УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 321 відвідувачів

Теги
милосердя діаспора автокефалія Доброчинність Церква і медицина Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика Патріарх Алексій II церковна журналістика постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі іконопис вибори Церква і влада педагогіка розкол в Україні монастирі та храми України забобони комуністи та Церква Голодомор УПЦ КП Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ церква та політика секти молодь Археологія та реставрація Вселенський Патріархат шляхи єднання Католицька Церква українська християнська культура УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко конфлікти Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра краєзнавство церква і суспільство Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ. Юрій Гагарін був віруючою людиною, яка першою запропонувала відновити храм Христа Спасителя

Одним з перших з ініціативою відновити зруйнований більшовиками храм Христа Спасителя виступив у 1964 році перший космонавт Землі Юрій Гагарін, як повідомив його близький товариш, полковник запасу ВПС Валентин Петров.

За його словами, така думка з'явилася в  Гагаріна після їхньої спільної поїздки в Троїце-Сергієву Лавру й відвідування там церковно-археологічного кабінету. Незабаром після цього Гагарін, виступаючи на засіданні пленуму ЦК із питань виховання молоді, відкрито запропонував відновити храм Христа Спасителя. За його словами, реакція на пропозицію першого космонавта була «приголомшлива, пролунали бурхливі оплески. Президія, звичайно, був серйозно налякана, але нічого зробити проти Юрія Олексійовича вони, зрозуміло, не могли». Більше того, як заявив Валентин Петров, Юрій Гагарін був віруючою людиною й не міг вимовити горезвісних слів про те, що він «літав у космос, а Бога не бачив». За його словами, насправді ця фраза належала Микиті Хрущову, який промовив її на партійному пленумі з питань антирелігійної пропаганди. Однак згодом, за словами В.Перова, ці слова навмисно приписали Ю.Гагаріну, який був улюбленцем народу, і така фраза з його вуст мала б величезне значення.

Тим часом, стверджує В.Петров, Гагарін був людиною віруючою, як і його батьки. Варто згадати один випадок, що стався в Кремлі на прийомі, присвяченому польоту першої людини в космос. Микита Хрущов запросив на прийом Патріарха Алексія I.  На засіданні перший секретар КПРС у своїй промові важливе місце приділив пропаганді атеїзму, після чого була надана можливість Святійшому Патріархові якимсь образом відповісти на закиди партійця. Патріарх, людина тонка й делікатна, почав розпитувати Гагаріна про його стан під час польоту. Той, звичайно, описував стан невагомості, й тут Патріарх зауважив, що тіло, підкоряючись законам фізики, висіло в просторі, а душа, що не підкоряється жодним матеріальним законам, залишалася на місці. Так, на противагу матеріалістичній доктрині Його Святість показав, що духовне вище матеріального.

Але цей тонкий захист Патріарха від нападок войовничих богопротивників був перерваний несподіваним простим доказом неспроможності атеїстичної пропаганди в Росії. Одна жінка підійшла до Його Святості й узяла в нього благословення. Нині у цьому не знайшли б нічого дивного. А тоді це було як грім серед ясного неба. Хто така? Хто її сюди допустив? Виявилося, що її, при всьому бажанні, не допустити було неможливо. Тому що вона прийшла сюди на свято свого сина. Це була мати першого космонавта Юрія Гагаріна. Так проста жінка довела комуністичним вождям безплідність їхніх зусиль у боротьбі з Церквою.

Радонеж