УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 48 відвідувачів

Теги
комуністи та Церква УГКЦ милосердя забобони Католицька Церква Ющенко секти Митрополит Володимир (Сабодан) краєзнавство педагогіка Предстоятелі Помісних Церков конфлікти Мазепа постать у Церкві молодь діаспора іконопис церква та політика Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація розкол в Україні українська християнська культура Доброчинність Священний Синод УПЦ УПЦ КП Президент Віктор Ющенко Вселенський Патріархат Церква і політика Церква і медицина монастирі та храми України автокефалія Голодомор Церква і влада вибори церковна журналістика Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


КІПР. Поховане серце першого Президента Кіпрської Республіки архієпископа Макаріоса

На Кіпрі поховане серце першого президента країни архієпископа Макаріоса (1913 - 1977), що зберігалося майже 30 років у забальзамованому вигляді в будинку архієпископії в Нікосії. Про це повідомили 29 листопада, у середу, місцеві засоби масової інформації з посиланням на Предстоятеля Кіпрської Православної Церкви Хризостома II.

Церемонія поховання серця першого президента незалежної Кіпрської Республіки відбулася 24 листопада на горі Троні поруч з Кіккським монастирем, де знаходиться могила Макаріоса. Ця подія відбулася без участі преси і представників громадськості. Більшість кіпріотів до останнього часу не знали, що серце не було поховане разом з тілом. Його вийняли з тіла відразу після раптової смерті архієпископа 3 серпня 1977 року, щоб визначити, чи не був Макаріос отруєний. Згодом серце забальзамували й залишили на зберіганні в резиденції кіпрських архієпископів.

Новий глава Кіпрської Церкви Хризостом заявив у середині листопада, що планує поховати серце першого президента. За деяким даними, Предстоятель вирішив поховати серце, тому що його стан став погіршуватися. У кіпрському суспільстві розділилися думки з приводу місця поховання: жителі його рідного містечка Панагіа вважали, що місцем поховання мала бути батьківщина національного лідера, інші вважали, що потрібно поховати серце разом з тілом архієпископа.

Історична довідка

Макаріос увійшов в історію як лідер національно-визвольного руху й засновник сучасної кіпрської демократії. Перший Президент незалежної Кіпрської держави не тільки об'єднав в своїй особі духовну й світську владу, але й став справжнім народним вождем.

Михаїл Мускос (світське ім'я Макаріоса) народився 1913 року в селі Панагіа під Пафосом. 1926 року він став послушником у Кіккському монастирі. Після закінчення навчального закладу на відмінно повернувся в Кіккос, де викладав у монастирській школі. 1938 року став дияконом і отримав духовне ім'я Макаріос Кіккотіс. Продовжив освіту в Афінському університеті, вивчаючи на богословському відділенні соціологію релігії. 1946 року був рукоположений у сан архімандрита. У тому ж році збирався продовжити навчання в Бостонському університеті (США). Однак в цей час Кіпрська Церква повертає собі право самостійно вибирати вище духовенство й незабаром Макаріос був призначений єпископом Кітійським. Унікальний випадок, коли студент став єпископом!

З 1948 по 1950 рр. Макаріос служив у єпископському сані. За його сприяння були засновані благодійні фонди та організації, налагодилося видання журналу «Елліністичний Кіпр», пропагувалася освіта. Поступово відбулося висування Макаріоса-політика, який поставив своїм вищим завданням захист національних інтересів кіпріотів. Восени 1950-го єпископ Кітійський одноголосно обирається новим архієпископом Кіпру - наймолодшим в історії Кіпрської Церкви. Історично так склалося, що глава Кіпрської Церкви, крім влади релігійної, має ще й величезні важелі впливу на владу світську. Так і Макаріос, посівши почесне місце архієпископа, водночас став власником звання етнарха - національного вождя.

У березні 1956 року Макаріоса заарештували і разом з трьома священиками заслали на Сейшельські острови, що викликало масові невдоволення в Греції та на Кіпрі. Демонстрації протесту збиралися біля американських і англійських посольств. Після року заслання Макаріоса звільнили, але за однієї умови - йому заборонили в'їзд на Кіпр.

Його повернення на батьківщину відбулося в березні 1959 року після підписання угод у Лондоні й Цюріху, згідно з якими Кіпру гарантувався статус незалежної держави. У грудні того ж року на острові відбулися перші президентські вибори - дві третини населення Кіпру віддали свої голоси архієпископу. Офіційно він почав виконувати свої президентські обов'язки у серпні 1960 р. Через 8 років він переобирається на пост Президента Республіки Кіпр абсолютною більшістю: за нього проголосували 95,45% населення країни!

На початку липня 1974 року на Кіпрі відбувся військовий переворот, який змусив Макаріоса виїхати з країни, і тільки 7 грудня він повернувся. Через три роки - 3 серпня 1977 року - перший Президент Кіпру пішов з життя. Причиною став серцевий приступ. Виконуючи волю архієпископа, його поховали високо в горах Троодосу, над Кіккською обителлю. Біля його могили несуть варту солдати Національної гвардії.

Рravoslavie.ru/ Православіє в Україні