УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Америка  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 96 відвідувачів

Теги
Патріарх Алексій II педагогіка Голодомор конфлікти молодь Церква і медицина Вселенський Патріархат Ющенко забобони автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі секти діаспора шляхи єднання Мазепа церковна журналістика вибори Предстоятелі Помісних Церков милосердя Археологія та реставрація розкол в Україні монастирі та храми України Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко УПЦ КП Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква іконопис Церква і влада церква і суспільство Церква і політика Священний Синод УПЦ Католицька Церква українська християнська культура краєзнавство церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) УГКЦ постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


США – УКРАЇНА. Держдепартамент США опублікував черговий річний звіт про релігійну свободу в Україні

  09 березня 2007У щорічній доповіді Державного департаменту США йдеться про те, що в Україні загалом дотримується релігійна свобода, гарантована Конституцією цієї країни від 1996 року та Законом про свободу релігії від 1991 року. У звіті наголошено, що державна політика толерантного ставлення до релігійної свободи в Україні є сталою. Разом з тим Держдепартамент США перераховує й проблеми: міжконфесійні конфлікти на місцевих рівнях, повільна реституція церковного майна, відмова в реєстрації нових релігійних спільнот та у виділенні землі для побудови нових храмів.

Держдепартамент США констатує розвиток усіх релігійних груп в Україні, однак наголошує й на тому, що деякі представники влади на місцях перешкоджають релігійним меншинам чи нетрадиційним релігійним групам отримати державну реєстрацію та придбати у власність земельну ділянку під храм. Як стверджують у Держдепартаменті США, поодинокі проблеми на місцевому рівні виникають тому, що посадовці у міжконфесійному протистоянні інколи приймають сторону тієї чи іншої конфесії. Перечислюються у звіті й окремі випадки в Україні антисемітизму та антиісламізму.

У документі аналізується релігійна палітра України й наголошується, що тут немає офіційної державної релігії, однак існує чітке домінування на сході України УПЦ (МП), а на заході - УГКЦ. Йдеться у звіті й про заклик Президента України від 22 березня 2006 року про важливість створення в Україні Помісної Православної Церкви і про те, що проти цього виступає УПЦ (МП) та деякі протестантські деномінації.
У звіті перераховані випадки, коли та чи інша релігійна організація має проблеми з державною реєстрацією в Україні. Так, у Чернівцях спільноті мормонів відмовили в реєстрації, а провідники цієї спільноти у Києві скаржаться на те, що їх не запрошують до участі у Всеукраїнській Раді Церков. Про проблемність реєстрації заявляють і мусульманські спільноти у Києві, Криму та Харкові. Провідники мусульманських спільнот критикують Міністерство освіти України за відмову реєструвати ісламську школу.

Не все гаразд досі в Україні з поверненням церковного майна. Так, представники УПЦ (КП), УАПЦ, УГКЦ та РКЦ скаржаться на те, що посадовці на півдні та сході України у питанні реституції церковного майна віддають перевагу УПЦ (МП). Окремо у звіті йдеться про те, що в Одесі та Полтаві влада не хоче реєструвати місцеві спільноти УПЦ (КП) після того, як вони вийшли з УПЦ (МП). Римо-католики Одеси скаржаться на відмову влади віддати у власність цієї Церкви духовну семінарію, яку в свій час конфіскував радянський режим. Прогресивним юдеям у Дніпропетровській області влада не дає дозволу на реєстрацію, віддаючи перевагу юдейській спільноті «Хабат Любавіч». У Харкові прогресивні юдеї мають проблеми з поверненням майна. Як стверджують представники УПЦ (МП), після Помаранчевої революції ця Церква має проблеми у Рівненській, Тернопільській та Львівській областях.
У звіті наголошується, що в Україні залишається проблемним питання заснування Церквами початкових та середніх шкіл. Позитивним названо те, що в Україні немає арештів за віровизнання.
Звіт про стан релігійної свободи в світі оприлюднюється Держдепартаментом, починаючи з 1998 року, і закон зобов'язує Президента США застосовувати санкції проти країн, де найбільш брутально порушуються релігійні свободи.

РІСУ