США – УКРАЇНА. Держдепартамент США опублікував черговий річний звіт про релігійну свободу в Україні | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Америка  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 81 відвідувачів

Теги
Церква і політика монастирі та храми України милосердя забобони Києво-Печерська Лавра УГКЦ Археологія та реставрація шляхи єднання УПЦ КП Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві секти педагогіка розкол в Україні Мазепа Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика церква і суспільство Церква і влада Ющенко Доброчинність вибори автокефалія церковна журналістика комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) краєзнавство діаспора конфлікти Патріарх Алексій II іконопис Католицька Церква Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко українська християнська культура Священний Синод УПЦ молодь Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


США – УКРАЇНА. Держдепартамент США опублікував черговий річний звіт про релігійну свободу в Україні

  09 березня 2007У щорічній доповіді Державного департаменту США йдеться про те, що в Україні загалом дотримується релігійна свобода, гарантована Конституцією цієї країни від 1996 року та Законом про свободу релігії від 1991 року. У звіті наголошено, що державна політика толерантного ставлення до релігійної свободи в Україні є сталою. Разом з тим Держдепартамент США перераховує й проблеми: міжконфесійні конфлікти на місцевих рівнях, повільна реституція церковного майна, відмова в реєстрації нових релігійних спільнот та у виділенні землі для побудови нових храмів.

Держдепартамент США констатує розвиток усіх релігійних груп в Україні, однак наголошує й на тому, що деякі представники влади на місцях перешкоджають релігійним меншинам чи нетрадиційним релігійним групам отримати державну реєстрацію та придбати у власність земельну ділянку під храм. Як стверджують у Держдепартаменті США, поодинокі проблеми на місцевому рівні виникають тому, що посадовці у міжконфесійному протистоянні інколи приймають сторону тієї чи іншої конфесії. Перечислюються у звіті й окремі випадки в Україні антисемітизму та антиісламізму.

У документі аналізується релігійна палітра України й наголошується, що тут немає офіційної державної релігії, однак існує чітке домінування на сході України УПЦ (МП), а на заході - УГКЦ. Йдеться у звіті й про заклик Президента України від 22 березня 2006 року про важливість створення в Україні Помісної Православної Церкви і про те, що проти цього виступає УПЦ (МП) та деякі протестантські деномінації.
У звіті перераховані випадки, коли та чи інша релігійна організація має проблеми з державною реєстрацією в Україні. Так, у Чернівцях спільноті мормонів відмовили в реєстрації, а провідники цієї спільноти у Києві скаржаться на те, що їх не запрошують до участі у Всеукраїнській Раді Церков. Про проблемність реєстрації заявляють і мусульманські спільноти у Києві, Криму та Харкові. Провідники мусульманських спільнот критикують Міністерство освіти України за відмову реєструвати ісламську школу.

Не все гаразд досі в Україні з поверненням церковного майна. Так, представники УПЦ (КП), УАПЦ, УГКЦ та РКЦ скаржаться на те, що посадовці на півдні та сході України у питанні реституції церковного майна віддають перевагу УПЦ (МП). Окремо у звіті йдеться про те, що в Одесі та Полтаві влада не хоче реєструвати місцеві спільноти УПЦ (КП) після того, як вони вийшли з УПЦ (МП). Римо-католики Одеси скаржаться на відмову влади віддати у власність цієї Церкви духовну семінарію, яку в свій час конфіскував радянський режим. Прогресивним юдеям у Дніпропетровській області влада не дає дозволу на реєстрацію, віддаючи перевагу юдейській спільноті «Хабат Любавіч». У Харкові прогресивні юдеї мають проблеми з поверненням майна. Як стверджують представники УПЦ (МП), після Помаранчевої революції ця Церква має проблеми у Рівненській, Тернопільській та Львівській областях.
У звіті наголошується, що в Україні залишається проблемним питання заснування Церквами початкових та середніх шкіл. Позитивним названо те, що в Україні немає арештів за віровизнання.
Звіт про стан релігійної свободи в світі оприлюднюється Держдепартаментом, починаючи з 1998 року, і закон зобов'язує Президента США застосовувати санкції проти країн, де найбільш брутально порушуються релігійні свободи.

РІСУ