УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Америка  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 197 відвідувачів

Теги
конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство монастирі та храми України українська християнська культура Католицька Церква секти краєзнавство діаспора Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі молодь Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП Києво-Печерська Лавра церква та політика церковна журналістика Церква і медицина розкол в Україні комуністи та Церква Патріарх Алексій II автокефалія Археологія та реставрація Ющенко Голодомор Церква і політика постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков милосердя Священний Синод УПЦ іконопис Президент Віктор Ющенко Мазепа педагогіка забобони УГКЦ шляхи єднання вибори Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


США. IV Всезакордонний Собор Руської Православної Церкви Закордоном прийняв резолюцію про відновлення євхаристійного спілкування з Церквою на Батьківщині

Делегати IV Всезакордонного Собору

Делегати IV Всезакордонного Собору

IV Всезакордонний Собор Руської Православної Церкви Закордоном (РПЦЗ), що відбувається 6-14 травня в кафедральному храмі РПЦЗ у Сан-Франциско (США), 11 травня прийняв резолюцію про відновлення євхаристійного спілкування з Церквою на Батьківщині.

«Я думаю, це дуже велика справа», - заявив Митрополит Нью-Йоркський і Східно-Американський Лавр після прийняття резолюції у п'ятницю, 12 травня. За його словами, ця подія має дуже велике значення для відновлення церковної єдності та єдності народу.

Першоієрарх РПЦЗ зазначив, що більшість делегатів Собору виступила за відновлення єдності з Московським Патріархатом. «Я особисто задоволений, що справа зрушилася з місця. І сподіваюсь, що євхаристійне спілкування буде поступово відновлене». Він переконаний, що це сприятиме відновленню історичної справедливості, духовному відродженню Росії та знайомству росіян з історією російського зарубіжжя. «Наше примирення має допомогти Росії переглянути історію, щоб у школах людей, які боролися за звільнення Росії, не називали зрадниками і ворогами Батьківщини», - сказав Владика Лавр.

Документ було прийнято на четвертий день робочих засідань Собору, в якому беруть участь 11 архієреїв і близько 150 кліриків та мирян РПЦЗ, що представляють усі єпархії РПЦЗ, різні країни й континенти. Як повідомив священик Серафим Ганн - особистий секретар Першоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном, «резолюція позитивна й була прийнята відкритим голосуванням, майже одноголосно. Проти висловилися менше 5%». У проект резолюції протягом дня декілька разів вносили зміни. Так виглядає оприлюднений остаточний варіант.

«Христос Воскрес!

Ми, учасники IV Всезакордонного Собору, які зібралися в місті Сан-Франциско, у благодатній присутності Одигітрії Руського Зарубіжжя Курсько-Корінної ікони Божої Матері та святих мощей святителя Іоанна Шанхайського і Сан-Франциського, у трепетному усвідомленні відповідальності, що лежить на нас, у послуху Архіпастирю-Христу, у повній довірі й любові пастирів та мирян до свого Першоієрарха, Високопреосвященного Митрополита Лавра й Архієрейського Собору, свідчимо, що, як вірні діти Святої Церкви, будемо підкорятися волі Божій та рішенням майбутнього Архієрейського Собору.

Ми, архіпастирі, пастирі й миряни, члени IV Всезакордонного Собору, одностайно висловлюємо свою рішучість залікувати рани розділу всередині Руської Церкви – між її частинами на Батьківщині та за кордоном. Нашу великодню радість супроводжує велика надія, що в сприятливий для цього час буде відновлена, на основі Христової Істини, єдність у Руській Церкві, що відкриває нам можливість служити разом і причащатися від єдиної чаші.

Вислухавши доповіді, зачитані на Соборі, й повідомлення Комісії з переговорів із Комісією Московського Патріархату, та різні точки зору, висловлені під час дебатів, ми висловлюємо нашу соборну згоду з тим, що необхідно підтвердити на майбутнє канонічний статус Руської Закордонної Церкви, як самокерованої частини Помісної Руської Церкви, відповідно до діючого Положення про Руську Православну Церкву Закордоном.

