УКР РУС  


 Головна > Публікації > Православний погляд  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 49 відвідувачів

Теги
Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра краєзнавство забобони Археологія та реставрація Вселенський Патріархат постать у Церкві діаспора церква і суспільство Доброчинність вибори українська християнська культура милосердя Голодомор Церква і політика Мазепа шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина автокефалія конфлікти Ющенко церква та політика педагогіка церковна журналістика розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі молодь монастирі та храми України УГКЦ комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко секти Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис Католицька Церква Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


Молодь у Церкві

  25 вересня 2007


Іван Верстюк

Молодий вік як ніякий інший є часом дуже бурхливої, енергійної діяльності, котру потрібно тільки спрямувати у потрібну сторону, щоб вона принесла свої добрі плоди, які в свою чергу могли б послугувати справі поширення євангельського благовістя та загального збільшення й зміцнення Православної Церкви.

Як мені здається, наша православна молодь є дещо пасивною, але в тому її повної вини немає, бо ж вона дуже часто просто не знає й не здогадується про ті шляхи, якими вона може служити Христові. В той же час я дуже радий відмітити, що власне самого бажання йти за Господом і виконувати Його заповіді та закони не бракує - юнаки та дівчата, котрих ми бачимо в православних храмах, справді віддані своїй щирій вірі в Бога, Творця Всесвіту, і їм, на противагу багатьом людям зрілого віку, не потрібно окремий раз нагадувати, що Ісус Христос очікує від кожного виконання його особистої духовної місії, що є необхідною для спасіння й блаженного життя у вічності. Потрібно дякувати Богові, що ми маємо в Україні таку молодь.

Та на жаль до цих молодей дуже бракує уваги й зосередженості на їхніх інтересах зі сторони Церкви - я маю на увазі не тільки священнослужителів, але й мирян. В зв'язку з цим варто пригадати, як стурбована сьогодні Католицька Церква сумною тенденцією, коли молоді люди все менше й менше бажають присвятити своє життя Христові - вже немає стільки бажаючих нести служіння в священному сані та монашому чині, як це було колись. Нам, православним християнам, вірним Української Православної Церкви, потрібно прислухатись до цього сумного уроку, що його проходить зараз Католицька Церква, адже якщо не вжити необхідних заходів, вже через декілька років ми можемо мати ту ж саму ситуацію, коли молодь відмовлятиметься від цього найвищого з людських покликань - від служіння у вівтарі Господньому, від предстояння за престолом в принесенні безкровної жертви. Це дуже й дуже сумні речі, бо вони свідчать про те, що під загрозою знаходиться духовний потенціал нашої Церкви, стосовно якої, я в цьому глибоко переконаний, Господь Бог має особливий план й приготував для неї окремий шлях до здобуття святості.

Молоді люди таки вміють чекати, вміють терпіти і з честю проходити через ті випробування, що випадають на їхню долю, часто через неуважне й холодне ставлення до них зі сторони як Церкви, так і суспільства. Дійсно, молоді доводиться страждати.

Та в той же час хочеться відзначити ті позитивні кроки, що її роблять з благословення священноначалля УПЦ церковні діячі. За період літніх місяців було організовано безліч православних таборів, в яких юнаки та дівчата могли ближче познайомитись з Православ'ям, витворити особистий світогляд на християнських засадах, поспілкуватись зі священниками і навіть єпископами, а також познайомитись один з одним, обговорити проблеми, котрі їх турбують в цей складний для всього українського суспільства час. Було організовано багато паломницьких поїздок для молодих людей з різних єпархій та з різних парафій, в яких вони могли об'єднатися у спільній молитві до Милостивого й Щедросердного Бога, просячи в Нього помочі в повсякденному житті, в навчанні, в роботі, в приготуванні до сімейного життя. І Всеблагий Господь відповідає на їхні щирі молитві, посилаючи невимовні й незбагненні дари Святого Духа - ніщо не приємне Богові тою мірою, як приємні Йому палаючі любов'ю до Нього молоді християнські серця.

Крім цього, відкрили свої двері для молоді заклади духовної освіти - Духовні Училища та Семінарії, Школи Катехізації, Богословські Курси, Недільні Школи. Звичайно, ми дуже сподіваємося, що там молоді люди отримають справді глибокі знання, справжню богословську освіченість, котра допоможе їм у майбутньому з гідністю служити справі Христа та Його Святої Церкви. Дуже нелегко в сьогоднішній час наважитись віддати своє життя служінню в Церкві, адже це складний шлях, на кожному кроці якого зустрічаються труднощі й випробування. Тому потрібно всіляко підтримувати юнь, яка вирішує присвятити себе Господу, потрібно за кожної можливості допомагати їм, сприяти і тим самим робити складний шлях церковного служіння хоч трішечки легшим. Необхідно молитись, щоби Джерело нашого спасіння - Пресвята Трійця - оберігала українську молодь від гріха, від ворожих нападів підступного диявола і проводила її шляхами праведності та святості.

Господи, милостивим будь до молодих людей нашої, як і вони юної, християнської держави! Охорони їх Світлом Життєдайним, котрим Ти освячуєш все творіння і весь світ - бо не може ніщо існувати без Світла Твого. Дай мудрості та розуміння не тільки українським юнакам і дівчатам, але також їхнім одноліткам по всьому світові, щоб ми, раби Твої і слуги Твої, могли і в майбутньому віддано й щиро служити Імені Твоєму в мирі, в благочесті, в правдивій вірі та чистоті. На тебе, Боже Святий, єдина надія наша і єдине сподівання наше, Тобі ми дякуємо за всі славні й величні благодіяння Твої! Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі!

Автор: Іван Верстюк