УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 64 відвідувачів

Теги
автокефалія шляхи єднання церковна журналістика Патріарх Алексій II іконопис українська християнська культура конфлікти забобони Президент Віктор Ющенко розкол в Україні Ющенко молодь Мазепа Католицька Церква постать у Церкві Києво-Печерська Лавра церква і суспільство Вселенський Патріархат Церква і медицина краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Церква і влада Голодомор Доброчинність церква та політика педагогіка діаспора монастирі та храми України УГКЦ комуністи та Церква Археологія та реставрація вибори Священний Синод УПЦ секти УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі милосердя Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


ВЕЛИКОБРИТАНІЯ. Керуючий Сурозькою єпархією попросив Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II відпустити його в Константинопольську юрисдикціюЄпископ Сергіївський Василій (Осборн), керуючий Сурозькою єпархією, звернувся до Патріарха Алексія II з проханням благословити його перехід з Московського Патріархату в Константинопольський. Ця церковна область, створена 1962 року за активної участі видатного православного ієрарха митрополита Антонія (Блума, 1914-2003 рр.), об'єднує парафії Московського Патріархату у Великобританії та Ірландії.

У понеділок, 24 квітня, єпископ Василій надіслав листа Патріарху Алексію, в якому попросив відпустити його, а також кліриків і мирян Сурозької єпархії, які цього побажають, в юрисдикцію Вселенського Патріархату.

Єпископ Василій відзначає, що за останні десять років - у зв'язку з величезним напливом нових емігрантів з Росії та інших країн колишнього СРСР - у Сурозькій єпархії створилася ситуація, абсолютно відмінна від тієї, що мала місце в роки становлення цієї церковної області. Якщо раніше, вважає архієрей, основним мотивом віруючих було свідчити про православ'я поза національними межами, то для новоприбулих до Англії  однією з найважливіших умов є зв'язок з російською церковною традицією.

Якщо до 1991 року Сурозька єпархія нараховувала близько 30 парафій і громад, а число віруючих дорівнювало 2-3 тисячам, то після краху комунізму загальна чисельність російськомовних імігрантів з країн колишнього СРСР, що живуть у Великобританії, досягла 250  тисяч чоловік, з яких тільки в Лондоні живе близько 100 тисяч.

Серед тих, хто не поділяє поглядів на життя єпархії, що склалися за правління митрополита Антонія, єпископ Василій зокрема називає свого вікарія архієпископа Керченського Анатолія (Кузнєцова), на якого покладена турбота про російськомовних прихожан, і протоієрея Андрія Тетеріна, який наприкінці минулого року відкрито виступив проти керуючого єпархією.

Перманентні скандали, що затьмарюють життя Сурозької єпархії впродовж останніх  років, вважає єпископ Василій, викликані не конфліктами між окремими людьми, а об'єктивними причинами. У зв'язку з цим, новоприбулим до Британії вихідцям з колишнього СРСР потрібно залишатися в юрисдикції Московського Патріархату. Що ж стосується тих, хто розділяє погляди на церковне життя, які склалися в роки управління єпархією митрополитом Антонієм, то їм, на думку архієрея, краще буде увійти до складу «церковної структури, яка найбільш схожа на нього», - Архієпископії православних російських церков у Західній Європі (з центром у Парижі) під омофором Вселенського Патріарха.

У понеділок, 1  травня, єпископ Василій звернувся з  листом до кліру Сурозької єпархії і членів Єпархіальної ради, в якому також висловив свої наміри щодо переходу в Константинопольську юрисдикцію.

Наступного дня,  2 травня,  він надіслав листа Вселенському Патріарху Варфоломію I, в якому попросив прийняти його під свій омофор. Як уточнив єпископ Василій, управляючий Архієпископією православних російських церков в Західній Європі архієпископ Команський Гавриїл (де Вільдер) був раніше  проінформований про його позицію.

У своїх листах єпископ Василій відзначає, що рішення про зміну юрисдикції далося йому досить важко, оскільки впродовж декількох десятків років, з часу прийняття православ'я, він перебував під омофором Московського Патріарха. В той самий час, як вважає архієрей, той факт, що Московський і Константинопольський Патріархати перебувають між собою в євхаристичному спілкуванні, не дає підстави говорити про  повне відокремлення між тими, хто перейде разом із ним до Константинопольської Церкви, і тими, хто залишиться в РПЦ.

Єпископа Василій (Осборн) народився 12 квітня 1938 року в місті Олександрія (Єгипет). З 1940 року жив у США. У 1959-1962 роках служив у частинах армії США у Франції. В період навчання в університеті міста Буффало (1962-1963 роки за фахом «стародавні мови») прийняв православ'я. Після переїзду до Англії, в 1966-1971 роках вчився на богословському факультеті Оксфордського університету. У 1969 році митрополитом Сурозьким Антонієм висвячений у сан диякона. Через чотири роки, прийнявши сан священика (у 1973-му), став настоятелем російської парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці в Оксфорді. У 1993 році возведений у сан протоієрея. 7 березня 1993 року, після постригу в чернецтво і возведення в сан архімандрита хіротонісаний у єпископа Сергієвського, другого вікарія Сурозької єпархії. Хіротонія була здійснена в кафедральному соборі Лондона митрополитом Сурозьким Антонієм і собором архієреїв. Після кончини митрополита Антонія владика Василій був призначений керівником Сурозької єпархії.

Благовіст-Інфо