УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 79 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) постать у Церкві діаспора милосердя Ющенко Голодомор УПЦ КП Археологія та реставрація Церква і політика Католицька Церква секти Вселенський Патріархат конфлікти Мазепа Церква і медицина молодь монастирі та храми України забобони Священний Синод УПЦ Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну 1020-річчя Хрещення Русі автокефалія церква і суспільство комуністи та Церква розкол в Україні Києво-Печерська Лавра краєзнавство УГКЦ Церква і влада шляхи єднання педагогіка Президент Віктор Ющенко церква та політика іконопис Предстоятелі Помісних Церков Доброчинність українська християнська культура вибори церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ-НОРВЕГІЯ. Видано спеціальний випуск журналу «Фома», присвячений Православ'ю в НорвегіїЖурнал «Фома», що перейшов межі вузькоконфесійної популярності, поширюється сьогодні в комерційній мережі. Це свідчить про успіх православного видання: подібна література рідко потрапляє на вітрини кіосків. Видавці журналу освоюють й інші нові простори. «Фома» тепер поширюється навіть за кордоном і реалізує міжнародні проекти.

Так, 2006 року за допомогою норвезьких і російських дипломатів і зусиллями редакції журналу було видано спеціальний випуск «Фома-Скандинавія», презентація якого відбулася в рамках святкування чергового дня народження видання на минулому тижні у «Президент-готелі».

Присутній на заході серед почесних гостей радник з політичних питаннь посольства Норвегії в Росії пан Олаф-Нільс Туе передав привітання редакції журналу від посла Норвегії в Росії. За допомогу у виданні спеціального, «скандинавського» номера «Фоми» особлива подяка була висловлена А.Михайловському та Є.Юр'єву.

«Православ'я: Росія-Норвегія» - так сформульовано головну тему номера. На перших сторінках видання вихідці з Росії, які проживають нині у Норвегії, й самі норвежці відповідають на запитання «Навіщо Норвегії Православ'я?».

У номері багато інтерв'ю. В одному з них, названому «А чи був релігійний плагіат?», доцент кафедри релігієнавства православного Свято-Тихонівського університету диякон Михаїл Тесль розмірковує на тему «Християнство й скандинавська міфологія». Інше інтерв'ю («Єдність у безлічі») дав журналу настоятель парафій у Бергені й Ставангері священик Михаїл Селявкін. У номері опубліковано ще один матеріал отця Михаїла - стаття «Інославні хрещені батьки: межі компромісу».

У публікації «Шлях фіна в православне чернецтво» ігумен Климент (Хухтамякі), який закінчив Московську духовну семінарію, розповідає свою біографію та про духовні пошуки. Ігумен Климент - перший настоятель єдиного поки що в Норвегії храму Руської Православної Церкви, що розташований в Осло. Інші парафії здійснюють богослужіння в лютеранських і католицьких храмах.

Деякі публікації номера безпосередньо не пов'язані з його основною темою. Це, наприклад, уривок з бесід з митрополитом Антонієм Сурозьким «Про Церкву», інтерв'ю про проблему хрещених батьків з ректором ПСТГУ протоієреєм Володимиром Воробйовим, стаття головного редактора журналу «Фома» Володимира Легойди «Загадка Віфлеємської зірки» й інші публікації.

Такі неоднорідні за назвою матеріали номера, як «Росіяни в Норвегії», «Ікона - це розмова з іншими... та з самим собою», «"Але", "якщо" і "всупереч" російсько-норвезькому шлюбу», поєднує те, що вони побудовані як розмова або розповідь про російських громадян, які проживають нині у Норвегії. Герої публікацій розмірковують про свої успіхи й проблеми, складнощі адаптації в новій країні та життя в Скандинавії.

Кілька публікацій у рубриці «Простір культури» присвячено різним темам. Серед них - «Норвезька школа очима росіян», «Театр у Норвегії: бути або не бути», «Божий світ у казках та ілюстраціях Андерсена».

У рубриці «Літературний фонд» опубліковано літературні твори І.Шестопал «Фортепьяно» і С.Лагерлеф «Втеча до Єгипту», а також представлено рецензії на кілька книг.

Наприкінці номера наведені короткі відомості про всі Помісні Православні Церкви.

Патріархія. Ru