УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 164 відвідувачів

Теги
Вселенський Патріархат конфлікти забобони Голодомор секти Доброчинність вибори Церква і медицина молодь Католицька Церква УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика українська християнська культура Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі діаспора іконопис Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство Священний Синод УПЦ шляхи єднання педагогіка розкол в Україні Президент Віктор Ющенко Церква і влада Ющенко церква та політика церковна журналістика постать у Церкві монастирі та храми України УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація автокефалія краєзнавство милосердя Києво-Печерська Лавра Мазепа комуністи та Церква






Рейтинг@Mail.ru






РУМУНІЯ. Після 17 років дебатів у парламенті прийнято закон про свободу релігії та релігійних культів



У Румунії прийнято закон про свободу релігії та релігійних культів. Дебати в парламенті розпочалися відразу після революції в грудні 1989 року й не припинялися протягом майже 17 років. Можливо, процес прискорився за останні кілька років у зв'язку зі вступом країни в Європейський Союз, і депутати вирішили остаточно розв'язати цю проблему.

Головним питанням у визначенні відносин між румунською державою й релігійними конфесіями було те, що протягом майже двох десятиліть депутати та сенатори хотіли юридично закріпити «переважаючу роль Румунської Православної Церкви» і навіть оголосити православну релігію «державною», оскільки її сповідують близько 90% населення країни. Однак проти цього виступали католики, мусульмани, греко-католики й представники інших конфесій.

Ще одна проблема полягала в тому, що Церква, у випадку її визнання якщо не «державною», то «переважаючою», могла розраховувати на значні субсидії з боку держави.

Відповідно до нового закону про релігійні культи, в «Румунії не існує державної релігії, і держава залишається нейтральною відносно будь-якого віросповідання або релігійної ідеології». Таким чином, у законі ніяк не відбито особливої ролі Румунської Православної Церкви.

З моменту прийняття нового закону на території Румунії визнається будь-яка релігія, що існує тут протягом не менше 12 років підряд і прихильниками якої є не менше 0,1% населення від моменту останнього перепису. Відповідно до нового закону, не можна змінювати віросповідання дитини до 14 років без її згоди; у навчальних установах будуть створені спеціальні приміщення для звершення релігійних служб і обрядів; будуть дотримуватися звичаї та традиції представників різних конфесій.

У законі містяться обмеження на свободу дій деяких баптистських організацій, сект, Адвентистської Церкви, кількох східних культів; забороняються будь-які дії, спрямовані на розпалення релігійної ворожнечі.

Ієрархи Румунської Православної Церкви та представники інших релігій у Румунії поки не висловили своєї думки про новий закон.

ІТАР-ТАРС