23 березня, у четвер, в Лондоні в Британському музеї відкрилася унікальна виставка «Ближче до майстра», що презентує ті малюнки всесвітньовідомого італійського митця Мікеланджело Буанаротті, які він нікому не показував. Унікальною виставку можна назвати і за кількістю представлених творів. Як стверджують експерти, таку велику кількість робіт Мікеланджело на одній виставці представлено вперше.
Експозиція побудована на матеріалах оксфордського музею Ашмола, голландського музею Тейлера і Британського музею.
Як і будь-який митець, під час роботи видатний італієць створював багато ескізів, які згодом зазвичай знищував. Експозиція з 90 малюнків - це, ймовірно, і є ті самі чернетки, які майстер не встиг або забув знищити. Серед них відвідувачі виставки «Ближче до майстра» можуть побачити кілька чернеток, що відтворюють перші кроки італійського митця до створення знаменитої фрески в Сікстинській капелі.
Мікеланджело народився 6 березня 1475 у Тоскані. 1488 року батько віддав тринадцятилітнього Мікеланджело вчитися в майстерню Доменыко Гырландайо, який на той час вважався одним з найкращих майстрів не тільки у Флоренції, але й у всій Італії. 1492 року Мікеланджело повернувся в батьківський дім. На прохання священика церкви Санто-Спіріто у Флоренції він створив дерев'яне розп'яття, яке й досі знаходиться у головному вівтарі.
Художник залишив гідну пам'ять про себе в Римі, створивши мармурову скульптуру з оплакуванням Христа, яку поставили у соборі святого Петра в капелі Діви Марії. У цей твір Мікеланджело вклав стільки любові, що лише на ньому (чого він в інших своїх роботах більше не робив) написав своє ім'я уздовж пояса, який оперізує Богоматерір.
У 1512 році Мікеланджело написав на склепіннях Сікстинської капели понад триста фігур. Згодом для папи Павла III він закінчив Палаццо Фарнезе і спроектував нове оздоблення Капітолію, матеріальне втілення якого тривало, однак, досить довго.
17 лютого 1563 року, за флорентійським численням, Мікеланджело пішов з життя, перед тим залишивши короткий заповіт: душу свою він віддавав у руки Господа, тіло - землі, майно - найближчим родичам ышерів на місіонерській ниві. jcke;bnb
GiF.Ru