УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Азія та Африка  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 226 відвідувачів

Теги
Вселенський Патріархат молодь конфлікти Католицька Церква діаспора автокефалія Президент Віктор Ющенко церква і суспільство церква та політика церковна журналістика забобони Митрополит Володимир (Сабодан) вибори Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність Церква і політика українська християнська культура іконопис Ющенко комуністи та Церква 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина розкол в Україні Церква і влада краєзнавство педагогіка секти УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ постать у Церкві Патріарх Алексій II милосердя Мазепа Києво-Печерська Лавра УПЦ КП шляхи єднання монастирі та храми України Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


КИТАЙ. Остання статистика засвідчила, що в країні нараховується понад 16 мільйонів християнЗгідно з нещодавно обнародуваною статистикою Китайської асоціації християн, нині в Китайській Народній Республіці нараховується понад 16 мільйонів християн, і зростання цього показника триває. Статистичні дані також свідчать, що в Китаї зараз існує 55 тисяч християнських храмів і місць релігійного культу, де служать 3,7 тисяч священиків та дияконів і більше 100 тисяч послушників. Крім того, в країні є 18 освітніх релігійних закладів, де навчаються 1800 студентів.

Як відзначила голова асоціації Цао Шенцзе, зростання кількості китайських християн обумовлене швидким розповсюдженням християнства в країні. Разом із тим, багато послідовників Христа проживають у сільській місцевості, і тому важко встановити їхню точну чисельність.

Слід зазначити, що Китай є традиційною східною країною і представляє окрему цивілізацію. Китайська державність, філософія, релігія і культура є одними з найстародавніших на землі. При цьому християнське віровчення тут з'явилося в більш-менш широких масштабах тільки в XVIII столітті завдяки діяльності європейських місіонерів. Тобто, китайці, як нація, сформувалися і жили впродовж тривалого часу без християнської проповіді. Традиційно в цій країні сповідують буддизм, даосизм і конфуціанство - релігії, які з'явилися набагато раніше за вчення Христове. Таким чином, швидке зростання кількості послідовників Ісуса Христа в КНР зараз є, швидше за все, винятком із «природних правил» розвитку народів і світових цивілізацій. Проте, на думку представників Православної Церкви, цей факт є цілком природним, оскільки Господь постраждав, щоб врятувати всі народи, не дивлячись на приналежність до якоїсь окремої нації або країни. По Його ж святій волі китайський народ побачив світло - християнське віровчення, і, не дивлячись на попередні релігійні погляди, іде за покликанням душі, яка прагне до єднання зі своїм Небесним Творцем.     

ChinaPRO.ru