ВІННИЦЯ. Священнослужителі й науковці закликають українське суспільство повернутися до традиційних для слов’янських народів основ моралі | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Вінницька  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 150 відвідувачів

Теги
молодь Голодомор автокефалія Мазепа Вселенський Патріархат педагогіка церква і суспільство Католицька Церква УПЦ КП Президент Віктор Ющенко українська християнська культура церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України вибори Церква і медицина розкол в Україні забобони комуністи та Церква Церква і влада діаспора УГКЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство постать у Церкві Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація секти Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Священний Синод УПЦ милосердя іконопис Патріарх Алексій II Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко церква та політика конфлікти шляхи єднання


Рейтинг@Mail.ru


ВІННИЦЯ. Священнослужителі й науковці закликають українське суспільство повернутися до традиційних для слов’янських народів основ моралі

  07 листопада 2008У середу, 5 листопада, на базі Вінницького соціально-економічного інституту університету «Україна» відбулась V Міжнародна конференція «Розвиток духовності та професіоналізму в умовах глобалізації». В роботі наукового форуму взяла участь велика кількість професорів та викладачів вузів з України та Росії, зокрема з Києва, Москви, Львова, Новосибірська, Хмельницького, Чити та ін.

Українську Православну Церкву представляв митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, який запропонував розпочати роботу конференції з молитви, а потім виступив з вітальним словом та доповіддю. Як і інші учасники, владика Антоній відзначив велику роль духовності у вихованні сьогоднішнього молодого покоління, яке живе в умовах тотального наступу глобалізації та нівелювання національних традицій та людської особистості зокрема. З владикою погоджувалися й інші доповідачі, закликаючи повертатися до традиційних для слов'янських народів основ моралі, духовності і культури.

Наголошуючи на необхідності сьогодні піднімати і обговорювати подібну тематику, ректор інституту І.С. Гамрецький зауважив, що духовність завжди була основою всього, в тому числі й економіки, хоча в попередні періоди історії ставили все з ніг на голову, стверджуючи, що первинною основою є матеріальна, мовляв, яка економіка, така й духовність. На думку Івана Степановича, духовність має закладатися з раннього дитинства і формуватися в шкільні, а особливо у студентські роки, коли можна ще так чи інакше впливати на свідомість і на світогляд молодих людей. В процесі навчання і виховання важливо думати, перш за все, ким стане ця людина не за професією, а якою вона стане і сформується як особистість, наскільки вона буде ставити пріоритети і загальнолюдські цінності вище за власні.

«Якщо ми так налаштуємо своїх студентів, котрі стануть фахівцями з економіки, екології, психології, соціальної роботи, це буде дуже важливим у їхньому подальшому житті. І, виходячи з цих позицій, я вважаю, що більш актуальної теми на сьогоднішній день немає», - зауважив ректор.

Учасники конференції, обговорюючи різні питання освіти, культури і виховання так чи інакше підтверджували той тезис, який цього року був визначений девізом конференції: «Самоідентифікація нації ґрунтується на духовному відродженні шляхом синтезу науки, освіти, релігії, культури». Автором  тезису є постійний голова оргкомітету наукового заходу, професор Д.В. Чернілевський, який не лише є чудовим організатором, а, насамперед, талановитим педагогом, який постійно працює над духовним вихованням своїх студентів, залучаючи їх до вивчення основ культури і духовності свого народу, які ґрунтуються на православній вірі наших дідів і прадідів.

За заслуги перед Українською Православною Церквою, виконуючи благословення Її Предстоятеля, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, митрополит Антоній під час урочистого відкриття конференції вручив професору Чернілевському ювілейний орден на честь 1020-ліття Хрещення Русі.

Протодиякон Владислав Демченко