З обговорень на Соборі видно, що участь Руської Православної Церкви Московського Патріархату у Всесвітній Раді Церков викликає сум’яття у нашого кліру й пастви. Ми з болем просимо священноначалля Руської Православної Церкви Московського Патріархату почути благання нашої пастви про якнайшвидше усунення цієї спокуси.
Ми сподіваємося, що Помісний Собор Єдиної Руської Церкви врегулює церковні питання, які ще залишаються невирішеними. Схиляючись перед подвигом святих новомучеників і сповідників Руських, прославлених як Руською Закордонною Церквою, так і Руською Церквою на Батьківщині, ми вбачаємо в них той духовний міст, що підноситься над прірвою пагубного розділу в Руській Церкві та уможливлює відновлення церковної єдності. І ми, члени IV Всезакордонного Собору, звертаємося до наших братів і сестер по вірі на відроджуваній Батьківщині словами: “Великдень! Радістю один одного обіймемо!”».

Відновлення євхаристійного спілкування означає, що священнослужителі РПЦЗ і Церкви на Батьківщині зможуть служити разом, а віруючі - причащатися на Літургії з однієї чаші. «Резолюція передбачає, що в нас буде єдина чаша та дві адміністрації», - повідомив делегат Собору протоієрей Олександр Федоровський.

Відповідаючи на запитання про можливість відділення від РПЦЗ тих людей, які висловили незгоду з резолюцією, він зазначив: «Не думаю, оскільки нема вже кого розколювати». Священнослужитель нагадав також, що Патріарх Тихін дозволив окреме існування Закордонної Церкви до того, як Церква в Росії звільниться від безбожної влади, що вже сталося.

У Московському Патріархаті вітають рішення делегатів IV Всезакордонного Собору РПЦЗ. «Ми вітаємо рішення делегатів Собору, яке відкриває шлях до швидкого зцілення від тривалого роз'єднання Руської Церкви на Батьківщині та її закордонної частини», - заявив 12 травня секретар комісії Московського Патріархату з діалогу з РПЦЗ протоієрей Миколай Балашов. Він також зазначив, що відновлення єдності має величезне духовне значення для Руської Православної Церкви. «Буде єдина Церква - міцнішою буде Росія, де б не жили її діти. Церковна єдність потрібна для нашого національного відродження, для вкорінення на Батьківщині тих духовних цінностей, носіями яких усвідомлювали себе вимушені емігранти часів громадянської війни», - переконаний протоієрей Миколай.

Священик нагадав, що на початку 1990-х років, коли Церква в країні «здобула свободу, коли її життя, раніше заковане у тісні рамки, почало всебічно відроджуватися», багато людей очікували, що незабаром відбудеться й возз'єднання з церковним зарубіжжям.

За словами отця Миколая, є ще практичні та церковно-канонічні питання, які потрібно буде вирішувати. Це стосується, наприклад, парафій РПЦЗ на території Московського Патріархату - головним чином у Росії та Україні. Є також проблеми, пов'язані зі становищем окремих священнослужителів. «Але всі вони можуть бути вирішені незабаром, тому що принципові підходи для їхнього розв'язання вже намічені», - зазначив він.

Остаточний Акт про канонічне спілкування РПЦЗ і Церкви на Батьківщині має прийняти Архієрейський Собор Закордонної Церкви, що відбудеться в Сан-Франциско 15-19 травня. Митрополит Нью-Йоркський та Східно-Американський Лавр висловив надію на те, що Архієрейський Собор РПЦЗ підтримає резолюцію Всезакордонного Собору. «Думаю, він буде прислухатися до думки делегатів Всезакордонного Собору, кліриків і мирян. Ми намагаємося зберігати єдність».

РІА «Новини»/ Інтерфакс-релігія