УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 286 відвідувачів

Теги
молодь конфлікти Мазепа Католицька Церква Церква і політика Священний Синод УПЦ комуністи та Церква Ющенко монастирі та храми України Голодомор Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність українська християнська культура Церква і медицина шляхи єднання Вселенський Патріархат милосердя забобони секти Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика церква і суспільство іконопис Києво-Печерська Лавра церковна журналістика Президент Віктор Ющенко педагогіка 1020-річчя Хрещення Русі Церква і влада Патріарх Алексій II УПЦ КП вибори розкол в Україні УГКЦ краєзнавство діаспора автокефалія Предстоятелі Помісних Церков постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


БЕЛЬГІЯ. Священик Антоній Ільїн узяв участь у засіданні Комітету з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ Європейського Парламенту23 січня секретар Представництва РПЦ при європейських міжнародних організаціях і настоятель Свято-Микільського собору в Брюсселі священик Антоній Ільїн як спостерігач узяв участь у засіданні Комітету з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ Європейського Парламенту, присвяченому обговоренню проекту стратегії з недискримінації та рівних можливостей для всіх.

Етнічне, соціальне й лінгвістичне різноманіття європейського суспільства розглядається в даному документі як джерело творчого потенціалу й динамічної рівноваги сучасної Європи. Автори документа закликали держави-члени до якнайшвидшої імплементації в національне законодавство існуючих директив у сфері недискримінації та поваги до розширювального списку підстав для дискримінації, викладених у Хартії про основні права ЄС, зокрема, стосовно мовних та етнічних меншин. У документі значне місце займають позитивні заходи, як у сфері трудових відносин, так і стосовно сфери освіти й послуг.

Автори вказали на необхідність розширення мандату спеціалізованих правозахисних органів щодо проблеми недискримінації і закликали Європейську комісію до вироблення нової директиви, що покриває пробіли існуючого європейського законодавства в цій сфері. Жвава дискусія розгорнулася навколо принципу «позитивної дискримінації», не існуючого в європейській правовій традиції.

Представник РПЦ підкреслив, що визнання права на повагу є однією з основних потреб людини, незалежно від її приналежності до тієї чи іншої групи, але водночас зазначив, що Церква чітко усвідомлює етичну різницю між традиційними й нетрадиційними меншинами. Оскільки ця різниця свідомо ігнорується в правозахисних документах об'єднаної Європи, то неминуче неоднозначне ставлення до даного документа та розширення компетенції ЄС у гуманітарних питаннях.

Члени парламентського комітету подякували священику Антонію Ільїну за його міркування і висловили бажання взаємодіяти з Представництвом Руської Православної Церкви.

Сайт Брюссельсько-Бельгійської архієпископії