ВІННИЦЯ. Відбулася VI міжнародна науково-методична конференція «Духовно-моральне виховання і професіоналізм особистості в сучасних умовах» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Вінницька  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 65 відвідувачів

Теги
монастирі та храми України Президент Віктор Ющенко УПЦ КП Археологія та реставрація церква та політика забобони краєзнавство Католицька Церква Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II розкол в Україні церковна журналістика вибори секти педагогіка Церква і медицина іконопис комуністи та Церква українська християнська культура Церква і влада Голодомор діаспора шляхи єднання Доброчинність автокефалія постать у Церкві Мазепа Вселенський Патріархат церква і суспільство молодь Ющенко Священний Синод УПЦ УГКЦ Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика конфлікти милосердя


Рейтинг@Mail.ru


ВІННИЦЯ. Відбулася VI міжнародна науково-методична конференція «Духовно-моральне виховання і професіоналізм особистості в сучасних умовах»

  04 листопада 200930 жовтня у приміщені Вінницького інституту підвищення кваліфікації і післядипломної підготовки працівників освіти відбулася шоста міжнародна науково-методична конференція «Духовно-моральне виховання і професіоналізм особистості в сучасних умовах»

Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній виступив співзасновником вченого зібрання через сприяння виданню збірки праць учасників конференції, а також благословивши взяти участь у її роботі секретарю Хмельницької єпархії - протоієрею Олександру Дацюку, який виступив з доповіддю «Інтеграція християнських цінностей у сучасну освіту», де підкреслив необхідність повернення до святоотцівської спадщини та християнських методів виховання у вітчизняній освіті.

Вів вчене зібрання професор Д.В.Чернілевський, саме з його ініціативи вже вкотре збираються небайдужі люди до Вінниці для участі в педагогічних міжнародних конференціях.

Конференція розпочалася коротким молебном перед початком доброї справи, який очолив Високопреосвященніший Симеон, архієпископ Вінницькій і Могилів-Подільський.

Відкривши вчене зібрання, першим виступив І.С.Гамрецький - ректор Вінницького інституту підвищення кваліфікації і післядипломної підготовки працівників освіти, який привітав усіх учасників вченого зібрання і  зачитав вітання учасникам конференції від заст. Міністра освіти України.

Далі мав слово директор філії університету сучасних знань В.Теклюк, який передав вітання учасникам конференції від академіка В.Г.Кременя, а також підкреслив важливість проведення подібних зібрань, метою яких є вдосконалення педагогічної роботи на ниві підготовки молодих спеціалістів.

Наступним виступив Архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, закликавши благословення на роботу вченого зібрання, а також виголосивши доповідь «Біблійна етика у контексті сучасних ділових відносин», де приділив велику увагу дослідженню Святого Письма у контексті  Його виховного значення для студентської молоді.

Після Архієпископа Симеона виступила д.п.н., професор Житомирського Державного університету  О.Дубасенюк, висловивши у своїй доповіді свій погляд на духовність та важливість використання духовно-морального досвіду християнства у вихованні майбутніх вчителів.

Далі виступив О.А. Андрєєв - професор Московської фінансово-промислової академії. Виступ відбувся завдяки новітнім інформаційним технологіям у форматі телемосту. Знаходячись на робочому місці у Москві, проф. Андрєєв поділився з присутніми своїми міркуваннями з питань підготовки вчителів вищої школи і новими вимогами до їх професійного рівня з урахуванням сучасних суспільних тенденцій.

Після телемосту мала слово Г.В.Онкович, д.п.н., професор, член-кориспондент Міжнародної академії наук пед. освіти з доповіддю «Медіалогія і медіа-освіта: входження до науково-освітнього простору» у якій поділилася з присутніми власними напрацюваннями у сфері застосування у педагогічній діяльності новітніх медіа-технологій.

Далі виступив Архієпископ Львівський і Галицький Августин з доповіддю «Доцільність і можливість відтворення Візантійської моделі симфонії церкви і держави», у якій проаналізував приклад Візантії у державно-церковних стосунках, кінцевою метою яких є «не Царство Боже на землі, але недопущення на землі пекла», а також зазначив, що для християнина є важливим аспект нашої причетності до Царства Небесного, отже через цю призму й слід розглядати усі процеси як службової, так і будь-якої іншої професійної діяльності людини, серед яких найважливішими у суспільстві є служіння правоохоронця, священнослужителя, військового і вчителя. Далі Владика порівняв державу з людським організмом, у якому усі системи важливі, але й усі можуть хворіти та працювати некоректно.

Після Архієпископа Августина виступила А.Агєєва - викладач з Москви, з доповіддю «Патріотичне виховання молоді», у якій дослідила проблеми виховання молоді, серед якої сьогодні багато людей, здатних лише до споживацтва, а також поділилася із присутніми власними напрацюваннями у сфері виховання підростаючого покоління і організації походів та таборів відпочинку, у яких відбувається не лише виховання дітей, але й залучення їх до віри. 

У ході роботи конференції відбулася презентація нової книги «Духовна культура особистості», написаної колективом авторів під керівництвом професора Д.В.Чернілевського, видання якої було здійснене за підтримки двох Подільських єпархії - Хмельницької та Вінницької.

Усі учасники вченого зібрання проявили велику зацікавленість піднятими питаннями удосконалення освіти та інтеграцію у неї християнської компоненти, що дозволить вивести її на якісно новий рівень.