УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 315 відвідувачів

Теги
Католицька Церква Церква і медицина конфлікти вибори УПЦ КП автокефалія забобони Ющенко розкол в Україні церковна журналістика комуністи та Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков діаспора секти Церква і політика Мазепа УГКЦ Археологія та реставрація церква і суспільство милосердя українська християнська культура монастирі та храми України молодь іконопис Церква і влада церква та політика краєзнавство педагогіка Києво-Печерська Лавра Голодомор постать у Церкві Патріарх Алексій II Доброчинність Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


США-РОСІЯ. Газета «Російська Америка» вручила грамоту голові Спілки письменників Росії Валерію Ганичеву«За активну громадську діяльність та створення унікального життєпису адмірала Феодора Ушакова, який змусив переглянути масштаб і значення цієї фігури в історії світової культури та Російської держави» редакційна рада однієї з найбільш популярних американських російськомовних газет - «Російська Америка» - присудила звання лауреата 2005 року голові Союзу письменників Росії, заступникові голови Всесвітнього російського народного Собору, доктору історичних наук Валерію Миколайовичу Ганичеву.

Тема опублікованого в «Російській Америці» інтерв'ю Валерія Ганичева - «Російський тиждень на Корфу». Він відбувся у жовтні минулого року й був присвячений пам'яті великого російського флотоводця, а нині - святого праведного воїна Феодора.

Такі зустрічі на Корфу у формі історико-богословських наукових конференцій щорічно відбуваються з 2003 року за участю Афінського та Керкирського університетів, Союзу письменників Росії, Всесвітнього російського народного собору.

«Якщо звернутися до історичних подій двохсотшестирічної давнини, - зазначив в інтерв'ю Валерій Ганичев, - то, поза сумнівом, адмірал Ушаков у тій складній військово-політичній ситуації виявив дивовижні якості полководця та державного діяча, ставши розпорядником, політичним аналітиком, історичним дослідником, мислителем і, звичайно, православним подвижником, якого Боже провидіння привело на допомогу країні, яка подарувала Русі православну віру».

З 1800 року адмірал Ушаков брав участь у державному оформленні Іонічної Республіки Семи Островів - першої грецької держави після 300 років оттоманського ярма. Він сприяв прийняттю тут однієї з найдемократичніших у Європі конституцій, повернув на острови православ'я, відродивши православний єпископат.

За словами Валерія Ганичева, «доктрина Ушакова була така: демократичне Православ'я - духовна основа грецької острівної республіки, демократична конституція, яка враховує історичні традиції, розвиток освіти, судові позови грецькою мовою, а головне - мир і порядок на Іонічних островах».

В.Ганичев понад 30 років працює над книгами про православного адмірала. Так з'явилися його романи «Рос непереможний», «Флотовождь», книга «Ушаков». На титульному аркуші книги зазначено: «Святий праведний Феодор Ушаков (видання друге, виправлене автором та історією)». Підставою для такої зміни назви стала поява другої частини - «Святий праведний воїн», що збагатила земну, військову долю російського флотоводця історією його праведного життя, прирахування до лику загальшанованих святих і прославляння його як праведного воїна Феодора.

Думка про необхідність збирання матеріалів для Синодальної комісії з канонізації святих Руської Православної Церкви про життя та подвижницьку діяльність адмірала Російського флоту Феодора Ушакова зародилася у Валерія Ганичева під час конференції в Різдво-Богородичному Санаксарському монастирі. Конференція була присвячена 250-літтю від дня народження Феодора Феодоровича Ушакова. Ця робота у тісній співпраці з Саранською єпархією тривала декілька років.

У листопаді 2000 року Синодальна комісія з канонізації святих Руської Православної Церкви ухвалила рішення щодо причислення адмірала Російського флоту Феодора Ушакова до лику праведних місцевошанованих святих Саранської єпархії. За рішенням Архієрейського Собору (жовтень 2004 року) він причислений до лику загальшанованих святих за чином праведних воїнів.

Святість праведного воїна Феодора шанується також в Еллінській Православній Церкві.

Патріархія.Ru