УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Соціальне служіння  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 96 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ДОНЕЦЬК. На єдиній в Україні шахті на честь преподобного Серафима Саровського в день пам'яті святителя відбувся святковий молебень

  05 серпня 20081 серпня, у день пам'яті преподобного Серафима Саровського, цьому особливо шанованому святому молилися не тільки в храмах і чернечих обителях. Водосвятний молебен із акафістом Саровському старцю був відслужений на території Свято-Серафимівської шахти м. Макіївки.

Шахта з незвичайною назвою - «Свято-Серафимівська» - одна з найстаріших в області. Заснована вона була ще в 1895 році за назвою «Берестовский рудник Пастухова». Громадянська й Велика Вітчизняна війни, розруха й післявоєнне відновлення, фашистська окупація й реструктуризація 90-х років - як і багато вугільних підприємств Донбасу, ця шахта не раз переживала важкі часи. 

В 1997-м року шахта, що за радянських часів називалася «Червоногвардійська», що давала країні 1800 тонн вугілля на добу, була визначена до закриття як нерентабельна. Гірські видобування були затоплені, вуглевидобування зупинилася. «Червоногвардійська» повинна була припинити своє існування. Так би й сталося, якби  не втрутилися люди, небайдужі до вугільної галузі, до гірників, що живуть на цій найбагатшій землі.

Роботи по відбудові шахти були початі рік назад Асоціацією вуглевидобувних підприємств «Надра Донбасу», у складі НПО  «Механік» - підприємства, що будує свою корпоративну культуру на міцному камені християнського світогляду.

Почалося відродження шахти з благословення й молебню на всяке добре починання. Перед в'їздом на територію шахти з новою назвою - «Свято-Серафимівська» - був установлений великий хрест  як символ благословення на труди на славу Божу. У холі адміністративного будинку була обладнана каплиця.

З тих пір тут регулярно підносяться молитви про Вітчизну, про її людей, про всіх тих, хто щодня, ризикуючи своїм життям у надрах земних, добуває країні чорне золото. І Господь не залишає тих, хто призиває Ім'я Його.

1 серпня, у день пам'яті преподобного Серафима Саровського, святковий молебень на території шахти очолив єпископ Бердянський і Приморський Єлисей, який вже не один рік духовно опікує це підприємство. 

Сьогодні шахта впевнено відроджується, перетворюється в сучасне рентабельне вугільне підприємство. Керівництво й працівники «Свято-Серафимівської» впевнені, що жодна справа отут не обходиться без допомоги їхнього небесного заступника.

Протягом тривалого часу вважалося, що вугільна промисловість Донбасу в цілому збиткова й не здатна працювати в ринкових умовах. Приклад шахти «Свято-Серафимівська», як й інших вугільних підприємств, що входять в асоціацію «Надра Донбасу», показує, що це далеко не так.

Прес-служба Донецької єпархії