УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 189 відвідувачів

Теги
Президент Віктор Ющенко церква і суспільство Священний Синод УПЦ вибори Мазепа Патріарх Алексій II українська християнська культура Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ Вселенський Патріархат діаспора постать у Церкві автокефалія краєзнавство Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти Археологія та реставрація Доброчинність педагогіка Голодомор молодь церква та політика конфлікти УПЦ КП Католицька Церква Церква і медицина забобони Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада шляхи єднання іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) комуністи та Церква розкол в Україні Ющенко церковна журналістика милосердя монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


ЗАПОРІЖЖЯ. Духовенство єпархії та освітяни у спільній заяві закликали підтримати духовну культуру в УкраїніУ середу і четвер, 12-13 квітня, в Запоріжжі відбулася конференція на тему: «Викладання основ православної культури в навчальному закладі: наукові засади та шляхи реалізації». В її роботі взяли участь представники Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви, Запорізької єпархії, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Запорізького гуманітарного університету та Міністерства освіти й науки України.

Впродовж двох днів на пленарних і сесійних засіданнях мова йшла як про існуючі напрацювання, так і про можливості подальшого створення нових програм у рамках факультативного курсу «Основ Православної культури».

Запорізька єпархія у тісній співпраці з освітянами набула чи не найбільшого в Україні досвіду викладання курсу «Основи православної культури». Нині цей курс викладається у Запоріжжі і області у 23 навчальних закладах - у 237 класах. Програма постійно вдосконалюється.

Важливим є те, що науковими консультантами програми виступають авторитетні педагоги - професор Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти академік Є.М. Павлютенков і кандидат психологічних наук С.І. Подмазін.

За останні три роки Запорізьким інститутом післядипломної педагогічної освіти підготовлено 68 вчителів для викладання курсу «Основи православної культури».

Нині існує п'ять програм християнської морально-етичної проблематики, схвалених православним педагогічним загалом. Це «Біблійна історія та християнська етика» (автори - єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим, протоієрей І. Ковровський, Л. Мартиненко); «Основи духовної культури» (священик В. Фазан, Полтава); «Основи благочестя» (І. Ковальчук, М. Бей, Київ); «Основи православної культури» (ієромонах Лука (Вінарчук), Запоріжжя); «Християнська етика» (О. Рогова, Дніпропетровськ).

У резолюції конференції зокрема зазначено: «В епоху моральної кризи суспільства, яка спричинена, передусім, втратою християнських цінностей, орієнтацією на індивідуалізм, прагматизм і споживання, систему освіти вразила духовна криза. Така ситуація унеможливлює формування підґрунтя для консолідуючої національної ідеї, негативно позначається на духовному і фізичному здоров'ї особистості, дитина втрачає сенс життя, впевненість у власному майбутньому. Постає необхідність підтримати духовну культуру і цінності, традиційні для України, перш за все, використовуючи основи Православної культури».

Наприкінці конференції учасники висловили думку, що подальша робота щодо запровадження напрацювань православних педагогів України є актуальною і вельми важливою.

Прес-служба Запорізької єпархії