УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Вінницька  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 69 відвідувачів

Теги
шляхи єднання УГКЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква монастирі та храми України забобони постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі краєзнавство Ющенко секти Митрополит Володимир (Сабодан) молодь Католицька Церква діаспора Церква і влада іконопис Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ Церква і медицина конфлікти педагогіка Голодомор розкол в Україні УПЦ КП церковна журналістика Києво-Печерська Лавра Церква і політика Президент Віктор Ющенко Вселенський Патріархат церква і суспільство Мазепа Археологія та реставрація українська християнська культура Доброчинність Патріарх Алексій II вибори церква та політика автокефалія милосердя


Рейтинг@Mail.ru


ВІННИЦЯ. Відбулася VI міжнародна науково-методична конференція «Духовно-моральне виховання і професіоналізм особистості в сучасних умовах»

  04 листопада 200930 жовтня у приміщені Вінницького інституту підвищення кваліфікації і післядипломної підготовки працівників освіти відбулася шоста міжнародна науково-методична конференція «Духовно-моральне виховання і професіоналізм особистості в сучасних умовах»

Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній виступив співзасновником вченого зібрання через сприяння виданню збірки праць учасників конференції, а також благословивши взяти участь у її роботі секретарю Хмельницької єпархії - протоієрею Олександру Дацюку, який виступив з доповіддю «Інтеграція християнських цінностей у сучасну освіту», де підкреслив необхідність повернення до святоотцівської спадщини та християнських методів виховання у вітчизняній освіті.

Вів вчене зібрання професор Д.В.Чернілевський, саме з його ініціативи вже вкотре збираються небайдужі люди до Вінниці для участі в педагогічних міжнародних конференціях.

Конференція розпочалася коротким молебном перед початком доброї справи, який очолив Високопреосвященніший Симеон, архієпископ Вінницькій і Могилів-Подільський.

Відкривши вчене зібрання, першим виступив І.С.Гамрецький - ректор Вінницького інституту підвищення кваліфікації і післядипломної підготовки працівників освіти, який привітав усіх учасників вченого зібрання і  зачитав вітання учасникам конференції від заст. Міністра освіти України.

Далі мав слово директор філії університету сучасних знань В.Теклюк, який передав вітання учасникам конференції від академіка В.Г.Кременя, а також підкреслив важливість проведення подібних зібрань, метою яких є вдосконалення педагогічної роботи на ниві підготовки молодих спеціалістів.

Наступним виступив Архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, закликавши благословення на роботу вченого зібрання, а також виголосивши доповідь «Біблійна етика у контексті сучасних ділових відносин», де приділив велику увагу дослідженню Святого Письма у контексті  Його виховного значення для студентської молоді.

Після Архієпископа Симеона виступила д.п.н., професор Житомирського Державного університету  О.Дубасенюк, висловивши у своїй доповіді свій погляд на духовність та важливість використання духовно-морального досвіду християнства у вихованні майбутніх вчителів.

Далі виступив О.А. Андрєєв - професор Московської фінансово-промислової академії. Виступ відбувся завдяки новітнім інформаційним технологіям у форматі телемосту. Знаходячись на робочому місці у Москві, проф. Андрєєв поділився з присутніми своїми міркуваннями з питань підготовки вчителів вищої школи і новими вимогами до їх професійного рівня з урахуванням сучасних суспільних тенденцій.

Після телемосту мала слово Г.В.Онкович, д.п.н., професор, член-кориспондент Міжнародної академії наук пед. освіти з доповіддю «Медіалогія і медіа-освіта: входження до науково-освітнього простору» у якій поділилася з присутніми власними напрацюваннями у сфері застосування у педагогічній діяльності новітніх медіа-технологій.

Далі виступив Архієпископ Львівський і Галицький Августин з доповіддю «Доцільність і можливість відтворення Візантійської моделі симфонії церкви і держави», у якій проаналізував приклад Візантії у державно-церковних стосунках, кінцевою метою яких є «не Царство Боже на землі, але недопущення на землі пекла», а також зазначив, що для християнина є важливим аспект нашої причетності до Царства Небесного, отже через цю призму й слід розглядати усі процеси як службової, так і будь-якої іншої професійної діяльності людини, серед яких найважливішими у суспільстві є служіння правоохоронця, священнослужителя, військового і вчителя. Далі Владика порівняв державу з людським організмом, у якому усі системи важливі, але й усі можуть хворіти та працювати некоректно.

Після Архієпископа Августина виступила А.Агєєва - викладач з Москви, з доповіддю «Патріотичне виховання молоді», у якій дослідила проблеми виховання молоді, серед якої сьогодні багато людей, здатних лише до споживацтва, а також поділилася із присутніми власними напрацюваннями у сфері виховання підростаючого покоління і організації походів та таборів відпочинку, у яких відбувається не лише виховання дітей, але й залучення їх до віри. 

У ході роботи конференції відбулася презентація нової книги «Духовна культура особистості», написаної колективом авторів під керівництвом професора Д.В.Чернілевського, видання якої було здійснене за підтримки двох Подільських єпархії - Хмельницької та Вінницької.

Усі учасники вченого зібрання проявили велику зацікавленість піднятими питаннями удосконалення освіти та інтеграцію у неї християнської компоненти, що дозволить вивести її на якісно новий рівень.