УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Тернопільська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 52 відвідувачів

Теги
діаспора Мазепа постать у Церкві Києво-Печерська Лавра Голодомор Церква і політика автокефалія іконопис Ющенко вибори краєзнавство комуністи та Церква конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти молодь Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП монастирі та храми України педагогіка церква та політика Доброчинність розкол в Україні Церква і медицина церква і суспільство українська християнська культура Предстоятелі Помісних Церков Президент Віктор Ющенко Церква і влада забобони милосердя шляхи єднання церковна журналістика Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат Археологія та реставрація Католицька Церква УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


ТЕРНОПІЛЬ. «Рішення облради щодо Почаївської Лаври є незаконними» — архієпископ Почаївський Володимир

  19 лютого 2010У відповідь на прийняті Тернопільською обласною радою рішення щодо Почаївської Лаври в четвер, 18 лютого, намісник монастиря архієпископ Почаївський Володимир звернувся з листом до прокуратури Тернопільської області.

Як ідеться в листі на ім'я прокурора Тернопільської області Мельничука І.І., обласна рада своїми рішеннями порушила Конституцію та Закон України «Про місцеве самоврядування».

Зокрема Тернопільська обласна рада прийняла ряд рішень стосовно Свято-Успенської Почаївської Лаври: від 27 серпня 2009 року за № 745 «Про створення тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в м.Почаєві УПЦ Московського Патріархату, а також дотримання земельного і міграційного законодавства», від 11 лютого 2010 року «Про інформацію тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в м. Почаєві УПЦ Московського Патріархату, а також дотримання земельного і міграційного законодавства» та від 11 лютого за № 882 «Про клопотання Свято-Успенської Почаївської Лаври від 10 листопада 2009 року № 64 щодо надання гірничого відводу на користування Почаївським родовищем будівельних пісків», які суперечать чинному законодавству.

Як наголошується в листі, «органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, а також організовувати проведення перевірок на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності з питань і повноважень, делегованих їм органами виконавчої влади. Повноваження обласних рад передбачені статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування», у відповідності до даної статті питання щодо перевірки законності передачі храмових комплексів, а також дотримання земельного і міграційного законодавства не входить в компетенцію органів місцевого самоврядування і дані повноваження не делегувались контролюючими органами обласній раді.

Таким чином, зазначається в документі, рішення від 27 серпня 2009 року за № 745 Тернопільської обласної ради не відповідає вимогам Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування».

Як наслідок прийняття незаконного рішення № 745, обласна рада прийняла рішення від 11 лютого 2010 року «Про інформацію тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в м. Почаєві УПЦ Московського Патріархату, а також дотримання земельного і міграційного законодавства».

Звертаючись до прокурора області, архієпископ Володимир зазначив, що до перевірки не були залучені представники Свято-Успенської Почаївської Лаври і, як наслідок, інформація, подана депутатами, не відповідає дійсності. У поданій інформації комісія так і не вказала порушень, які вона виявила по законності передачі комплексу храмових споруд Почаївській Лаврі і порушення дотримання земельного та міграційного законодавства. З цього витікає питання: «З якою ціллю і для чого створювалася контрольна комісія?»

Зважаючи на вищевикладене, намісник Почаївської Лаври звернувся до прокурора області з проханням дати правову оцінку рішенням Тернопільської обласної ради, перевірити інформацію та витребувати копії документів, які стали підставою для їх прийняття, а також опротестувати, відповідно до Закону України «Про прокуратуру», рішення як такі, що не відповідають вимогам Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування».

Наступним кроком з боку Почаївської Лаври є підготовка позовних заяв до суду про спростування недостовірної інформації, наданої Тернопільською обласною радою, захист честі і гідності Свято-Успенської Почаївської Лаври та її насельників і відшкодування моральної шкоди.