КИЇВ. Християнські демократи послідовно захищають права сиріт | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 99 відвідувачів

Теги
церква та політика Доброчинність Археологія та реставрація Церква і влада постать у Церкві Ющенко молодь вибори Католицька Церква церква і суспільство монастирі та храми України Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні УПЦ КП Предстоятелі Помісних Церков педагогіка шляхи єднання автокефалія іконопис краєзнавство забобони діаспора Мазепа УГКЦ Голодомор Вселенський Патріархат церковна журналістика Церква і медицина Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти Церква і політика Священний Синод УПЦ українська християнська культура милосердя комуністи та Церква секти Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Християнські демократи послідовно захищають права сиріт

  06 жовтня 2008Міністерство освіти і науки України в Умовах прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом МОН від 02.09.08 № 802, врахувало пропозиції народного депутата України, першого заступника голови Християнсько-Демократичного Союзу Володимира Марущенка щодо поширення пільгових умов вступу до вищих навчальних закладів не лише на дітей-сиріт, але й на осіб з їхнього числа.

Нагадаємо, що відповідно до раніше діючого порядку правом пільгового вступу до вузів користувалися лише діти-сироти та діти, позбавлені батьківської опіки. Водночас, відповідно до законодавства, ці категорії обмежені віком до 18 років. Разом з тим, на практиці є непоодинокими випадки, коли діти-сироти в силу різних причин закінчують своє навчання у загальноосвітніх навчальних закладах у віці не 18 років, а пізніше. Внаслідок цього вони практично позбавлялися права на пільгове зарахування до вищих навчальних закладів, що було певним проявом їхньої дискримінації.

Відповідно ж до нових Умов, ухвалених з урахуванням пропозицій В.Марущенка, дана пільга поширена і на осіб з числа дітей-сиріт віком до 23 років, що дозволяє повністю вирішити зазначену проблему.

Нагадаємо, що 2008 р. В.Марущенко двічі звертався до Міністерства освіти і науки щодо надання роз'яснень стосовно питань виплати стипендії студентам з числа дітей-сиріт, що дозволило зняти ті питання в цій сфері, які виникали на місцях. Крім цього їм було внесено законодавчі пропозиції до Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік» щодо звільнення від оподаткування стипендій, що виплачуються студентам з числа дітей-сиріт, а також направлено депутатське звернення на адресу Голови Верховної Ради України щодо збільшення розміру соціальної стипендії Верховної Ради, що виплачується студентам вказаної категорії.

 

Відділ зовнішніх зв'язків ХДС