УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 38 відвідувачів

Теги
УГКЦ монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат автокефалія Президент Віктор Ющенко краєзнавство молодь комуністи та Церква вибори УПЦ КП церковна журналістика постать у Церкві Церква і політика Мазепа Церква і медицина 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти церква і суспільство Голодомор Ющенко Церква і влада Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти діаспора Києво-Печерська Лавра Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність церква та політика розкол в Україні українська християнська культура забобони Священний Синод УПЦ шляхи єднання Патріарх Алексій II іконопис милосердя Археологія та реставрація педагогіка


Рейтинг@Mail.ru


ЗАПОРІЖЖЯ. Духовенство єпархії та освітяни у спільній заяві закликали підтримати духовну культуру в УкраїніУ середу і четвер, 12-13 квітня, в Запоріжжі відбулася конференція на тему: «Викладання основ православної культури в навчальному закладі: наукові засади та шляхи реалізації». В її роботі взяли участь представники Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви, Запорізької єпархії, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Запорізького гуманітарного університету та Міністерства освіти й науки України.

Впродовж двох днів на пленарних і сесійних засіданнях мова йшла як про існуючі напрацювання, так і про можливості подальшого створення нових програм у рамках факультативного курсу «Основ Православної культури».

Запорізька єпархія у тісній співпраці з освітянами набула чи не найбільшого в Україні досвіду викладання курсу «Основи православної культури». Нині цей курс викладається у Запоріжжі і області у 23 навчальних закладах - у 237 класах. Програма постійно вдосконалюється.

Важливим є те, що науковими консультантами програми виступають авторитетні педагоги - професор Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти академік Є.М. Павлютенков і кандидат психологічних наук С.І. Подмазін.

За останні три роки Запорізьким інститутом післядипломної педагогічної освіти підготовлено 68 вчителів для викладання курсу «Основи православної культури».

Нині існує п'ять програм християнської морально-етичної проблематики, схвалених православним педагогічним загалом. Це «Біблійна історія та християнська етика» (автори - єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим, протоієрей І. Ковровський, Л. Мартиненко); «Основи духовної культури» (священик В. Фазан, Полтава); «Основи благочестя» (І. Ковальчук, М. Бей, Київ); «Основи православної культури» (ієромонах Лука (Вінарчук), Запоріжжя); «Християнська етика» (О. Рогова, Дніпропетровськ).

У резолюції конференції зокрема зазначено: «В епоху моральної кризи суспільства, яка спричинена, передусім, втратою християнських цінностей, орієнтацією на індивідуалізм, прагматизм і споживання, систему освіти вразила духовна криза. Така ситуація унеможливлює формування підґрунтя для консолідуючої національної ідеї, негативно позначається на духовному і фізичному здоров'ї особистості, дитина втрачає сенс життя, впевненість у власному майбутньому. Постає необхідність підтримати духовну культуру і цінності, традиційні для України, перш за все, використовуючи основи Православної культури».

Наприкінці конференції учасники висловили думку, що подальша робота щодо запровадження напрацювань православних педагогів України є актуальною і вельми важливою.

Прес-служба Запорізької єпархії