УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 60 відвідувачів

Теги
автокефалія монастирі та храми України постать у Церкві Вселенський Патріархат церковна журналістика забобони комуністи та Церква шляхи єднання педагогіка Церква і політика церква і суспільство Католицька Церква Священний Синод УПЦ милосердя Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра Мазепа українська християнська культура краєзнавство молодь Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні секти вибори церква та політика діаспора іконопис Церква і медицина Церква і влада Президент Віктор Ющенко Ющенко УПЦ КП Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти УГКЦ Доброчинність Патріарх Алексій II Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


ЛАТВІЯ. Відбулася міжнародна конференція Європейського російського альянсу «Культурна автономія для національних меншин: досвід і перспективи»У суботу, 9 вересня, в Ризі відбулася чергова міжнародна конференція Європейського російського альянсу (ЄРА) «Культурна автономія для національних меншин: досвід і перспективи». У заході взяли участь представники російськомовної діаспори з двадцяти країн Європи, депутати Європейського парламенту, громадські й політичні діячі Балтійського регіону, зокрема депутати Сейму Латвійської республіки та місцевих самоврядування, журналісти, представники експертного співтовариства та старообрядницької громади Латвії. Конференція відбулася за підтримки фракції Європарламенту «Зелені/Європейський вільний альянс» і під почесним головуванням Президента Міжнародної ради російських співвітчизників графа Петра Шереметьєва.

Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II направив вітальне послання учасникам конференції, яке на урочистому відкритті заходу зачитав заступник голови Європейського російського альянсу, секретар представництва Московського Патріархату при європейських міжнародних організаціях протоієрей Антоній Ільїн:

«Шановні учасники конференції, дорогі брати і сестри!

Щиро вітаю всіх, хто прибув обговорити тему, особливо важливу для багатьох наших співвітчизників, які мешкають у країнах, де різні етнічні громади історично проживають разом в умовах мультикультурного суспільства. Світ, в якому ми живемо, багато в чому стає відкритішим, але, на жаль, непростий тягар минулого іноді веде до того, що замість взаємного збагачення різних культур, виникає відчуження і протистояння. Національні меншини, які прагнуть реалізувати право на духовну, мовну й культурну самобутність у контексті повноцінної інтеграції в життя своїх країн, не завжди зустрічають розуміння і довіру, а бар'єри між людьми, які мешкають на одній вулиці, інколи стають значущішими, ніж кордони між державами. Принцип культурної автономії, обговоренню якого присвячена ця конференція, впродовж десятиліть з більшим чи меншим успіхом реалізовувався в багатьох республіках колишнього Радянського Союзу. Перед учасниками нинішньої конференції сьогодні стоїть відповідальне і творче завдання: дати цьому принципу новий імпульс, щоб він, будучи звільненим від ідеологічних і націоналістичних штампів минулого, здобув нове життя. Із задоволенням хочу зазначити, що Європейський російський альянс - організатор цієї конференції - стає одним з реальних інструментів самоорганізації православної російськомовної діаспори Європейського союзу, просування її інтересів шляхом активного діалогу з Європарламентом та іншими інститутами ЄС. Цю діяльність альянс здійснює в тісній взаємодії з представництвом Московського Патріархату при європейських міжнародних організаціях, і я сподіваюсь, що самокеровані Церкви та єпархії Московського Патріархату в різних країнах Європи також стануть активними партнерами Альянсу, координуючи зусилля у благородній справі захисту прав та інтересів православних християн. Бажаю учасникам конференції плідної роботи, сили, успіхів і допомоги Божої у майбутній діяльності.

Патріарх Московський і всієї Русі Алексій».

Протоієрей Антоній Ільїн підкреслив, що звернення має програмний характер, а висока оцінка діяльності Альянсу та його взаємодії з представництвом Руської Православної Церкви в Брюсселі є серйозним кредитом довіри на майбутнє. Правління Європейського російського альянсу ухвалило наступну конференцію у 2007 році присвятити темі співпраці консолідованого російськомовного співтовариства Європейського Союзу з парафіями та єпархіями Московського Патріархату в Європі, а також створити робочу групу з підготовки європейського російського Собору, проведення якого намічене на 2008 рік.

Робота конференції широко висвітлювалася в провідних російськомовних ЗМІ на території Латвії та всього Європейського Союзу.

Прес-служба представництва Руської Православної Церкви при європейських міжнародних організаціях