевих жителів великим святом: ніхто не працював, не було занять у школах, люди виходили у святковому одязі далеко за межі населеного пункту, щоб зустріти святий образ.
І сьогодні, по змозі дотримуючись давніх правил, кожна парафія зустрічала зі своєю храмовою іконою хресний хід і приєднувалася до нього. Всім учасникам забезпечили харчування, нічліг і повернення транспортом у Топловський монастир.
Прес-служба Сімферопольської єпархії