УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Сімферопольська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 42 відвідувачів

Теги
забобони вибори шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну Католицька Церква УГКЦ Патріарх Алексій II Ющенко Доброчинність монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі Президент Віктор Ющенко педагогіка краєзнавство Священний Синод УПЦ діаспора милосердя Вселенський Патріархат церковна журналістика церква та політика секти молодь комуністи та Церква Голодомор УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація Церква і політика автокефалія Києво-Печерська Лавра постать у Церкві іконопис Церква і влада церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков Мазепа українська християнська культура конфлікти Церква і медицина розкол в Україні


Рейтинг@Mail.ru


СІМФЕРОПОЛЬ. Відбулася Х Міжнародна духовно-наукова медична конференція

  21 листопада 2007У четвер, 15 листопада, у Сімферополі пройшла Міжнародна духовно-наукова конференція, присвячена ювілейній даті - 130-річчю від Дня народження святителя Луки, архієпископа Сімферопольського і Кримського, сповідника (професори медицини В.Ф. Войно-Ясенецького).

Конференції, які спільно організовують Сімферопольська й Кримська єпархія УПЦ, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгіївського та Міністерство охорони здоров'я Криму, проводяться в Сімферополі, де архієпископ Лука служив останні 15 років свого земного життя, з 1997 року. Третій рік як їм присвоєно міжнародний статус. 

 На нинішній конференції, що розкрила тему «Актуальні проблеми гнійної хірургії» і яку було традиційно проведено у медичному університеті, кримчани приймали в себе вчених і священнослужителів із країн ближнього й далекого зарубіжжя - Росії, Греції, Австрії.

Вітальні слова учасникам духовно-наукового форуму адресували Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ, Митрополит Київський і всієї України Володимир, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, керівництво Автономної Республіки Крим.

Відкриваючи разом із владикою Лазарем конференцію, ректор Кримського медичного університету ім. С.І. Георгіївського Анатолій Бабанін говорив про те, що святитель і сповідник Лука - гордість вітчизняної й світової хірургії, і головний підсумок його лікарської діяльності - відкриття та досягнення в області гнійної хірургії.

 Його книга «Нариси гнійної хірургії» через 80 років після випуску не тільки не втратила свого науково-практичного значення, але й стала ще більш актуальною. Сьогодні, коли в людей знижується імунітет, і антибіотики часто вже не можуть зняти запальних процесів, хірургія стає провідним методом лікування гнійних захворювань. Особистість та діяльність святителя  Луки настільки значимі, що, незважаючи на, здавалося б, вузьку професійну спрямованість своєї теми, конференція буде цікава й у загальнолюдському змісті.

Владика Лазар не тільки цікаво й дохідливо розповів про прояв віри святителя  Луки в служінні Богові, Церкві та стражденним, але й привів приголомшливий клінічний випадок зцілення хворого завдяки молитвам цього угодника Божого, що трапився у 2002 році з десятилітнім хлопчиком Назарієм Стадніченком.

З великим інтересом присутні прослухали доповіді завідувача кафедри педіатрії КГМУ професора М.М. Каладзе «Творчий шлях В.Ф. Войно-Ясенецкого в медицині», головного хірурга Російського національного медико-хірургічного центру імені М.І. Пирогова, доктора медичних наук, професора Ю. М.Стойка «Святитель Лука (професор В.Ф. Войно-Ясенецький) - основоположник сучасного вчення про гнійні інфекції»; супроводжувана багатим відеоматеріалом доповідь ігумена Спасо-Преображенського чоловічого монастиря м. Фіви (Греція) архімандрита Нектарія (Антонопулоса) «Стопами святителя Луки». Духовність і науковість органічно поєдналися в доповіді «Богословський принцип синергії як основа медичної діяльності святителя Луки», яку підготував доцент кафедри лабораторної медицини медичного факультету Віденського університету (Австрія), доктор хімічних наук, магістр православного богослов'я ієрей Олександр Лапін, і в інших виступах учасників конференції.

   Виступи та доповіді конференції розкрили глибину тем, порушених святителем Лукою, які є актуальними й сьогодні.

Учасники конференції вважають, що в теперішній час лише Святе Православ'я та сила Божа здатні відродити наше суспільство, дати знедоленим, духовно-дезорієнтованим людям вірний напрямок до традиційного для нашого народу ідеалу громадського життя, допомогти йому відчути й наповнити Божественною Істиною своє історичне буття.

Всі учасники цього духовно-наукового форуму одностайно подякували Богу за явлення в наш складний час нового святого - святителя, сповідника Луки, лікаря-цілителя, молитовника за православний народ і чудотворця.

Прес-служба Сімферопольської єпархії